MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ukrycie informacji przez council

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 3 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Petryska

Post #1 Ocena: 0

2017-05-27 17:36:47 (7 lat temu)

Petryska

Posty: n/a

Konto usunięte

AgentOrange Twoje pytanie jest całkowicie bez sensu i myślę, że jak przeczytasz po raz 10 to może sam to sobie uświadomisz. Dostaje za "pol darmo", dlatego mam sie trzymac zasad, jesli chodzi o ten dom, nie moge wszystkiego do konca robic, mam obowiazek informowac o wszystkich zmianach (tych, ktorych moge dokonac), wiec tez byloby mi niezmiernie milo, gdyby informowanie nie dzialalo w jedna strone.

[ Ostatnio edytowany przez: Petryska 27-05-2017 17:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: -1

2017-05-27 17:56:31 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jak Ci nie pasuje to się wynieść. Powinnaś być wdzięczna że za pieniądze podatników masz mieszkanie. A tak szukasz okazji aby jeszcze wyżydzić dodatkową kasę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Petryska

Post #3 Ocena: 0

2017-05-27 18:06:29 (7 lat temu)

Petryska

Posty: n/a

Konto usunięte

AgentOrange Jasne, ze moge sie wyniesc. Moge rowniez zostac prezydentem Francji, albo wynalezc lek na raka, a jutro moge zrobic schabowe na obiad jesli chce, ale nie o tym jest temat i po raz kolejny nie odpowiadasz na zadane w nim pytanie. Nie wiem, co kryje sie za Twoja frustracja. Jesli przeszkadza Ci to, ze mam dom, jak napisales "za pol darmo" i ze to z pieniedzy podatnikow, to rownie dobrze i Ty mozesz sie wyniesc do innego kraju, jesli Ci nie pasuje. Mam do tego prawo tak samo, jak i Ty, a jesli Tobie cos nie wyszlo, to nie przenos prosze swoich bolaczek na mnie lub na innych uzytkownikow :-] podatnikiem jestem rowniez i ja, a jakos nie mam z tym problemow, ze ludzie szukaja tu lepszego zycia i je maja, jesli chca. szanuje, jesli Ty bys sie wyniosl albo za najnizsza cene zaakceptowal cos, czego mialbys prawo nie akceptowac, ale to juz jest Twoje zdanie, wiec nie przenos go do mojego zycia. Tym bardziej, jak mowie - kiedy Twoje posty nie sa na temat i wlasciwie nic nie wnosza.

[ Ostatnio edytowany przez: Petryska 27-05-2017 18:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-05-27 18:09:56 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Ale ja nie mam pretensji do wszystkich o wszystko..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Petryska

Post #5 Ocena: 0

2017-05-27 18:16:45 (7 lat temu)

Petryska

Posty: n/a

Konto usunięte

AgentOrange nie mam pretensji o wszystko, a o to, ze jednak to nie jest dom za darmo, mam trzymac sie pewnych w nim zasad, wiec rowniez moge czegos wymagac. czegos, co absurdalne nie jest. moze masz na tyle pieniedzy (by nie patrzec na to, co moglbys uzyskac z uzasadnieniem), wolnego, czasu i cierpliwosci (by zalatwiac niektore sprawy, na które nie miałeś wpływu i nie dotyczą Ciebie), ale nie wszyscy są Tobą. ludzie wyprowadzają się na wlasny dom miedzy innymi by mieć ciszę i spokój, a nie zajmować się sprawami, na ktore nie mogli nic zaradzic. to nie jest typowe "dej" i 500+ Karyny i Seby, którzy świadomie zrobili dzieciaka po to, by ściągać z podatników pieniądze, nie wiem, czy nie widzisz różnicy, czy udajesz. Jak w szpitalu pytają, czy masz ubezpieczenie, to oczywiście mówisz, że możesz się leczyć z własnych pieniędzy, prawda? Co będziesz z niewinnych podatników ściągał. A jeśli byłeś w szpitalu w Polsce to podejrzewam, że nie narzekałeś nigdy na szpitalne jedzenie, opiekę, bo to przecież dostałeś za darmo, więc jak tu można narzekać?

