MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wielodzietny na zasilku czy Bezdzietny na stanowisku

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 30

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-09-03 15:25:55 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

W innym watku tutaj Wielim pisze: "Widzę pod sklepami angielska patologie która w wieku kilkunastu lat rodzi dzieci same pochodzące z wielodzietnych rodzin gdzie nikt nie pracuję"

Pomyslalam ze na ich zasilki pracuja liczni bezdzietni w centrum Londynu w garniturkach, niektorzy wrecz po vasectomii podobno, przynajmniej jeden taki w programie randkowym w telewizji mowil ze zabezpieczyl sie w ten sposob przed posiadaniem dzieci.

Kto jest Waszym wzorcem? Albo gdybyscie mogli jeszcze zmienic wlasne zycie to w ktora strone byscie poszli? Osoba z dziecmi, najlepiej wieloma, ale o niskich dochodach - czy osoba o wysokich dochodach ale bez dzieci?

Moze temat nie najbardziej kreatywny ale nie chcialam zasmiecac tamtego watku wiec otwarlam nowy. :)

Ja wolalabym miec dzieci i zasilki, tak mysle, ale ze nie mam to tylko zyje praca. Zeby jeszcze te dochody byly faktycznie wysokie u mnie... :-]
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-09-03 15:37:06 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Można i tez inaczej , mieć dzieci , pracować i żyć bez zasiłków. Wcale nie trzeba wybierać , trzeba tylko myśleć z głową i odpowiednio planować . Ja nim splodzilem pierwsze dziecko miałem kilkucyfrowe oszczędności na koncie, a wcale nie zarabiam i nie zarabiał em dużo ani ja ani moja żona. Wolałem pierw mieć coś "wk kieszeni" nim zdecydowałem się na dziecko. Pracowałem w głównej pracy na rano , wieczorem dorabialem jako kierowca "pizzy" , moja żona pracowała na cały etat. Później podjąłem decyzję ze nie mogę do końca życia pracować w dwóch pracach i ... w międzyczasie zaczelem się uczyć na black caba, trudna rzecz wręcz nieosiągalna dla imigrantów ale potrafiłem pracować rano i wieczorem a pomiędzy pracami się uczyć. Obecnie nadal się uczę ale pracuje tylko rano , żona wcale , nie pobieram zasiłków a oszczędności które nazbierałem pozwolą mi na spokojne osiągnięcie celu , chociaż jak jest jakiś overtime w pracy to biore. Drugie i może trzecie dziecko planuje jak skończę naukę i zmienię prace ... mkzna być odpowiedzialnym ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-09-03 15:45:26 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: +1

2017-09-03 15:53:56 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Lata ciułania? Jestem ze swoją żoną od 5 czy 6 lat , poznaliśmy się w Londynie , razem mieszkamy i prowadzimy finanse nawet nie od 5 lat , po ślubie 3 lata , dziecko półtora roku a ja ledwo co trzydzieste przekroczyłem , lata ciułania nazywasz 3 lata spędzone razem w domu który wynajmowalismy ze znajomymi by było taniej ? Nikt przesadnie nie harowal, na wycieczki się jeździło, imprezki się czasami robiło ale też nie wydawało się pieniędzy na każdą głupotę , nie chodzi mi o to by nazbierac jak najwięcej tylko o to by myśleć o swojej przyszłości , po co "produkować" dzieci na potęgę by pozniek płakać po nocach ze nie ma się co im do garnka włożyć ? To ma być miłość rodzicielska? Robienie dzieci dla własnego widzimisię bez pomyślenia jak zaspokoić jego potrzeby ? Ja nie staram się nikogo ponizać ze nie ma pieniędzy na koncie, nie o to chodzi , chodzi o to by ludzie patrzeli na świat realnie , nie krzywdzili i siebie i dzieci , co to za frajda patrzeć jak dzieci sąsiadów biegną po lody bo zajechala furgonetka z lodami a nasze dzieci patrzą przez okno i przykro im rodzice nie pozwalają , nie rozumieją ze rodziców nie stać . Dzieci to nie zabawka , chce mieć dziecko i jakoś to będzie , myślmy racjonalnie . Napisałes ze UK to fajny kraj , tak ma dużo możliwości , nie chodzi o benefity , dwójka dorosłych ludzi pracując na pełen etat co tu oznacza zazwyczaj 37 godzin w tygodniu może i się utrzymać i odłożyć na siebie i dzieci , a jeszcze jak ktoś mieszka za Londynem ? Albo robi nadgodziny? To kraj dużych możliwości , można się rozwijać, a benefity tylko podcinaja ludziom skrzydła

