MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zmartwiona29

Post #1 Ocena: 0

2016-05-05 13:47:58 (8 lat temu)

Zmartwiona29

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-05-2016

Skąd: Huddersfield

Witam. Mam 29 lat z mężem po ślubie jesteśmy już 7 lat mamy 2 córeczki. Niedawno się dowiedziałam że on chce rozwodu:-[ bo zakochał się w innej. Mieszkam w Uk już 5 lat nigdy tu nie pracowałam bo dziećmi się zajmowałam. Doszliśmy razem do wniosku ze rozejdziemy się w zgodzie dla dzieci. Ale ja się boje że na rozwodzie będzie chciał zabrać mi dzieci i że będzie mnie oczerniał przed sądem. Co mam w takie sytuacji zrobić? Bardzo się tego boje, czy musze być na sprawie rozwodowej jak mnie nie stać lecieć na nią? Ile mogę żądać pieniędzy na dzieci od niego?

[ Ostatnio edytowany przez: Zmartwiona29 05-05-2016 14:05 ]

Uwaga moderatora: post edytowany (11+1)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2016-05-05 13:56:35 (8 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-05 13:47:58, Zmartwiona29 napisał(a):
Witam. Mam 29 lat z mezem po slubie jestesmy juz 7 lat mamy 2 cureczki niedawno sie dowiedzialam ze on chce rozwodu:-[ bo zakochal sie w innej.Mieszkam w Uk juz 5 lat nigdy tu nie pracowalam bo dziecmi sie za mowilam.Doszlam my razem do w niosku ze ro ze jedziemy sie w zgodzie dla dzieci. Ale ja sie boje ze na rozwiesic bedzie chcial zabral mi dzieciI ze bedzie mnie o cz er nia przed sadem. Co mam w takie sytuacji zrobic? Bardzo sie tego boje, czy musze byc na sprawie rozwodowej jak mnie nie stac leciec na nia? Ile moge zadac pieniedzy na dzieci od niego?



Zastanawiam się czy poprawiać ten post czy poprosić użytkowniczkę o napisanie tego jeszcze raz?
Naprawdę tak ciężko przeczytać to co się napisało przed wysłaniem tekstu "do ludzi"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2016-05-05 14:00:41 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Co do alimentow: w Anglii na dwoje dzieci to 20% zarobkow netto ojca. A jesli chcecie po prostu sie rozwiesc, "po przyjacielsku", mozecie to zrobic w UK. Koszt: jakies 500 funtow. Powod? "Unreasonable behaviour" po stronie meza.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 05-05-2016 14:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2016-05-05 14:02:42 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Za te byki rozwiodlbym się już dawno, he he...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2016-05-05 14:02:44 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2016-05-05 13:56:35, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2016-05-05 13:47:58, Zmartwiona29 napisał(a):
Witam. Mam 29 lat z mezem po slubie jestesmy juz 7 lat mamy 2 cureczki niedawno sie dowiedzialam ze on chce rozwodu:-[ bo zakochal sie w innej.Mieszkam w Uk juz 5 lat nigdy tu nie pracowalam bo dziecmi sie za mowilam.Doszlam my razem do w niosku ze ro ze jedziemy sie w zgodzie dla dzieci. Ale ja sie boje ze na rozwiesic bedzie chcial zabral mi dzieciI ze bedzie mnie o cz er nia przed sadem. Co mam w takie sytuacji zrobic? Bardzo sie tego boje, czy musze byc na sprawie rozwodowej jak mnie nie stac leciec na nia? Ile moge zadac pieniedzy na dzieci od niego?



Zastanawiam się czy poprawiać ten post czy poprosić użytkowniczkę o napisanie tego jeszcze raz?
Naprawdę tak ciężko przeczytać to co się napisało przed wysłaniem tekstu "do ludzi"?

