MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 4 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marta2509

Post #1 Ocena: 0

2016-06-19 21:55:59 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

A ten temat nie mial byc o podrozach? Teraz zeszlo na to jak zle jest w UK... (Choc ja wcale nie uwazam ze jest zle, bo wracajac do podrozy to obawiam sie ze nie bylo by mnie stac na wyjazd na Dominikane z Polski)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #2 Ocena: 0

2016-06-19 22:10:33 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

No wlasnie, tutaj zarobki to najwiekszy plus:) To jak z ta Domnikaną? dlugo tam bylaś ? jakie koszty?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-06-19 22:20:35 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-06-19 21:50:12, plazaa napisał(a):
Nie tyle ze jest strasznie ale tez nie jest tak cudownie jak niektorzy myślą:) Na szczęscie jako obywatele Polscy mozemy miec 2 paszporty:) Tutaj jest dobrze zarabiać kase ale tak poza tym wcale wszystko nie jest takie fajne. Emerycii w UK kokosow tez nie mają. Więc jak ktos tutaj chce spędzic swoje cale zycie moze niech zacznie odkladać jakies pieniądze na starosc. Tak robią Brytyjczycy z ktorymi pracuje. Z tego co wiem tutaj pelna, podstawoea emerytura to 600 funtow miesiecznie i to po 35 latach pracy w UK. a jesli ktos przepracuje tutaj mniej to dostaniej jeszcze mniej. a 600 funtow w UK to nie jest tak bardzo wiele. Ja traktuje UK tylko jako w miare dobre zrodlo dochodow ale nic poza tym. Na pewno nie chce tutaj spedzic swojej starosci. Zobaczymy jak w przyszlosci będzie się rozwijala sytuacja z muzulmanami tutaj. :)


Mieszkam tutaj 3 lata, poprzednio pracowalem w Stanach, Kanadzie, Holandii. W sumie kazdy kraj ma swoje plus i minusy. No ale jesli ktos chce wiązać swoje cale zycie z UK to powinien analizowac co siedzieje i jakie prawdopodobne scenariusze nas czekają:)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>plazaa</i> 19-06-2016 22:05 ]





ja za to bliski wschód i wschód, Ameryka jakoś mnie nie ciągła bo nie lubię gdy ktoś na siłę mnie nie chce.
Dlatego też trochę zwiedziłem amerykę środkową i południową, byłem też kilka miesięcy na szkoleniu w Mexyku.

Ale pasjionuje mnie też europa. Mój aktualny fokus to Pireneje. miałem kiedyś przyjemość być przez 4 dni z czego 2 dni idąc na piechotę :-8
Ale wtedy powiedziałem sobie że chcę zobaczyć całe jak przeżyje :)
Granicę przekroczyłem nielegalnie w pobliżu miasteczka Puigcerdà, i tam dostałem pomoc, posiłek. Postanowiłem odwiedzić to miejsce po latach, Bedzie jednym z punktów podróży tego lata.

Ale tak ogólnie, jestem pod wielkim wrażeniem Hiszpanii, ale nie tylko tej najbardziej znanej, nadmorskiej. Zwłaszcza Polacy, bo tych się prawie nie spotyka, bardzo wiele tracą nie zaglądając do wnętrza półwyspu. "Wiszące" miasta, bardzo mili ludzie, i wcale nie komercyjnie.... Warto zwiedzać wnętrze Hiszpanii
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

GhostDogg

Post #4 Ocena: 0

2016-06-19 22:44:13 (8 lat temu)

GhostDogg

Posty: 90

Mężczyzna

Z nami od: 22-12-2015

Skąd: Switzreland

Polecam Szwajcarie, ktora znam doskonale. Nie ma tak uporzadkowanego kraju na tym swiecie, a wiem co mowie. Jest tam przepieknie, gory sa jak malowane, a woda w jeziorach jest koloru szmaragdowego, nawet przy glebokosci kilkudziesieciu metrow mozna zobaczyc dno. Verzasca i okolice sa cudem na tej ziemi, a takich cudow jest tam moc. W kazdym kantonie. Nie ma w Szwajcarii miejsc nieciekawych, ale ...taniej objechac Ameryke Poludniowa niz jeden szwajcarski kanton...Jak chodzi o Hiszpanie, to wg mnie tylko Andaluzja, choc poludnie Portugalii jest tym, czym mozna upajac sie na zawsze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-06-20 00:34:04 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gabo72

Post #6 Ocena: +1

2016-06-20 03:05:35 (8 lat temu)

Gabo72

Posty: 203

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Hayes



Ale tak ogólnie, jestem pod wielkim wrażeniem Hiszpanii, ale nie tylko tej najbardziej znanej, nadmorskiej. Zwłaszcza Polacy, bo tych się prawie nie spotyka, bardzo wiele tracą nie zaglądając do wnętrza półwyspu. "Wiszące" miasta, bardzo mili ludzie, i wcale nie komercyjnie.... Warto zwiedzać wnętrze Hiszpanii

Zgadzam się.I do tego mniej znane Wyspy Kanaryjskie. La Gomera i La Palma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #7 Ocena: 0

2016-06-20 06:14:45 (8 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

A jakie miasta w Hiszpanii polecacie? Czy cos w okolicach Costa Brava znajdzie się ciekawego?y w tym roku tam uderzamy, w planach głównie plażing 😉 ale tez chętnie byśmy zobaczyli "troche" innej Hiszpanii..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2016-06-20 08:15:29 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2016-06-19 21:33:20, predatorstopa napisał(a):
Be Live Collection Punta Cana ponad dwa tysiące na 2 osoby ale warto było super


Ja znalazłem za 1826 funtów na trzy osoby. Oczywiście All Inclusive.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Marta2509

Post #9 Ocena: 0

2016-06-20 10:59:01 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2016-06-19 22:10:33, plazaa napisał(a):
No wlasnie, tutaj zarobki to najwiekszy plus:) To jak z ta Domnikaną? dlugo tam bylaś ? jakie koszty?


Bylismy na dwa tygodnie, ale chcielismy zostac dluzej :) zal bylo wracac. Poznalismy tam Pana z Polski ktory przyjezdza na Dominikane co roku od 10 lat , jak my bylismy to byl na 3 tygodnie. Chetnie tam wroce.

Polecam wycieczke na Saone, mala wyspa kolo Dominkany, bez hoteli, cos pieknego.

Zaplacilismy kolo 900funtow za osobe , plus duzo dolarow do kieszeni (a-napiwki, warto miec jednodolarowki, b- wycieczki sa bardzo drogie ale naprawde warto) .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-06-20 11:11:20 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja moge polecic Seszele, pod warunkiem, ze uda sie kupic tanie bilety na samolot. Ja zaplacilam 360 euro z Paryza bezposrednio do Mahe. Na miejscu jest dosc tanio przy wyborze prywatnych kwater (np dom dla 4 osob 70 euro za noc) i transportu miejskiego lub samochodu. Jedzenie tez tanie, plaze za darmo.

Na razie bylam tylko na Mahe, ale jak bedzie jakas kolejna promocja, to zwiedze pozostale wysepki.

Miejscowi zupelnie nie przejmuja sie turystami, nie nagabuja, ale trzeba uwazac na nich na drodze, bo chodza jak krowy troche srodkiem, rowniez po ciemku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,