MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dziecko w UK, ojciec w Polsce - gdzie sprawa o alimenty?

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

amaru1

Post #1 Ocena: 0

2017-08-09 12:47:33 (7 lat temu)

amaru1

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 03-12-2013

Skąd: Cambridge

Witam,
Moze ktos byl w podobnej sytuacji i moze mi doradzic. Mieszkam w UK wraz z 5 letnim dzieckiem. Ojciec dziecka niedawno wrocil do Polski i przestal placic alimenty. Czy w zwiazku z tym powinnam zalozyc sprawe w Polskim sadzie czy tutaj w UK?

Pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-08-09 13:14:02 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W polskim.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

amaru1

Post #3 Ocena: 0

2017-08-09 14:27:13 (7 lat temu)

amaru1

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 03-12-2013

Skąd: Cambridge

Dzieki za szybka odpowiedz. Taki mialam zamiar i byloby mi wygodniej zlozyc wniosek w Polsce ale niedawno trafilam na ponizszy artykul ktory sugeruje ze sadem wlasciwym do rozstrzygniecia tej sprawy jest stad w UK dlatego obawiam sie czy sad w Polsce nie odrzuci mojego wniosku.

http://www.rp.pl/Rodzina/307189996-Alimenty-przyzna-sad-panstwa-w-ktorym-mieszka-dziecko.html

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #4 Ocena: 0

2017-08-09 16:43:01 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

Nie
W UK
W Polsce twoj wniosek zostanie odrzucony
Sprawy dotyczące dziecka załatwia sad w kraju w którym dziecko mieszka
Doczytałam ze ojciec już ma przyznane alimenty w polskim sądzie i przestał je placic tak?w takim wypadku sad ci nie pomoze musisz udac sie do.komornika
Jeśli nie ma alimentow zarządzonych przez polski sąd to sądem właściwym jest sad zamieszkania powoda nie pozwanego czyli sprawa powinna odbyć się w Anglii

[ Ostatnio edytowany przez: greta 09-08-2017 16:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2017-08-09 18:23:58 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To zapewne racja, ze rozprawa winna miec miejsce w Wielkiej Brytanii. Kwestia dalsza, to wyegzekwowanie alimentow na terenie RP.

Brytyjski sad i tak musi zwrocic sie do polskiego sadu, wlasciwego dla miejsca pobytu pozwanego, o wyegzekwowanie alimentow. Dopiero polski sad moze wydac tytul na podstawie, ktorego moze dzialac komornik.

Jakis czas temu glosna byla sprawa o odebranie dzieci parze,gdzie ojciec byl Polakiem. Rodzina uciekla po prostu do Polski. Akurat rzecz sie dziala w moim powiecie. Sad Rejonowy rozpatrywal wniosek strony brytyjskiej o odebranie dzieci rodzicom.

Takze w tym wypadku brytyjski sad nie moze egzekwowac prawa na terenie innego panstwa bez orzeczenia tamtejszego wymiaru sprawiedliwosci. To tak nie dziala.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,