MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Alimenty oczami faceta

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Pseodonim

Post #1 Ocena: 0

2017-07-01 14:46:37 (7 lat temu)

Pseodonim

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2014

Skąd: UK

Cześć.
Mam pytanie odnośnie alimentów, ale nie jest to pytanie,jak to zwykle bywa związane z tym jak najwięcej ściągnąć z ojca dzieci i czy przy odbieraniu przelewu można go jeszcze ugryźć,lub poskakać mu po głowie.
Chodzi o to, jakie czynniki wpływają na wysokość alimentów.
Wiem, że na 2 dzieci powinienem płacić 20% przychodu netto i tak płacę dobrowolnie.
W tej chwili dowiedziałem się, że moja była partnerka i miłość mojego życia zgłasza sprawę do revenue czy gdzies tam bo chce więcej. Mam dziwną ochotę nie przejść tym razem nad tą sprawą bez oporu i postanowiłem zapytać Was o radę.
Trzy lata temu zostałem bez niczego, z wspólnie zaciągniętymi kredytami tutaj w UK. Miesięczne raty za te kredyty to około 300f. Płacę 300f alimentów, mam kredyt na samochód, muszę się utrzymać i opłacić rent. Zmieniam właśnie zmianę z nocnej na dzienną, co wiąże się z mniejszym przychodem i wywołało furię u matki moich dzieci.
Proszę ludzi dobrej woli o wypowiedzi, jakie czynniki wpływają na wysokość alimentów w UK. Nie uchylam sie od płacenia. Nie chcę tylko moimi pieniędzmi sponsorować butów i perfumów. Czy jest możliwość np. płacenia bezpośrednio dzieciom na konto? (11 i 16 lat)
Dziękuję z góry!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-07-01 15:03:34 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Rzadowy kalkulator https://www.gov.uk/calculate-your-child-maintenance
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #3 Ocena: 0

2017-07-01 15:41:32 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

"Czy jest możliwość np. płacenia bezpośrednio dzieciom na konto? (11 i 16 lat)"

Rozumiem twoja frustrację, ale tutaj to poszłeś po bandzie 😀

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sate777

Post #4 Ocena: 0

2017-07-01 16:04:07 (7 lat temu)

Sate777

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Liverpool

Jak by o mnie chodzilo to zrobiłbym wszystko żeby w takiej sytuacji placic jak najmniejsze alimenty a za zaoszczędzone pieniądze zabrałbym dzieci na jakies wypasione wakacje. Żeby mialy o czym mamusi opowiadać...

Zreszta zawsze możesz dorzucić kieszonkowe dzieciom, kupić im jakieś markowe ciuchy czy czego tam fajnego potrzebuja. Oczywiście zbierając rachunki. Nie wiem jak w UK ale w PL ma to znaczenie na sprawach o alimenty.

Sorry , może jestem troche złośliwy ale nie lubie nocnych zmian i chytrych kobiet :-).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2017-07-01 16:09:36 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Na wysokosc alimentow maja wplyw zarobki oraz ilosc nocy, ktore dzieci spedzily u drugiego rodzica. Tak dlugo jak placisz minimalna ilosc , wyliczona z kalkulatora, jestes w porzadku wobec prawa, jesli dasz wiecej, to Twoja dobra wola. Mozesz czesciej zabierac dzieci do siebie, o kazda noc spedzona u Ciebie alimenty ulegaja zmiejszeniu. Bierz dzieci 3/4 noce do siebie ( w tygodniu) I nic nie placisz. Mozesz tez starac sie o ustalenie pobytu dzieci na stale z Toba, wtedy to byla bedzie placila Tobie alimenty.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

valis0

Post #6 Ocena: 0

2017-07-01 16:10:42 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

"Nie wiem jak w UK ale w PL ma to znaczenie na sprawach o alimenty".

Niestety muszę się z tobą nie zgodzić. W Polsce faktury związane z wydatkami na dzieci (oczywiście mowa o ojcach) nigdy nie były akceptowane. Owszem można było kiedyś kupić lizaka dziecku na fakturę i w ten sposób ominąć windykację funduszu alimentacyjnego. Teraz natomiast prawo alimentacyjne bardzo się zaostrzyło, w sumie dzięki kijowskiemu.
Tak więc płacić trzeba bezpośrednio ex lub komornikowi, a faktury to se można trzymać ... Dla pamiątki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2017-07-01 16:13:20 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-07-01 16:04:07, Sate777 napisał(a):
Jak by o mnie chodzilo to zrobiłbym wszystko żeby w takiej sytuacji placic jak najmniejsze alimenty a za zaoszczędzone pieniądze zabrałbym dzieci na jakies wypasione wakacje. Żeby mialy o czym mamusi opowiadać...

Zreszta zawsze możesz dorzucić kieszonkowe dzieciom, kupić im jakieś markowe ciuchy czy czego tam fajnego potrzebuja. Oczywiście zbierając rachunki. Nie wiem jak w UK ale w PL ma to znaczenie na sprawach o alimenty.

Sorry , może jestem troche złośliwy ale nie lubie nocnych zmian i chytrych kobiet :-).


Wiesz o sprawie niewiele I tylko ze strony OP. Byc moze byla opowiedzialaby inna historie.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-07-01 18:51:49 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie wiem, jak wysokie te alimenty musialby byc, by pokrywaly (poza stosowna czescia utrzymania i opieki nad dziecmi) dodatkowo wydatki matki Twoich dzieci.
11- i 16-latek sa kosztochlonne, niestety.
Moze faktycznie podzial opieki badz (przynajmniej) czasowe przejecie przez Ciebie daloby wyobrazenie?
A wspolne wakacje czy wypady z ojcem zawsze sie przydadza wszystkim stronom :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2017-07-02 09:13:50 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-07-01 16:04:07, Sate777 napisał(a):
Jak by o mnie chodzilo to zrobiłbym wszystko żeby w takiej sytuacji placic jak najmniejsze alimenty a za zaoszczędzone pieniądze zabrałbym dzieci na jakies wypasione wakacje. Żeby mialy o czym mamusi opowiadać...

Zreszta zawsze możesz dorzucić kieszonkowe dzieciom, kupić im jakieś markowe ciuchy czy czego tam fajnego potrzebuja. Oczywiście zbierając rachunki. Nie wiem jak w UK ale w PL ma to znaczenie na sprawach o alimenty.

Sorry , może jestem troche złośliwy ale nie lubie nocnych zmian i chytrych kobiet :-).



dobrze prawisz *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2017-07-02 10:04:59 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

A OP sobie poszedl.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,