Tekst jest dosyć zrozumiały. Różni ludzie maja rożne problemy i niektórzy z pisaniem. Po co więc się czepiać, skoro zrozumieć idzie?
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Zmartwiona29

Post #6 Ocena: 0

2016-05-05 14:12:04 (8 lat temu)

Zmartwiona29

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-05-2016

Skąd: Huddersfield

Jak powiem że to z jego winy to on wtedy będzie wyciągał moje sprawy.A chcemy tego uniknąć czy tak się da to załatwić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2016-05-05 14:17:13 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Musicie podac powod. W koncu to on zerwal malzenstwo, on chce rozwodu, to niech bedzie konsekwentny. A jak nie, to niech sie wyprowadzi i po dwoch latach moze sie rozwiesc za Twoja zgoda, po pieciu bez zgody. Ty natomiast powinnas isc do pracy, bo bez wlasnego dochodu ( w tym takze pensji meza) nie masz prawa pobytu w UK.
I jeszcze jedno: nie boj sie, ze "zabierze Ci dzieci". Musialabys byc naprawde wyrodna matka, zeby tak sie stalo (np. udowodniono Ci agresje wobec dzieci, zaniedbywanie ich itd). Natomiast maz moze chciec starac sie o ustalenie pobytu corek przy nim.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 05-05-2016 14:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Lucy_J

Post #8 Ocena: 0

2016-05-05 15:38:42 (8 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Powod musi byc podany, najbardziej kretynski czy nie musi byc.
Wlasnie przechodze przez to wiec pisze z doswiadczenia.

W tym przypadku jezeli skladasz wniosek o rozwod to podajesz also adultery (jesli wiesz ze doszlo do zdrady w sensie fizycznym) lub unreasonable behaviour. Maz nie moze sam wniesc wniosku z powodu adultery czyli zdrady. Koszt to jest z tego co pamietam okolo 500 za zlozenie pozwu do sadu. U mnie obylo sie bez rozpraw bo byla obupolna zgoda I sad uznal malzenstwo za niewazne. Maz moze oczywiscie bronic rozwodu ale prawo do tego kosztuje okolo 300 funtow. U mnie nie bylo dzieci wiec poszlo szybko. Generalnie w sadach w UK rzadkoscia jest orzekanie co do opieki na dziecmi gdyz obowiazek dogadania sie spoczywa na rodzicach. Owszem do sadu podaje sie informacje na temat ile dzieci maja lat, gdzie chodza do szkoly itd ale jest to tylko dla informacji sadu. Sad rozstrzyga w takich sprawch tylko jesli jedna ze stron bedzie o to wnioskowac osobno. Jest to jednak kosztowne i podejrzewam ze musza byc dobre powody podane aby sad to rozpatrzyl. A wiec sytuacja wyglada inaczej niz w polskich sadach. Moze sie nawet zdarzyc tak ze nie bedzie rozprawy a wszystko odbedzie sie zaocznie. W UK sadu nie interesuje z czyjej winy jest rozwod i wina nie ma on wplywu na podzial majatku itd, aczkolwielk jesli sa dzieci a posiadacie dom, sad moze zasadzic aby dom pozostal przy matce aby dzieci mialy miejsce zamieszkania. Ale to sa tylko moge generalne informacje wiec polecam zaczerpnac porade prawnika bo kazda sprawa jest indywidualna.

Jak ktos rowniez wspomnial mozecie byc w separacji przed 2 lub 5 lat I wtedy wnioskowac o rozwod.

[ Ostatnio edytowany przez: Lucy_J 05-05-2016 15:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #9 Ocena: 0

2016-05-05 15:47:11 (8 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

Cytat:

2016-05-05 14:17:13, Turefu napisał(a):
Ty natomiast powinnas isc do pracy, bo bez wlasnego dochodu ( w tym takze pensji meza) nie masz prawa pobytu w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Turefu</i> 05-05-2016 14:46 ]




Mozesz podac jakies zrodla tego stwierdzenia?
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2016-05-05 15:53:04 (8 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Ale ja się boje że na rozwodzie będzie chciał zabrać mi dzieci i że będzie mnie oczerniał przed sądem. Co mam w takie sytuacji zrobić? Bardzo się tego boje, czy musze być na sprawie rozwodowej jak mnie nie stać lecieć na nią?


Ale po co im te dzieci? Pewnie nowa partnerka tez sie niespecjalnie pali do zajmowanie sie nagle nie swoimi dzicmi,tak wiec skad te obawy?

Powodem moze byc, ze "wiezi uczuciowe wygasly".

Dopiero gdyby on zaczal wyciagac jakies twoje "brudy" to mozna oddac tym "adultery" i innymi sciekami. Zawsze jednak szybciej, taniej i z lezejszym stresem rozwiesc sie w cywilizowany sposob; )

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 05-05-2016 15:53 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,