MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Benefity pomoc

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 43

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomalo1236

Post #1 Ocena: 0

2017-11-05 20:20:17 (7 lat temu)

tomalo1236

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2017

Skąd: Norwich

Witam na wstępie zaznaczę że mam 20 lat wynajmuje mały flat wraz z 17 dziewczyna ja pracuje przez agencje w fabryce za 7.5 na godzinę przez 8 godzin dziewczyna uczy się w college w okolicy nie ma dla niej pracy po godzinach szkolnych tylko pełne osobiście u mnie słabo z językiem u dziewczyny troszkę lepiej lecz nie ma tyle dobrze aby iść samemu się dowiadywać w urzędzie bo boimy się że czegoś nie zrozumiemy u mnie w fabryce rzadko prawie w ogóle nie ma możliwości nadgodzin może się zdarzyć 2 godziny tygodniowo więcej ponad plan lecz to rzadkość a rachunki mamy następujące
Flat 325
Opłata za telewizję tv licence 30 (pierwsze 6 mies potem będzie 13
Prąd 80
Counsil 98 (staramy się o zniżkę z racij tego że dziewczyna jest studentem wtedy będzie 75
Ubezpieczenie auta 100
Wszystkich rachunków wychodzi około 630 funtów plus bilety na autobus dla dziewczyny na cały miesiąc moje paliwo na dojazdy do pracy no i ogólne życie
Praktycznie cała pensja idzie na oplaty nie można nic odlozyc a tak jak ostatnio padło nam auto musieliśmy pożyczać na mechanika i skąd to oddawać... moje pytanie brzmi czy mamy prawo ubiegać się o benefity ? Jeśli tak to jakie i w jakiej wysokości mogą nam je przyznać z góry dziękuję za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-11-05 20:22:07 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Praktycznie cała pensja idzie na oplaty nie można nic odlozyc a tak jak ostatnio padło nam auto musieliśmy pożyczać na mechanika i skąd to oddawać... moje pytanie brzmi czy mamy prawo ubiegać się o benefity ? Jeśli tak to jakie i w jakiej wysokości mogą nam je przyznać z góry dziękuję za pomoc


Tutaj pół kraju tak żyje - jak jesteś zdrowy i masz cztery ręce to szukaj innej pracy wieczorami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #3 Ocena: 0

2017-11-05 20:36:17 (7 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Strasznie to sie czyta. Ani jedej kropki, przecinka, zdania nie istnieja.

1. Mozna poszukac innej pracy
2. Mozna poszukac dodatkowej pracy
3. Kolezanka moze poszukac pracy na weekend

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-11-05 20:50:41 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
w okolicy nie ma dla niej pracy po godzinach szkolnych


W restauracjach, szczegolnie teraz w okresie do swiat, napewno jest praca, na szybko tutaj art+Time&l=Norwich&start=10#" target="_blank">jobs

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-11-05 20:50:52 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Straznie sie zyje bo nie idzie nic odlozyc i dlatego podatnicy maja finansowac wasze oszczednosci?
Czlowieku masz 20 lat , wez sie do pracy! Jak nie mozesz brac overtimow to znajdz druga prace - np rozwozenie jedzenia samochodem czy skuterem , Norwich to duze miasto pewnie pracy w brud. Ja jak sie nie uczylem to bez problemu pracowalem w dwoch pracach jeszcze rok temu.
Dziewczyna uczy sie w collegu i nie umie sie dogadac? Poza tym jest duuuzo pracy part-time , wlasnie dla uczniow czy studentow ,np Mc Donald , KFC czy wszelka inna sieciowka, Primark i inne sklepy .
Ja obecnie z jednej wyplaty utrzymuje siebie , zone i dziecko , place 3x tyle za flat co Ty a nawet nie zarabiam dwa razy wiecej , nie dostaje zadnych benefitow oprocz 20 funtow tygodniowo na dziecko a jednak daje rade , do tego sie ucze bo gdybym sie nie uczyl to bez problemu poszedlbym do drugiej pracy !
O benefitach zapomnij , z tego co wiem dostepne sa dla ludzi powyzej 25 lat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tonieinna

