MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

POMOCY. Ściągnięcie narzeczonej w ciąży do UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

znajomyinkognit

Post #1 Ocena: 0

2018-01-10 16:39:02 (6 lat temu)

znajomyinkognito88

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Haverhill

Witam serdecznie

Prawdopodobnie wielu z Was spotkało sie z sytuacja w której Wy lub ktos z znajomych mieszkał w UK , zaczął związek na odległość,tymczasowo ale nagle BUM! i jest dzieciątko jest w drodze ;) I tak , pierwsze pytanie czy Ja tam czy Ona tu , milion mysli i obaw ale cóż trzeba wziac si3 w garść i przemyśleć. Stwierdziliśmy oboje ze szkoda zebym zostawił swoja prace wiec zapadła decyzja ze Ona tu.

I tu pojawia sie mój temat , prośba o POMOC. Bo nie mam o tym kompletnie pojęcia...

Troszke detali:
JA
-Mam 29la
-Mieszkam tu od 8 lat
- Nigdy nie pobierałem żadnych benefitow
- Przez 5 lat mialem stałe zatrudnienie ale 1,5 temu straciłem prace i od tamtego momentu pracuje przez agencję ale z dużymi szansami na kontrakt w tym roku

ONA
-23 lata
-Umowa na czas nieokreślony
-Najprawdopodobniejzwolnienie macierzyńskie które obejmuje przez 18 mieciecy

Wiele pytań mam
-Czy kiedy pobiera w PL pieniądze na zwolnieniu macierzyńskim tu moze sie tu do mnie przeprowadzic?

- Jakie dokumenty musze wypełnić żeby narzeczona dostala tu opieke ?

-Gdzie moge sie udać o pomoc o lepsze "nadzorowanie" ciazy niz te podstawowe w MidWife ( tak to sie chyba nazywa ? )

- Czy moge z nia zamieszkac w domu z bratem , jego żona i synem? (mam duzy Master Bedroom)

-Czy jezeli chcemy urodzic dziecko tu w UK to powinienem juz sie starac o obywatelstwo (bo BREXIT itd) ?

-Czy mozemy sie starać o jakąkolwiek pomoc finansową ze strony Państwa? (Benefity)

Z chęcią udzielę więcej informacji i
z gory BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC

Tak! troszke sie martwie! ;) :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-01-10 16:57:51 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wyglada na to, ze chcialbys miec ciastko i zjesc ciastko.

Jak jest zatrudniona w Polsce i tam ma etat i bedzie miala zwolnienie (jesli bedzie tego wymagac), to nalezaloby siedziec w PL.

W UK potraktuja ja jak turystke medyczna i dostanie rachunek za porod, bo bedzie za krotko mieszkac.

Mozesz z nia mieszkac w jednym pokoju, nikogo to nie bedzie obchodzic.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #3 Ocena: 0

2018-01-10 17:06:49 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 16:39:02, znajomyinkognito88 napisał(a):
... związek na odległość,tymczasowo ale nagle BUM! i jest dzieciątko jest w drodze ;)




Podoba się mnie *THUMBS UP*:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2018-01-10 17:13:26 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-01-10 17:06:49, WybitnieWrednyWerdew napisał(a):
Cytat:

2018-01-10 16:39:02, znajomyinkognito88 napisał(a):
... związek na odległość,tymczasowo ale nagle BUM! i jest dzieciątko jest w drodze ;)


Podoba się mnie *THUMBS UP*:-]


Nie bądź Wredny, pogratuluj koledze „sprzętu”.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

znajomyinkognit

Post #5 Ocena: 0

2018-01-10 17:19:46 (6 lat temu)

znajomyinkognito88

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Haverhill

Czyli ze za wszystko tutaj bede musiał płacić prywatnie?


związek na odległość był ale tylko do obrony magisterskiej ;) ale fakt duma rośnie jak mężczyzna dowiaduje sie ze jego " sprzet" dziala poprawnie hehe

Ale na temat poproszę, Smiechy hihy ale to poważna sprawa jest.

Dodam ze po porodzie chcemy tu zostać , przynajmniej na kilka lat

Zdawało mi sie ze jak ja mieszkam tu tyle lat to matka mojego dziecka tez bedzie miala tu jakies prawa ? Czy sie myle?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2018-01-10 17:22:08 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-01-10 16:39:02, znajomyinkognito88 napisał(a):
Witam serdecznie

Prawdopodobnie wielu z Was spotkało sie z sytuacja w której Wy lub ktos z znajomych mieszkał w UK , zaczął związek na odległość,tymczasowo ale nagle BUM! i jest dzieciątko jest w drodze ;) I tak , pierwsze pytanie czy Ja tam czy Ona tu , milion mysli i obaw ale cóż trzeba wziac si3 w garść i przemyśleć. Stwierdziliśmy oboje ze szkoda zebym zostawił swoja prace wiec zapadła decyzja ze Ona tu.

I tu pojawia sie mój temat , prośba o POMOC. Bo nie mam o tym kompletnie pojęcia...

