MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dym kuchenny a ciąża

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Magxx96

Post #1 Ocena: 0

2018-02-04 01:09:12 (6 lat temu)

Magxx96

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 02-02-2018

Skąd: Londyn

Hej. Jestem w 18 tyg ciąży. Pracuje w restauracji bbq, gdzie niestety odbierając potrawy muszę wchodzić do kuchni pełnej dymu z grilla itd. Czy jest to szkodliwe dla dziecka!? Dodam że nie tylko boje się o dziecko ale także źle się w tym pomieszczeniu czuje. Zastanawiam się nad zgłoszeniem pracodawcy ze podczas ciąży nie chce wchodzić do kuchni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2018-02-04 02:05:28 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-02-04 01:09:12, Magxx96 napisał(a):
Hej. Jestem w 18 tyg ciąży. Pracuje w restauracji bbq, gdzie niestety odbierając potrawy muszę wchodzić do kuchni pełnej dymu z grilla itd. Czy jest to szkodliwe dla dziecka!? Dodam że nie tylko boje się o dziecko ale także źle się w tym pomieszczeniu czuje. Zastanawiam się nad zgłoszeniem pracodawcy ze podczas ciąży nie chce wchodzić do kuchni.

Dym papierosowy z pewnoscia jest szkodliwy dla dziecka, ale czy dym z grilla? Tu sie chyba powinien wypowiedziec lekarz..
Wszystko mozna zglosic pracodawcy tylko musialabys doprecyzowac co konkretnie znaczy, ze "zle sie w tym pomieszczeniu czujesz" tzn. masz mdlosci, zawroty glowy, problemy z oddychaniem? Czy cokolwiek innego?
Tak czy inaczej, wszystko powinno odbywac sie droga oficjalna tzn Ty-lekarz-lekarz-pracodawca



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2018-02-04 09:07:16 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

"Dym z grilla zawiera wiele szkodliwych substancji. Większość z nich jest silnie rakotwórcza. Do najgorszych składników dymu paleniskowego należą: tlenek węgla, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, aminy heterocykliczne. Te dziwnie brzmiące substancje są naprawdę szkodliwe, mają działanie mutagenne, czyli wpływają na zachowanie się komórek w naszym organizmie. Dlatego mimo że dla niektórych z nas zapach dymu z grilla niesie przyjemne skojarzenia, lepiej go nie wdychać. W ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do zatrucia dymem grillowym, zwłaszcza u dzieci i osób starszych."
Znalezione w necie, nie mam pojęcia na ile wiarygodne ale lepiej dmuchać na zimne, szczególnie że źle się w tym pomieszczeniu czujesz;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-02-04 09:23:17 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ale to jest cytat ad grilla podwórkowego, letniego czy jak to się popularnie nazywa 🍻🍻🍻🍻🍻 grilla. A chodzi o grill w jakiejś jadłodajni - przecież to normalna kuchnia.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2018-02-04 11:28:08 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Rozumiem że grill w takiej kuchni jest nienormalny?
Zakładam że nie jest elektryczny skoro jest dużo dymu...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2018-02-04 11:52:11 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Idąc tym tokiem rozumowania to kucharz pracujący przy tym grillu...nie powinien pracować. Skoro ten dym taki szkodliwy to żaden człowiek nie powinien sie do niego zbliżać.
Poza tym gdyby tak było to by inspekcja im restauracje zamknęła ze względu na ryzyko. Skoro tak sie nie stało to najwyraźniej jest wszystko w porządku.
Autorce po prostu przeszkadzają opary co w ciąży jest normalne i popularne. Mnie tez dusiły opary wody która gotowałam na ryż czy makaron, perfumy...mycie zębów powodowało wymioty...ot uroki ciąży. Dziecku nic nie będzie. Chyba żebyś przez 20 godzin dziennie siedziała w zamkniętym pomieszczeniu i wdychala ten dym..
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #7 Ocena: 0

2018-02-04 12:05:41 (6 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-02-04 11:52:11, NightFury napisał(a):
Poza tym gdyby tak było to by inspekcja im restauracje zamknęła ze względu na ryzyko. Skoro tak sie nie stało to najwyraźniej jest wszystko w porządku.


Pytanie czy i jak dawno temu byla jakas insekcja?
A moze zwyczajnie wentylacja fatalnie dziala...pytanie czy wlascisiel bedzie zainteresowany poniesieniem kosztow usprawnien?
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-02-04 13:24:15 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-04 11:28:08, lulilu1 napisał(a):
Rozumiem że grill w takiej kuchni jest nienormalny?
Zakładam że nie jest elektryczny skoro jest dużo dymu...


Lulilu, jeszcze raz powiem, przytoczyłaś cytat odnośny grillowania na polu - często gęsto z śmierdzącą toksyczną podpałką i brykietem nasączonym innym ..em.

Tu chodzi o kuchnię i grill przemysłowy, nic toksycznego oprócz zapachu jedzenia z takiego grilla się nie wydziela, bo inaczej większość kucharzy by padała jak muchy.

Ja też bardzo ciężko reagowałam na wszelkie zapachy podczas ciąży, przecież to normalne. Kwestia rozmowy z pracodawcą - przecież są inne zajęcia w zakładzie niż stanie przy grillu.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2018-02-04 21:35:12 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Autorko, jak juz napisałam będąc w ciąży miałam problemy z oparami wody która sama gotowałam na ryż czy ziemniaki, nie mogłam wąchać niczego poza pomarańczami a mycie zębów owocowało wykręconymi żołądkiem i wymiotami po których aż sie nie chciało juz tych zębów drugi raz myć. Mojej koleżance przeszkadzał zapach pieczonych świeżych bułek.
Ty masz akurat reakcje na grilla...jest dobrze. Niektóre kobiety maja reakcje na wszystko przez 9 mcy 😀
Jeśli mówimy o grillu w profesjonalnej restauracji o jakimś ludzkim poziomie czystości to jest bardzo mała szansa ze ten dym zaszkodzi. Chyba ze bys go ciągiem przez 20 godzin wdychala...

Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-02-05 07:28:26 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2018-02-04 01:09:12, Magxx96 napisał(a):
Hej. Jestem w 18 tyg ciąży. Pracuje w restauracji bbq, gdzie niestety odbierając potrawy muszę wchodzić do kuchni pełnej dymu z grilla itd. Czy jest to szkodliwe dla dziecka!? Dodam że nie tylko boje się o dziecko ale także źle się w tym pomieszczeniu czuje. Zastanawiam się nad zgłoszeniem pracodawcy ze podczas ciąży nie chce wchodzić do kuchni.

Nestety, na pozycji kelnerki norma jest bywanie w kuchni pelnej zapachow i oparow przygotowywanego jedzenia.
I taka sama norma jest reakcja ciezarnej na zapachy, taki urok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,