MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 2 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

plazaa

Post #1 Ocena: 0

2016-06-19 19:32:25 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Widzę że jeszcze jest dużo stereotypów :) Ja mogę sie tylko wypowiedzieć na temat Kolumbii. Mam tam duzo znajomych, byłem tam 2 razy.

1.Co do upałów to oczywiscie że są ale to chyba plus?:) ale to tez zalezy od regionu dla porownania stolica Kolumbii Bogota jest polożona na wysokosci 2600 km, czyli wyzej niz Zakopane. Więc tam nigdy nie jest gorąco. Praktycznie przez caly rok do 20 stopnii!.

To troche faktów aby obalić pewne mity:

- Stolica Kolumbii Bogota wielkością jest większa niz Londyn ( 1732 km 2 a Londyn 1572 km 2) , 7,5 miliona mieszkancow
-Kolumbia jest około 4 razy większa niż Wielka Brytania
- Kolumbia jako jedyny kraj w Ameryce Południowej ma dostępn do Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego.
- ma wspaniałe plaże, malo plaż w Europie może z nimi konkurować
- Kolumbia ma najwięcej gatunkow ptakow na swiecie
- Zróżnicowanie Kolumbii jest olbrzymie
- W Kolumbii są miasta nad morzem Karaibskim jak np Cartagena gdzie jest codziennie przez caly roko około 30-35 stopnni
- Kolumbia lezy nad rownikiem to oznacza ze tam praktycznie jest caly rok lato!
- Kolumbijczycy to mistrzowie salsy jeśli ktoś lubi tanczyc i ma ochote nauczyc sie tego tańca
- Co do cywlizacji w Kolumbii to zależy od miejsca, sami sobie możemy wybrac czy chcemy np poznawac kulture indian, odwiedzic amazonie czy spędzic czas w wielkiej bogocie czy np na karaibskich wyspach
-co do brudu to zależy od dzielnicy w mieście lub terenu
-Co do higieny jeśli chodzi o ludzi dużo Kolumbijczykow dba bardziej o nią niz Europejczycy.
- Kolumbijczycy są duzo bardziej otwarci na innych ludzi niz np Anglicy czy Polacy
- A co do gangów bedąc tam 6 tygodnii ani razy nie spotkalem się z nimi, a duzo podrozowalem po Kolumbii. Więc jeśli niechcesz ich spotkać to ich nie spotkasz :)
- W Kolumbii możesz się wybrać np na ogromne plaże na których nie ma ludzi, w Europie to już niestety nie jest takie proste jak tam. W wielu mejscach jest scisk, mnostwo ludzi. Co ja uwazam za duzy minus.
-Co do bezpieczeństwa może się okazać za jakiś czas że przez coraz większą ilosc zamachow terrorystycznych w Europie, niektore regiony Ameryki Poludniowej ( w tym Kolumbia) są bezpieczniejsze niz nasza Europa.
- Wracając do Europy miałem wrażenie że nam czasami brak tzw cywlizacji... ze tam jest bardziej normalne życie, A tutaj się tylko liczy kasa, przepisy itp szczegolnie w naszej Unii Europejskiej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #2 Ocena: 0

2016-06-19 19:40:21 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Ale żeby tylko nie pisać, dodam troche zdjęc do swojej galerii tutaj, wlasnie z Kolumbii.

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 19-06-2016 19:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-06-19 19:52:27 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-06-19 16:16:52, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2016-06-19 16:00:29, plazaa napisał(a):
No wlasnie tez sie zastanawiam nad Wlochami, bylem w Ameryce Polduniowej 2 razy ( Kolumbia) ale troche koszty wiekszy niz w Europie. Chodzi mi szczegolnie o lot, bo nocleg i jedzenie duzo tansze niz tu.Poza tym nie kazdy lubi 10 godzinny lot. Jak ktos będzie zainteresowany Kolumbia tez chętnie sluża informacją:) Myślę że Kolumbia spokojnie moze konkurowac z Brazylią.


Mi się Ameryka Poludniowa kojarzy z upałem, brudem, smrodem i gangami... jakoś wolę bardziej cywilizowane miejsca.


nawet nie wiesz jak sie mylisz
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2016-06-19 19:58:39 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

- Wracając do Europy miałem wrażenie że nam czasami brak tzw cywlizacji... ze tam jest bardziej normalne życie, A tutaj się tylko liczy kasa, przepisy itp szczegolnie w naszej Unii Europejskiej


https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/colombia

Main roads are generally safe within daylight hours

oraz

There is a high threat from terrorism.

