MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wielodzietny na zasilku czy Bezdzietny na stanowisku

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-09-03 17:16:47 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-03 17:06:52, Mieszko napisał(a):
Cytat:

2017-09-03 16:32:00, Monika1984 napisał(a):
Jasne,ze dziecka nie mozna przeliczac na £££, ale swiadomie decydowac sie na powiekszenie rodziny bez jakiegokolwiek zabezpieczenia jest co najmniej lekkomyslne. Takie jest moje zdanie.


Nie tylko Twoje :-).
Nie ma co się na Wielima oburzać, ma bardzo dużo racji.


Ja sie bynajmniej na Wielima nie oburzam ale nadal nie widze nic zlego w rodzeniu dzieci. Przeciez w UK jest zabezpieczenie - socjalne - i wiecej dzieci rodza podobno statystycznie Polki mieszkajace w UK niz te w kraju.

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-09-03 17:44:23 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #3 Ocena: 0

2017-09-03 18:02:03 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Watek jest o planowaniu rodziny a nie o konkretnym przypadku z innego watku. Pomoc jest dobra na wypadek podwiniecia sie nogi a nie chronicznym unikaniem pracy/ wykazywaniem dochodow.
Argument,ze Polki rodza tu czesciej przytaczany jest w brytyjskich mediach jako cos negatywnego niz pozytywnego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-09-03 18:05:15 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-03 18:02:03, Monika1984 napisał(a):
Argument,ze Polki rodza tu czesciej przytaczany jest w brytyjskich mediach jako cos negatywnego niz pozytywnego.


A co wedlug Ciebie powoduje to zjawisko, niech bedzie negatywne?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 18:40:20 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Moim zdaniem posiadanie dzieci jest jak najbardziej ok. Ale zakladanie wielodzietnej rodziny opartej w glownej mierze na finansowaniu przez panstwo juz absolutnie nie. Juz to napisal Wielim, ze dziecku trzeba zapewnic cos wiecej niz minimum na przezycie. I jest to rola rodzicow a nie panstwa. Nie stac mnie = nie decyduje sie na kolejna pocieche.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 19:20:45 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

do osob ktore posiadaja juz dziecko /dzieci - w jakim momencie zycia powiedzieliscie sobie ze to jest ten moment i czas starac sie o dziecko?
mi wlasnie stuknela 30, partner ma kilka lat wiecej. oboje mamy dobre prace, mozemy bez spiny odlozyc kilka / nascie stow miesiecznie. Tyle ze nadal nie czuje ze to jest ten moment. Najpierw priorytetem bylo uzbieranie na dom, ktory 3 lata temu kupilismy, pozniej bylo urzadzanie domu. Jeden pokoj zostal nie urzadzony - bo bedzie dziecinny, kiedys w przyszlosci... teraz jestesmy na etapie zwiedzania swiata, i cieszenie sie praca. Obecnie pracuje nad dosc dlugoterminowym projektem w pracy, nad ktorym wypocilam sie juz duzo, i daje mi spelnienie - rezygnowac z niego na kilka miesiecy nie chce. Rodzina mowi ze jak tak bedziemy patrzec to jak sie zdecydujemy na dziecko to bedzie za pozno... my poprostu chcemy narazie sie nacieszyc zyciem bezcietnych. Przy okazji odkladamy fundusze by moc dziecku zapewnic jak najlepszy start w zycie - nie chodzi tu o zabawki czy lody, ale o spelnianie marzen i hobby - jazda konna, tenis, pianino, kursy jezykowe, czy co innego brzdzac bedzie chcial robic. NIe bedzie chcial robic nic to bedzie mial na lody. Ale nie bede w sytuacji mowienia dziecku ze nie moze sie rozwijac / cieszyc dziecinstwem ze wzgledow finansowych. A na panstwo liczyc nie bede, bo one tego nie pokryja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 19:25:16 (7 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

:-)
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-09-03 19:38:27 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja osobiscie nie planowalem dziecka z zegarkiem , mowilem tylko ze jak bedziemy juz w stanie utrzymac sie , osobny flat/dom (planowalismy tez kupno domu ale z roznych przyczyn nieudalo sie nam) , bez pomocy z zewntarz , bede mogl zrezygnowac z drugiej pracy spokojnie dalej sie uczyc , zona spokojnie odejdzie z pracy by mogla zajac sie dzieckiem a ja praca i nauka , i jakos tak wyszlo ze nagle zona zaszla w ciaze. Mysle ze moje plany skoncza sie nim dziecko skonczy 2 lata a wtedy pomyslimy o nastepnym. Niestety jezeli myslicie o beztroskim podrozowaniu to na pierwsze dwa lata dziecka (dalej nie mam doswiadczenia) zapomnijcie o tym - stale pory spania , oczy dookola glowy , dziecko trzeba czyms zajac , pilnowac , itd itp . Dlatego z tych wzgledow nie pojechalismy na zadna wycieczke ani w tym roku ani w poprzednim (nie liczac weekendowych wypadow nad morze czy pobytu w Polsce co wakacje a zona z dzieckiem czesciej) . mowi sie ze kobieta powinna zajsc w ciaze po raz pierwszy przed 30 , nie wiem ile w tym prawdy , gdzies tak slyszalem , cokolwiek byscie nie zaplanowali to pamietaj ze pozniej wszystko musi byc podporzadkowane dziecku ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Boromir

Post #9 Ocena: 0

2017-09-03 19:51:36 (7 lat temu)

Boromir

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 31-08-2017

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-09-03 19:20:45, queenOfChocolate napisał(a):
mi wlasnie stuknela 30, partner ma kilka lat wiecej. oboje mamy dobre prace, mozemy bez spiny odlozyc kilka / nascie stow miesiecznie. Tyle ze nadal nie czuje ze to jest ten moment. Najpierw priorytetem bylo uzbieranie na dom, ktory 3 lata temu kupilismy, pozniej bylo urzadzanie domu. Jeden pokoj zostal nie urzadzony - bo bedzie dziecinny, kiedys w przyszlosci... teraz jestesmy na etapie zwiedzania swiata, i cieszenie sie praca

Sama powinnaś poczuć kiedy jest ten właściwy moment zamiast sugerować się opiniami innych. Pamiętaj tylko, że wraz z upływem czasu nie stajecie się młodsi, a to też warto byłoby brać pod uwagę choćby ze względów zdrowotnych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #10 Ocena: 0

2017-09-03 20:01:28 (7 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

trzydzieści lat zajmuje sie - można by rzec "zawodowo" wychowywaniem dzieci i czytam z zaciekawieniem. Jakby to ująć politycznie? Człowiek ciągle się uczy. Występuję trochę z pozycji jakby poza konkursem. Jednak szanuje tych co maja dzieci i tych, którzy nie chcą mieć. Oczywiście odrzucam sytuacje z marginesu.
Piszcie dalej!
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,