MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak nakłonić męża do wyprowadzki

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 31

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

an_namaria

Post #1 Ocena: 0

2017-04-28 22:48:24 (7 lat temu)

an_namaria

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-11-2014

Skąd: uk

Ze względu na liczne używki mojego męża, małżeństwo się sypie,a ja mam go serdecznie dość.
Mamy dom na kredyt i małe dziecko.Pracuję,ale nie zarabiam kokosów.
Gdybyśmy sprzedali dom,wynajęcie mieszkania,będzie mnie kosztowało dużo więcej niż spłata obecnego kredytu.
Dlatego zaproponowałam mężowi żeby się wyprowadził, ja wezmę lokatora i jakoś dam radę.Powoli go spłacę.
Jak się domyślacie,nie chce odejść.pracę lada chwila straci,bo pije itd

Boje się że bank nie da mi zgody na przejęcie kredytu, ostatecznie wrócę do Polski jak nie utrzymam się z dzieckiem w Anglii
ale chciałabym zostać,zawalczyć o byt,tylko od czego zacząć.
Richmond mi poradziła w tej kwestii,ale może ktoś doradzi z własnego doświadczenia?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: +1

2017-04-29 00:54:57 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Zaproponowałas mężowi żeby się wyprowadził a Ty weźniesz lokatora i dasz rade spłacać dom.. a co z mężem ? Co on będzie z to miał? Dobrze wie ze dom pewnie jest warty więcej niż w momencie kupna , dlaczego teraz Ty masz mieć z tego zyski ? Nie bronie Twojego męża ale to dziwne dla mnie. Nie możecie się dogadać polubownie typu ze on wyprowadza się na pokój , ty bierzesz współlokatora który płaci za wynajem , jego kasa idzie na wynajem pokoju dla męża a jednocześnie razem spłacacie kredyt ? Jeżeli on będzie się upierał na Sprzedaż domu tp nic innego ci nie zostaje bo co innego Chcesz ugrać ? Mąż się wyprowadzi a dom będzie Twój ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-04-29 07:18:48 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #4 Ocena: 0

2017-04-29 08:18:33 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-29 07:18:48, ludzik50 napisał(a):
A nie myslalas, zeby porozmawiac z mezem o jego problemach, udac sie do specjalisty i rozwiazac jego problem z alkoholem zamiast go po prostu wyganiac ?



Bardzo dobra rada!
Oczywiście dla naiwniaków. Chciałbym usłyszeć chociaż o jednym przypadku zakończonym powodzeniem.

Inna sprawa, że ta pani nie szuka sposobu jak wyleczyć męża a jak pozbyć się go! Rozumiesz co czytasz?
No i może ta pani szuka innego męża. Jej sprawa, ja to rozumiem, bo wiem, że z tym będzie tylko gorzej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

an_namaria

Post #5 Ocena: 0

2017-04-29 08:32:00 (7 lat temu)

an_namaria

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-11-2014

Skąd: uk

Wielim
napisałam że powoli go spłacę,wkład w dom był wspólny,ja nie chce jego krzywdy,tylko zabezpieczyć siebie i dziecko przed bankructwem.
On wyprowadzając się nie będzie spłacał kredytu,ostatecznie jak radziła Richmond poradzimy się prawnika i może zrobimy umowę że po sprzedaży domu podzielimy ewentualne zyski,ale za jakiś czas,żebym mogła jeszcze tu popracować i nie wrócić do Polski z gołymi rękami.Dzisiaj cena domu wzrosła,ale kto przewidzi że za 2 lata nie spadną ceny po brexicie
nie wiem czego oczekuję od forum,ale trochę mi lżej jak się pożalę :D

ludzik50

właśnie dlaczego zakładasz że nie byliśmy u specjalisty i nie szukaliśmy pomocy?
wyczerpałam już wszelkie możliwe sposoby leczenia w PL i w UK nie pomaga ,jest coraz gorzej

ie2ox4-2b
męża nie szukam już mam jednego dość :D
nie da się wszystkiego opowiedzieć na forum,dlatego trudno jest niektórym zrozumieć moje intencje,
że niby dybię na majątek z domu,ale nie wiem czy co z tego zostanie jak nas zadłuży bardziej

[ Ostatnio edytowany przez: an_namaria 29-04-2017 08:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2017-04-29 08:40:42 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Co do kwestii domu, juz wczesniej dostalas dosc dokladne info, co i jak.
Z mezem pozostaje rozmowa (na trzezwo) i wybor miedzy jego wyprowadzeniem sie na pokoj i poukladaniem ze soba, a zaangazowaniem odpowiednich sluzb, ktore by pomogly w decyzji, poukladanie kwestii alimentow, opieki nad dzieckiem.
We wlasnym zakresie, odrebne rachunki bankowe, przepisanie na siebie (jesli tylko Ty placisz) rachunkow i placenie ich z wlasnego konta, zgloszenie sytuacji do HMRC (child credit i working tax credit), temat opieki/szkoly dla dziecka, pracy o lepszych dochodach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

an_namaria

Post #7 Ocena: 0

2017-04-29 08:49:38 (7 lat temu)

an_namaria

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-11-2014

Skąd: uk

Benefitów nie biorę,tylko ten podstawowy child benefit
no nic,trzeba się wziąć w garść i iść do przodu,
najgorzej jest ruszyć z miejsca no i żeby wybrać dobry kierunek :D
dzięki za porady,jakby się kto tu zjawił co na własnej skórze to przeszedł,to poproszę o podzielenie się doswiadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-04-29 09:05:49 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Poszukaj po topikach, bo bylo kilka podobnych, glownie o samotnych rodzicach.
A jak dochody sa niewielkie, przy tym spelniasz pozostale warunki, to od tego jest wsparcie, by stanac na nogi.
Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jucha_2004

Post #9 Ocena: 0

2017-04-29 12:07:20 (7 lat temu)

jucha_2004

Posty: 215

Kobieta

Z nami od: 21-06-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-04-29 07:18:48, ludzik50 napisał(a):
A nie myslalas, zeby porozmawiac z mezem o jego problemach, udac sie do specjalisty i rozwiazac jego problem z alkoholem zamiast go po prostu wyganiac ?


To jest męża problem i to on ma go rozwiązać a nie żona. Jesli on nie zrozumie ze ma problem z alkoholem i nie będzie chciał pomocy to nic nie będzie można z tym zrobić!
Kobieta ma zadbać o siebie i dziecko!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #10 Ocena: 0

2017-04-29 12:13:55 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Cytat:

2017-04-29 12:07:20, jucha_2004 napisał(a):
Cytat:

2017-04-29 07:18:48, ludzik50 napisał(a):
A nie myslalas, zeby porozmawiac z mezem o jego problemach, udac sie do specjalisty i rozwiazac jego problem z alkoholem zamiast go po prostu wyganiac ?


To jest męża problem i to on ma go rozwiązać a nie żona. Jesli on nie zrozumie ze ma problem z alkoholem i nie będzie chciał pomocy to nic nie będzie można z tym zrobić!
Kobieta ma zadbać o siebie i dziecko!

Nie, to jest ich razem problem, wlasnie takie niezrozumienie alkoholizmu prowadzi do tragedi, rozwodow itp. sytuacji
Co to znaczy, ze kobieta ma zadbac o siebie?

[ Ostatnio edytowany przez: cichybob 29-04-2017 12:14 ]

"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,