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 03-09-2017 15:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 15:55:32 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Popieram. My po 4latach w Uk wlasnie kupilismy dom i moze nie jest to nie wiadomo jaki wyczyn dla nas to jednak duzo. Zwlaszcza,ze nikt nam do tego funta nie dolozyl. W tym kraju wszystko mozna jak sie chce. I krew mnie zalewa jak czytam dzis na forum, ze kolejna mamusia w trzeciej ciazy szuka pomocy. Mozna byc mlodym i glupim ale trzeba z tego wyciagnac wnioski a nie pakowac sie w jednej ciazy w druga i liczyc, ze obce panstwo ma obowiazek pomoc. Ale od 'tatusia' alimentow nie bede sciagac bo mi honor nie pozwala.
Wczoraj spotkalam znajomego, 12lat w Uk i mieszkaja aktualnie w hostelu, tylko po to zeby wydrzec od councilu wieksze mieszkanie. Z wielkim oburzeniem opowiada, ze jakim wogole prawem dali im domek 2 bedroom skoro jego dzieci musza juz miec osobne sypialnie. Wiec wola tulac sie z dziecmi po temporary accomodation bo przed zima musza im cos przyznac! No po prostu brak slow.
Kraj, gdzie jest tyle mozliwosci. Mozna naprawde dobrze zarabiac bez szczegolnego wyksztalcenia, bez znajomosci a zdrowi ludzie zamiast pracowac to szukaja co jeszcze mozna wydrzec. Taka niepelnosprawnosc na wlasne zyczenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 16:05:35 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 16:15:34 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-03 15:37:06, Wielim napisał(a):
Można i tez inaczej , mieć dzieci , pracować i żyć bez zasiłków.


Zgadzam sie, niektorzy "maja wszystko" :) Mnie chodzilo wlasnie o teoretyczny wybor.

No i jest jeszcze jedna rzecz, ze czasem pozniej, jest jak to powiedzial ludzik50, za pozno. Ja nie widze nic zlego we wczesnym rodzeniu dzieci bo sama sie na przyklad jakos z tym spoznilam.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 03-09-2017 16:21 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #8 Ocena: 0

2017-09-03 16:32:00 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Ludzik50- nie decydujesz sie na kolejne dziecko, jezeli masz niepewna sytuacje finansowa/uczuciowa. Emocje mozna zrozumiec u kogos mlodego kto liczy,ze bedzie dobrze a potem ta noga sie powinie. Przy kolejnych ciazach to juz raczej wiesz na co sie decydujesz a nie kierujesz sie motylkami w brzuchu. Jasne,ze dziecka nie mozna przeliczac na £££, ale swiadomie decydowac sie na powiekszenie rodziny bez jakiegokolwiek zabezpieczenia jest co najmniej lekkomyslne. Takie jest moje zdanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-09-03 16:58:23 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

To jeszcze dopisze tutaj odnoscie tej wypowiedzi

"Na zasiłkach można co najmniej przeżyć a nie żyć.."Ludzik 50 właśnie moi znajomi z dwójką dzieci i jednym rodzicem pracującym i to na pół etatu budują dom w Polsce.."

Cytat:

2017-09-03 16:37:42, pablotrance napisał(a):
Rozpisalbym się bardziej na ten temat ale szkoda moich nerwów...Ten kraj a właściwie system w nim panujący jest wprost stworzony dla leni i kretaczy


--
Przed referendum w wieczornych wiadomosciach - nie pamietam ktory program, tutaj w UK - wystepowali pracownicy polonijnej firmy Polsteel przedstawiajacy sie z imienia i nazwiska i mowiacy do kamery "Polish people do not take benefits!" To byl argument przeciwko opuszczeniu UE. Ale chyba nie przekonali widzow sadzac po wynikach.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #10 Ocena: 0

2017-09-03 17:06:52 (7 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2017-09-03 16:32:00, Monika1984 napisał(a):
Jasne,ze dziecka nie mozna przeliczac na £££, ale swiadomie decydowac sie na powiekszenie rodziny bez jakiegokolwiek zabezpieczenia jest co najmniej lekkomyslne. Takie jest moje zdanie.


Nie tylko Twoje :-).
Nie ma co się na Wielima oburzać, ma bardzo dużo racji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,