Troszke detali:
JA
-Mam 29la
-Mieszkam tu od 8 lat
- Nigdy nie pobierałem żadnych benefitow
- Przez 5 lat mialem stałe zatrudnienie ale 1,5 temu straciłem prace i od tamtego momentu pracuje przez agencję ale z dużymi szansami na kontrakt w tym roku

ONA
-23 lata
-Umowa na czas nieokreślony
-Najprawdopodobniejzwolnienie macierzyńskie które obejmuje przez 18 mieciecy

Wiele pytań mam
-Czy kiedy pobiera w PL pieniądze na zwolnieniu macierzyńskim tu moze sie tu do mnie przeprowadzic?

- Jakie dokumenty musze wypełnić żeby narzeczona dostala tu opieke ?

-Gdzie moge sie udać o pomoc o lepsze "nadzorowanie" ciazy niz te podstawowe w MidWife ( tak to sie chyba nazywa ? )

- Czy moge z nia zamieszkac w domu z bratem , jego żona i synem? (mam duzy Master Bedroom)

-Czy jezeli chcemy urodzic dziecko tu w UK to powinienem juz sie starac o obywatelstwo (bo BREXIT itd) ?

-Czy mozemy sie starać o jakąkolwiek pomoc finansową ze strony Państwa? (Benefity)

Z chęcią udzielę więcej informacji i
z gory BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC

Tak! troszke sie martwie! ;) :-]


1. Tak
2. Żadne. Zostanie jej wystawiony rachunek jako turystce medycznej. Ktoś ci juz powiedział.
3. Każda prywatna klinika położnicza w UK za odpowiednia opłata wykona wszelkie badania i procedury jakie wam tylko przyjdą do głowy.
4. Chcesz ciężarna kobietę sprowadzać na kupę z połowa rodziny i dziecko w master bedroom wychowywać? Jak tak to proszę, nikomu nic do tego co w swoim domu robisz.
5. Decyzja należy do ciebie. Mogą być problemy bo matka nie będzie miała 5 letniego okresu pobytu ani nie będzie sie mogła wykazać zatrudnieniem w UK. Ty musisz najpierw aplikować o PR zeby dostać obywatelstwo.
6.Jesli żona jest zatrudniona w PL i ma opłacane macierzyńskie to nie dostaniecie benefitow tutaj. Być może Child benefit ale świata za to nie zwojujecie.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

znajomyinkognit

Post #7 Ocena: 0

2018-01-10 17:23:13 (6 lat temu)

znajomyinkognito88

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Haverhill

Rozumiem ale czy nie ma możliwości tam pobierać macierzyńskiego a przenieść sie do mnie? Tu nie musi pobierać żadnego benefitu , chciałbym po prostu ich miec przy sobie, towarzyszyć jej i pomagac z czym bede potrafił ( szukanie arbuza o 3 wnocy itd ) ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2018-01-10 17:23:44 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-01-10 17:19:46, znajomyinkognito88 napisał(a):
Czyli ze za wszystko tutaj bede musiał płacić prywatnie?


związek na odległość był ale tylko do obrony magisterskiej ;) ale fakt duma rośnie jak mężczyzna dowiaduje sie ze jego " sprzet" dziala poprawnie hehe

Ale na temat poproszę, Smiechy hihy ale to poważna sprawa jest.

Dodam ze po porodzie chcemy tu zostać , przynajmniej na kilka lat

Zdawało mi sie ze jak ja mieszkam tu tyle lat to matka mojego dziecka tez bedzie miala tu jakies prawa ? Czy sie myle?


Tak, mylisz sie.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2018-01-10 17:27:21 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-01-10 17:23:13, znajomyinkognito88 napisał(a):
Rozumiem ale czy nie ma możliwości tam pobierać macierzyńskiego a przenieść sie do mnie? Tu nie musi pobierać żadnego benefitu , chciałbym po prostu ich miec przy sobie, towarzyszyć jej i pomagac z czym bede potrafił ( szukanie arbuza o 3 wnocy itd ) ;)


Mieszkac może sobie gdzie chce. Chyba ze państwo polskie wprowadziło w tym temacie własne ograniczenia. Tego będziesz musiał sie dowiedzieć w odpowiednim urzędzie w PL. Z angielskiego punktu widzenia ona może mieszkac tutaj a pobierać macierzyński w PL. Ale wszelkie wizyty u położnych, skany i opiekę medyczna podczas porodu będziecie musieli pokryć z własnej kieszeni.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

znajomyinkognit

Post #10 Ocena: 0

2018-01-10 17:32:40 (6 lat temu)

znajomyinkognito88

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Haverhill

Jakie sa koszta takich prywatnych badan?
Jasne ze nie chce wychować dziecka w pokoju , stwierdziliśmy ze na czas ciąży dobrze miec kogos "doświadczonego" do pomocy a po porodzie juz pojdziemy na swoje. Chciałbym dodac ze jestem w stanie utrzymqc cala rodzine ze swoich zarobkow tylko chcialbym wiedziec co zrobic zeby wszystko bylo poprawnie legalnie i co musze zrobic zebysmy otrzymali należytą opieke w razie potrzeby. Dodam ze narzeczona ma ta europejską karte ubezpieczenia zdrowotnego , ona ma jeszcze jakies znaczenie w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,