[ Ostatnio edytowany przez: Petryska 27-05-2017 18:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-05-27 18:35:43 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czyli jesze raz bo się gubię - masz pretensje że dostałaś dom i nikt Ci nie powiedział o historii tego domu więc z tego tytułu żądasz obniżenia czynszu, tak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Petryska

Post #7 Ocena: 0

2017-05-27 18:48:21 (7 lat temu)

Petryska

Posty: n/a

Konto usunięte

AgentOrange - tak, mam "pretensje", ze OKLAMANO mnie swiadomie z historia domu, bo teraz to ja musze przyjmowac policje a nie council to raz, dwa ze nie mam pewnosci, czy po moim remoncie nie zostanie on w imie sprawy ponownie zniszczony, trzy ze nie wiem czego sie spodziewac odnosnie tego domu w kazdym mozliwym wypadku. Mowie, nie obchodziloby mnie to, czy ktos tu kogos zabil czy nie, gdyby mnie to nie dotyczylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jucha_2004

Post #8 Ocena: 0

2017-05-27 18:53:27 (7 lat temu)

jucha_2004

Posty: 215

Kobieta

Z nami od: 21-06-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-05-27 17:29:06, Petryska napisał(a):
AgentOrange - widzę kolejny, który wypowiada się, by nabić post. Napisane o tym już wyżej, nie mam nic do tego, czy ktoś się tutaj kiedykolwiek tłukł czy nie, problemem staje się to, kiedy jakiekolwiek zdarzenie z tego domu nie zostało wyjaśnione i w razie czego (jak już się zdarzyło) to ja mam coś załatwiać w tej sprawie.
NightFury "Co ja mam wtedy nowemu lokatorowi powiedzieć jak sama nic nie wiem? Mógł iść do więzienia za kradzież samochodu równie dobrze mógł być zamieszany w sprawę Sharon Matthews albo Thomasa Mear..." - rozumiem, ale jest pewna różnica. Co innego, kiedy osoba, która jest w coś zamieszana (nawet w mordestwo czy kradzież samochodu) tylko tam mieszka, ale co innego, kiedy dzieje się to w, jakby nie było, WASZYM domu. Nie chcę pytać o sprawy stricte zawodowe, może o tym nie możesz mówić, ale w takich sytuacjach nikt Was nie informuje, o niczym nie wiecie? Nie wiecie, że ściany Waszego domu są całe we krwi, a, dajmy na to, morderca przez przypadek wybił wtedy okno? Przecież musicie dostawać jakieś informacje o tym, w jakim stanie jest dom i i jakie ewentualne szkody wyrządził lokator, przecież to jest już wtedy Wasza sprawa i Wasz ubytek, a nie policji. Jeśli nie to jest to trochę dla mnie...niezrozumiałe (?). No i mówimy cały czas o sytuacji, że o wszystkim wiedzieli bardzo dobrze, mieli świadomość tego, co się stało, wiedzieli od samego początku, skąd pochodzili ci ludzie (hasło: "byli z x, więc mogli mieć inny gust, zdarliśmy dlatego ściany i podłogi, bo...były ohydne";), a jednak w grę poszło kłamstwo. Może coś jeszcze ukrywają, skąd mamy to wiedzieć? Zaraz pewnie pójdzie od kogoś komentarz, że "jak coś nie pasuje to się przeprowadźcie", ale nie rozumiem, dlaczego to my mielibyśmy jeszcze na tym ucierpieć, nie każdego stać na to, by przenosić się z jednego domu do drugiego i nie każdy ma cierpliwość od nowa załatwiać wszystkie rachunki itp.
No i chcesz mi powiedzieć, że council nie ma większego kontaktu z policją? Czyli co, ktoś może tak samo wynająć dom po jakiejś zbrodni, życ sobie spokojnie, a potem wpadają panowie w czarnych kominiarkach i przeszukują cały dom, bo mają jakieś podejrzenia, a council nie ponosi za to odpowiedzialności? Albo ktoś kogoś zabił, a później w odwecie rodzina zmarłego niszczy dom? (wybija okna, przebija opony). Nie raz się przecież o tym słyszy. Nie jesteście jasnowidzami, to też zrozumiałe, ale jednak...
