MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż domu - podatek od zysku

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zealot

Post #1 Ocena: 0

2018-04-03 18:11:38 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Przeczytałem że przy sprzedaży domu który jest na wynajem płaci się jakiś podatek od zysku. Jeśli sprzedaję dom w którym mieszkałem to tego podatku nie ma.

Ile ten podatek wynosi? To jakiś procent od wzrostu wartości?
Obecnie jestem w Polsce. Intensywnie szukam pracy we Wrocławiu. Będę chciał dom swój w Anglii za jakiś czas sprzedać i kupić coś we Wrocku. W moim domu w Anglii obecnie mieszka dwoje moich kolegów(rachunki są na mnie, z nimi mam umowę na gębę), jeden poinformował mnie że chce się wyprowadzić wkrótce. Więc 3 opcje przede mną:
- poszukać kogoś na pokój
- oddać dom do agencji na wynajem na rok(preferowałbym tę opcję, obawiam się tego podatku)
- wystawić dom na sprzedaż już teraz

Co byście doradzili? Warto zmienić kredyt na "buy to let" i dać dla Agencji? Nie zedrze mnie zbyt mocno państwo Angielskie na podatku jeśli powiedzmy za rok zdecyduję się na sprzedaż?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-04-03 19:21:50 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jesli to jedyna nieruchomosc, jaka posiadasz, to nie wystarczy consent to let, a przy sprzedazy brak podatku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-04-04 02:45:41 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Albo sprzedajesz teraz i mowisz, ze to main residence albo wynajmujesz i placisz potem CGT.

https://www.ato.gov.au/General/Capital-gains-tax/Your-home-and-other-real-estate/Your-main-residence/
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,