To ja już wolę przepisy UE. Dziwne, że do ludzie z Ameryki Płd. walą do UK. Ciekawe dlaczego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2016-06-19 20:01:30 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Bo opieka socjalna, edukacja, praca, wymieniac mozna dlugo.
Podobnie, jak z Pl wala do UK ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #6 Ocena: 0

2016-06-19 20:08:14 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Moi znajomy z Kolumbii akurat niechcą tutaj mieszkac w UK.Mimo ze tu jest więcej kasy. A pracowali tutaj okolo roku. Więc nie sprowadzaj ze wszyscy chcą tą mieszkac bo tak nie jest.

Opieka socjalna to jest plus, chociaz ja tutaj nigdy z tego nie korzystałem. Jesli chodzi o wyborze kraju nie mozesz wszystkiego sprowadzać do tego ile można zarobic. Czlowiek samą kasą nie zyje, zycie jest bardzo krótkie co z tego jak bedziesz zarabial nawet 5 tys funtow miesiecznie? naprawde to jest wszystko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #7 Ocena: 0

2016-06-19 20:20:00 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

porownujac Polske i UK oczywiscie ze Uk ma pewne plusy ale to nie jest zaden raj naprawde!

1 Myslisz ze edukacja w UK jest lepsza niz w Polsce? ja jakos tego nie widzę. Wiekszość mlodych anglikow posiada podstawową wiedzę, nie znają geografii , historii. Ja mieszkam w Cambridge, tutaj jest wielu wyksztalconych ludzi ale to są ludzie w większosći po studiach i to spoza UK

2 Opieka zdrowotna i socjal no ok to jest plus, chociaz wiedza lekarzy w Uk jest tragiczna. Moze nie wszystkich no ale .... Znam wiele osob ktore zdecydowaly sie na zabieg w Polsce ze wzgledy na niski poziom wiedzy Brytyjskich lekarzy. Sam jestem technikiem farmacji, i mialem sytuacje w GP ze lekarz nie znal podstawowych lekow i mechanizmu ich dzialania to jest skandal. Mam wrazenie ze w Polsce lekarze mają duzą wiekszą wiedzę.

3 Praca no jest praca i jest dobrze platna no ale jesli wysylasz kase do Polski,albo budujesz sie w Polsce. Jesli chcesz kupic np dom w Uk to juz tak cudownie nie wyglada. Moja rodzina przyjezdzajac do Cambridge widząc angielskie domy i ich ceny wprost powiedzieli tragedia. No to moze kwestia gusty no ale dla mnie tez angielskie budownictwo niezachwyca, pomijajac kwestie cen mieszkan.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #8 Ocena: 0

2016-06-19 20:32:33 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

4
Nastepny minus UK wzgledem Polski to dla mnie klimat. Chodzi mi to ze to praktycznie lata nie ma. Tutaj w tym roku w Cambridge mielismy moze 2 dni po 24 stopnii.. a tak non stop 17, 18 stopnii... To nie jest prawdziwe lato...! a w Polsce bardzo czesto po 30 stopnii.

5 muzulmanie w 2011 roku muzulmanow bylo prawie 3 miliony w UK! Ta liczba stale rosnie... ide w zaklad ze za nastepne 10 lat bedzie ch tu juz 6 milionow. To nie jest pokojowa religia i nikt mi nie powie ze jest inaczej. Ja mam to szczęscie ze mieszkam w miare spokojnym Cambridge ale jakbym mieszkal w Luton czy Birmingham czy nawet Londynie byc moze juz bym rozwazal powrot do Polski za jakis czas. W anglii odsetek muzulmanow to jest okolo 5 procent w Polsce 0,1 %

Naprawde myslicie ze w Uk nie będzie coraz wiecej zamachow? a w Uk niebedzie podobnie jak w niektorych miastach w niemczech i Szwecji gdzie ludzie boja sie wyjsc na ulice wieczorem? z tego co wiem to juz sami brytyjczycy boja sie wjezdzac do islamskich dzielnic np w Londynie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #9 Ocena: 0

2016-06-19 20:36:23 (8 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

Dominikana Cypr Turcja Teneryfa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #10 Ocena: 0

2016-06-19 20:47:46 (8 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

A co do Unii Europejskiej, Unia się rozpada to tylko kwestia czasu kiedy.W historii Unie zawsze się rozpadały więc tak samo będzie tym razem. Więc moze dobrze wyrobic tutaj z czasem obywatelstwo jesli chcecie zostac albo chociaz karte stalego rezydenta. Na pewno nie ma co liczyc ze tutaj sytyacja z czasem sie nie zmieni bo się zmienii. Chocby ze wzgledu na muzulmanow , ktorzy zalewaja zachodnią Europe. Sami spojrzcie jak to wygląda np w Niemczech czy we Francji. TO nie zmierza w dobra stronę. W maju tego roku burmistrzem Londynu zostal islamista, ktora ma wyrazne powiazania z radykalnym islamem co jest skandalem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,