Rozumiem, że to jest praca (i wtedy też i wina) policji, może nie być winą councilu, ale jeśli wynajmuje się dom w ten sposób, to wydawało mi się, że za ogólne bezpieczeństwo powinna odpowiadać instytucja wynajmująca, a nie "dajemy ci klucze, jak o czymś nie wiemy to masz problem, radź sobie sam"...tym bardziej, kiedy JEST świadoma sytuacji i wie, że mogą wyniknąć z tego inne sprawy. Nie oceniam Ciebie w tym momencie, ani Twojej pracy, bo mogę tylko podejrzewać, jaka ta praca potrafi być momentami dość "upierdliwa". Zresztą trafiają się różni ludzie.
"Ściany szmatą przetrzeć i tyle"...naprawdę? co, jeśli ktoś miał jakąś chorobę, którą bardzo łatwo się zarazić bez zachowania odpowiednich środków? Znaczy, że Wy możecie o tym nie wiedzieć, a potem ktoś będzie się przez to męczył? Nie wiem jakie macie obowiązki przed wynajęciem domu komuś, może Ty akurat robisz to dobrze, ale mnie to trochę przeraża, patrząc na to, że ktoś mógł być chory, a włosy poprzednich lokatorów sprzątałam przez dłuższy czas z miejsc oczywistych, np. wanna, zlew, blaty kuchenne, szafki. To jest trochę nie do pomyślenia, jeśli o niczym council nie wie, to powinien chociaż o to zadbać, zapobiegać...no ale z drugiej to nie Wy ustalacie chyba obowiązki pracowników.
Nie obwiniam tu nikogo, po prostu się dziwię, jest wiele nieporozumień, niedopowiedzeń między instytucjami, a w razie czego każdy umywa ręce, bo to nie jego wina...
I nie nie nie, listów nie otwieramy, po co nam byłoby cokolwiek wiedzieć. Ale z wyrzucaniem tych ważniejszych też się wstrzymujemy (np. jak widzimy, że to po raz setny list z banku w tym tygodniu, albo z innych poważniejszych instytucji - widać po adresie, gdzie odsyłać), gdyby okazało się, że są do czegoś jednak niezbędne.
I nie chodziło mi o kontrole nad powodziami, może mam wymagania, ale nie jesteście cudotwórcami, przecież wiem :) ale (chyba, bo teraz też mam już wątpliwości...) macie obowiązek poinformowania kogoś, że dom stoi na terenie zalewowym (np. jak się robi w Polsce), czy nie...?
I pozdrawiam :) wiem, że może się wydawać, że przesadzam, ale szczerze jestem trochę w szoku po lekturze postu...i nie obwiniam! żeby nie było, to nie jest personalne, rozumiem, że macie swoje przepisy, ale tutaj podejrzewam, że jakiś złamano.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Petryska</i> 27-05-2017 17:56 ]




Przeczytalam to i muszę przyznać ze masz bujna wyobraźnie ale za duzo sie filmów na oglądałas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #9 Ocena: +2

2017-05-27 18:55:42 (7 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Skojarzenia... Akurat w tym wypadku poinformowali przyszlych wlascicieli i cena wywolawcza odzwierciedlila mroczna przeszlosc domu:
http://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/dale-cregan-droylsden-house-sale-11148898
Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Petryska

Post #10 Ocena: 0

2017-05-27 19:03:34 (7 lat temu)

Petryska

Posty: n/a

Konto usunięte

@Awa, no widzisz, tu poinformowano od razu, nam nie trzeba byloby az tak konkretnie, ale jednak...a co do ceny to u nas jest taka sama/podobna jak normalnie w innych domach. dlatego staramy sie uzyskac informacje na ten temat, stad moje posty. zrozumiale, gdyby ktos nie wiedzial. ale niezrozumiala jest swiadoma bajka o brzydkich scianach po to, by zyskac wynajmujacych i ujawnienie prawdy dopiero wtedy, gdy zaczynaja sie klopoty, no cos tu jest nie tak.

[ Ostatnio edytowany przez: Petryska 27-05-2017 19:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,