Post #6 Ocena: 0

2017-11-05 20:56:56 (7 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-11-05 20:20:17, tomalo1236 napisał(a):
Witam na wstępie zaznaczę że mam 20 lat wynajmuje mały flat wraz z 17 dziewczyna ja pracuje przez agencje w fabryce za 7.5 na godzinę przez 8 godzin dziewczyna uczy się w college w okolicy nie ma dla niej pracy po godzinach szkolnych tylko pełne osobiście u mnie słabo z językiem u dziewczyny troszkę lepiej lecz nie ma tyle dobrze aby iść samemu się dowiadywać w urzędzie bo boimy się że czegoś nie zrozumiemy u mnie w fabryce rzadko prawie w ogóle nie ma możliwości nadgodzin może się zdarzyć 2 godziny tygodniowo więcej ponad plan lecz to rzadkość a rachunki mamy następujące
Flat 325
Opłata za telewizję tv licence 30 (pierwsze 6 mies potem będzie 13
Prąd 80
Counsil 98 (staramy się o zniżkę z racij tego że dziewczyna jest studentem wtedy będzie 75
Ubezpieczenie auta 100
Wszystkich rachunków wychodzi około 630 funtów plus bilety na autobus dla dziewczyny na cały miesiąc moje paliwo na dojazdy do pracy no i ogólne życie
Praktycznie cała pensja idzie na oplaty nie można nic odlozyc a tak jak ostatnio padło nam auto musieliśmy pożyczać na mechanika i skąd to oddawać... moje pytanie brzmi czy mamy prawo ubiegać się o benefity ? Jeśli tak to jakie i w jakiej wysokości mogą nam je przyznać z góry dziękuję za pomoc



Boże widzisz a nie grzmisz ....

Do pracy a nie o zasiłki pytasz. Dwoje młodych ludzi a chce od państwa kasę brać ;/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomalo1236

Post #7 Ocena: 0

2017-11-05 21:02:54 (7 lat temu)

tomalo1236

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2017

Skąd: Norwich

Pisałem już ze dziewczyna nie ma możliwości podjęcia dodatkowej pracy bo jej po prostu tutaj nie ma chodziła pytała nikt nie chce więc po co pisać żeby poszła skoro już próbowaliśmy tej metod. co do mnie ja mam do pracy około 1.5 godz jazdy w jedna stronę co mam daje 11 godzin dziennie poza domem przez 3 miesiące pracowałem na farmie 7 dni w tygodniu po 12 godzin i nie płakałem wszystkie pieniądze poszły na pomoc rodzinie w Polsce oraz mieszkanie i start w wiosce pod norwich nie mam tutaj możliwości łapać więcej godzin ani dodatkowej pracy bo jeśli bym mial to bym poszedł a nie prosił o pomoc na Forum gdzie ludzi boli to jak ktoś pyta o dotacje od państwa jakbyście to wy musieli z portfela wyjąć... opisałem sytuację ja pracuje dziewczyna nie ma możliwości ja przez następne kilka miesięcy nie mam możliwości zmienić pracy a wychodzimy praktycznie na 0 jeśli auto mi się znów popsuje albo mnie odwolaja kilka dni to już muszę pożyczać pomimo ze nie jestem leniem... i chcę pracować bo sam robię najgorsza robotę po to aby dziewczyna mogła spokojnie skończyć szkole jedyne o co proszę to o pomoc informacje czy mogę się starać o jakiś zasiłek to spotykam się z fala hejtu bo przecież ktoś miał 2 pracę ktoś daje rade utrzymać więcej osób itp... a nikt nie bierze pod uwagę że ja tygodniowke jedna w miesiącu muszę wydać na paliwo ale po co pomoc jak można hejtowac oto Polacy ...😊

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-11-05 21:10:40 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Witaj w dorosłym życiu! Pogoń kobite do pracy niech sprząta domy na to zawsze są chętni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomalo1236

Post #9 Ocena: 0

2017-11-05 21:18:09 (7 lat temu)

tomalo1236

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2017

Skąd: Norwich

No niestety w będąc w Polsce pracowałem jako kierowca zarabialalem ponad 3 tys na siebie samego musiałem płacić tylko rachunki przyjechałem tu za kobieta która chciała się kształcić robię pracę której nie cierpię w butach które robią mi mega odciski takie ze po 8 godzinach nie mogę chodzić bo nie mam kasy na nowe ... a adidasów nie mogę założyć bo tak mnie nie wpuszcza na fabrykę kobieta szukała pracy bardzo energicznie była wszędzie w naszej okolicy na razie nigdzie jej nie chcą zostawiła cv i cisza ... ja gdy tylko jest okazja lape nadgodziny ale jej praktycznie nie ma ... przez następne kilka miesięcy nie mogę zmienić pracy bo agencje mają same nie stałe oferty w sensie dzień ide drugiego mogę nie a na to nie moge sobie pozwolić... robię to wszystko pytam na forum a Janusze potrafią mi tylko napisać żebym szedl do pracy chociaż chodzę... a pytałem o cos zupełnie innego mianowicie czy w Anglii mogę liczyć na jakąś pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #10 Ocena: 0

2017-11-05 21:25:28 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Prosząc o pomoc i ewentualne benefity sięgasz do kieszeni tych, którzy pracują i płacą podatki.Panstwo niestety nie ma "swoich" pieniędzy.Dlatego nie wiem skąd ta frustracja?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,