MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Parkowanie na ulicy, jak to jest?

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

atuk_90a

Post #1 Ocena: 0

2016-12-29 22:05:34 (7 lat temu)

atuk_90a

Posty: 37

Mężczyzna

Z nami od: 13-01-2009

Witam
przeszukalem forum ale nie znalazlem podobnego tematu wiec załozylem nowy.
sprawa wyglada nastepujaca mieszkam w spokojnej a ulica jest zamieszkala przez starsze osoby jakies 2 mies temu wprowadzil sie "nowy".
Po jednej stronie mieszkancy parkuja czterema kolami na jezdni a po drugiej dwoma na jezdni i dwoma na chodniku ja akurat mieszkam po tej stronie gdzie gdzie parkuje sie 4 k na jezdni, a ten "nowy"parkuje po drugiej stronie ale czterama kolami na jezdni krotko mowiac - blokuje ruch( jako jedyny po tej stronie).
Pytanie czy sa jakies regulacje prawne na temat parkowania na ulicy?
Dla mnie to nie problem ale ostatnio wk.. moja zone i mnie bo zaparkowalem auto na wysokosci jego domu gdzie on zwykle parkuje i przyszedl do nas i zeby przestawic auto doszlo do sprzeczki grozil ze klamry zalozy na kola nastepnym razem, a z moja zona nie bedzie rozmawial i chcial sie nawet bic.
Na drugi dzien rozmawialem z sasiadka i mowila mi zeby uwazac na niego ze to irakijczyk z zachowania to dziwny ...
mieliscie moze taka sytuacje albo wiecie jak sobie z tym poradzic

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2016-12-29 22:42:16 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Pogadaj z 'dzielnicowym'.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2016-12-29 22:52:28 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nie ma prawa do miejsca przed swoim domem. Stety, niestety - ale nie ma.
Zaś na pewno nie może blokować ulicy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

_Steve_

Post #4 Ocena: 0

2016-12-30 08:39:52 (7 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Jezeli nie ma zoltych albo czerwonych lini, to mozna parkowac na ulicy w taki sposob, aby nie blokowac ruchy. Nie mozna parkowac przed podjazdem do posiadlosci (dropped curb).
Jezeli nie ma znakow zabraniajacych parkowania na chodniku, warto wejsc na strone Council i poczytac. Jezeli chodzi o Londyn, to jest to raczej jasno wytlumaczone.

The Highway Code rule 244 says “You MUST NOT park partially or wholly on the pavement in London, and should not do so elsewhere unless signs permit it. Parking on the pavement can obstruct and seriously inconvenience pedestrians, people in wheelchairs or with visual impairments and people with prams or pushchairs”.

Generalnie dobrze zyc z sasiadami w zgodzie I moim zdaniam wdawac sie w awantury o miejsce parkingowe (ktorego nikt nie ma) to strata czasu. Jak bedzie Was nachodzil i straszyl, to zadzwon na 101 i porozmawiaj z policja. Dobrze zeby mieli pare notek w systemie na wypadek jaby cos w przyszlosci sie dzialo, np, przebite opony, wybite szyby.

Blokady na kola zalozyc moze, ale to bedzie wbrew prawu - dlatego jeszcze raz polecam 101 i podanie im thej informacji, ze sasiad straszy zakladaniem blokady ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2016-12-30 19:05:10 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

powiedz mu ze jak ci zalozy blokade na kolo to mu obsmarujesz samochod swinskim smalcem a pozniej obkleisz bekonem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #6 Ocena: 0

2016-12-30 19:48:24 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Haha. Dobre i popieram w 100%

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,