MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Duży rachunek za prąd.

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-08-22 22:08:41 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Mam ogólnie problem-nieproblem z dostawcą emergii, na początku gdy wprowadziłem sie na flat nie przychodziły mi żadne rachunki dopóki nie dowiedziałem się kto jest moim dostawca . Zadzwoniłem do nich i powiedzieli mi żebym podał stan licznika , mówię że liczniki są na klatce schodowej za zamkniętymi drzwiami , powiedziałem ze odzwonie. Agencja nie miała klucza ale klucz FB2 nie trudno zdobyć . No dobra otwieram a tam 6 liczników , po dwa na flat jak się domyślam jeden na taryfę dzienna drugi na nocną tylko żaden niepodpisany . Dzwonie do nich i opowiadam sytuacje , mówię niech sami przyjadą i sprawdza. Na co dostałem odpowiedź żebym podał ile osób mieszka w mieszkaniu i jakie mam urządzenia na prąd , wymieniłem im wszystko , w domu nie mam gazu wiec nawet boiler jest na prąd i ogrzewanie. Przysłali mi wyliczenie ze mam płacić 58 funtów na miesiąc , nie wiem czy to dużo czy mało ale po roku dostałem list ze mam overpayment ponad 300 funtów i teraz pobierają mi ... 5 funtów co miesiąc ! Niby fajnie ale boję się że jak będę się wyprowadza to nagle jakieś tysiące wymyslą. Co robić ? Zostawić jak jest ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-08-23 09:14:44 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A co ze stanem licznika na dzien wprowadzenia? Agencja powinna miec spisane i Ty tez.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #3 Ocena: 0

2017-08-23 10:06:44 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Jak masz overpayment to najprawdopodobniej sprawdzili faktyczne stany liczników - numery seryjne liczników powinny być na rachunku - dzięki temu dowiesz się które są Twoje. Stany początkowe powinny być wpisane w umowie od agencji I inventory. Powinny też być na pierwszym rachunku - pierwszym, który w końcu dostałeś (ale podejrzewam że są to estimate - dlatego masz teraz overpayment). Generalnie przy wyprowadzce liczy się stan końcowy.

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 23-08-2017 10:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-08-23 11:37:58 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

No właśnie agencja przy wprowadzce zapewniała ze wszystko z mediami załatwione. Rzeczywiście załatwili council tax, wode i scieki to myślałem ze prąd tez , czekałem na rachunek ale długo nie przychodził to sam zadzwoniłem do dostawcy i okazało się ze nic nie wiedzą że ktokolwiek tam mieszka. Później tak jak opisałem wyżej . Nie mam stanu licznika z dnia wprowadzki. Dziwi mnie ten overpayment bo myślałem ze 58 funtów na miesiąc to niedużo gdy wszystko jest na prąd. Mimo że wszystko jest energooszczędne, boiler nagrzewa wodę tylko w nocy i trzyma , wystarcza mi na cały dzień chyba ze mam gości to dogrzewam ale to rzadko , to samo grzejniki gdy nastawiam termostat na 3 godziny w nocy żeby chodziły to zbierają energię na dzień i są ciepłe jeszcze do popołudnia

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 23-08-2017 11:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2017-08-23 12:01:24 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
w domu nie mam gazu wiec nawet boiler jest na prąd i ogrzewanie. Przysłali mi wyliczenie ze mam płacić 58 funtów na miesiąc , nie wiem czy to dużo czy mało ale po roku dostałem list ze mam overpayment ponad 300 funtów i teraz pobierają mi ... 5 funtów co miesiąc ! Niby fajnie ale boję się że jak będę się wyprowadza to nagle jakieś tysiące wymyslą. Co robić ? Zostawić jak jest ?


Ja tak mialam. Najpierw placilam taryfe 30 na miesiac. Obnizyli mi, bo niby tyle nie zuzywam, to potem placilam 17 na miesiac. A teraz nage stwierdzili, ze jest niedoplata i bede placic 84. Bo byla zima, a ja mam night storage. To nei mogli zostawic tego 30 in a first place? Wqurzajace:/

Nie na bawet co skarzyc, tyle wychodzi, przeliczylam. Night storage nie zmnienie, bo na wynajmowanym mieszkam, czyli pozatamianae.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-08-24 01:57:16 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-22 22:08:41, Wielim napisał(a):
Agencja nie miała klucza ale klucz FB2 nie trudno zdobyć . No dobra otwieram a tam 6 liczników , po dwa na flat jak się domyślam jeden na taryfę dzienna drugi na nocną tylko żaden niepodpisany . Dzwonie do nich i opowiadam sytuacje , mówię niech sami przyjadą i sprawdza.


Wielim, zaloguj sie / zaloz konto na stronie dostawcy albo sprawdz rachunki. Jezeli nie widzisz numeru swojego licznika to spytaj sasiadow - mnie sasiadka Angielka pytala ktory licznik jest jej, to zaden obciach. Moj licznik jest jeden na dwie taryfy, naciska sie guziczek zeby sprawdzic. Powodzenia
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #7 Ocena: 0

2017-08-24 10:14:12 (7 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Cytat:

2017-08-23 12:01:24, galadriel napisał(a):
Cytat:
w domu nie mam gazu wiec nawet boiler jest na prąd i ogrzewanie. Przysłali mi wyliczenie ze mam płacić 58 funtów na miesiąc , nie wiem czy to dużo czy mało ale po roku dostałem list ze mam overpayment ponad 300 funtów i teraz pobierają mi ... 5 funtów co miesiąc ! Niby fajnie ale boję się że jak będę się wyprowadza to nagle jakieś tysiące wymyslą. Co robić ? Zostawić jak jest ?


Ja tak mialam. Najpierw placilam taryfe 30 na miesiac. Obnizyli mi, bo niby tyle nie zuzywam, to potem placilam 17 na miesiac. A teraz nage stwierdzili, ze jest niedoplata i bede placic 84. Bo byla zima, a ja mam night storage. To nei mogli zostawic tego 30 in a first place? Wqurzajace:/

Nie na bawet co skarzyc, tyle wychodzi, przeliczylam. Night storage nie zmnienie, bo na wynajmowanym mieszkam, czyli pozatamianae.
Mnie to wkurza od 7 lat. Pod koniec lata obmizaja mi dd, bo mam nadplate, a po zimie strasznie podnosza, bo moje zuzycie bardzo wzrasta przez ogrzewanie. Jakby nie mogli zrobic sredniej na rok. Ale niestety dla nich to za skomplikowane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-08-24 11:06:13 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dlatego ja nigdy nie korzystam z opcji Direct Debit tylko place za faktyczne zuzycie. Nie mam zamiaru finansowac firm energnetycznych i czekaz, az mi oddadza ewentualna nadplate.

Np wedlug mojej obecnej firmy moje zuzycie w ciagu ostatnich 12 miesiecy to 12tys kWh i DD wynosilby 170 funtow ... Nie wiem skad to biora, ale nie mam zamiaru tyle placic, jesli wiem, ze to nieprawdziwe dane.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,