MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Council dyskryminacja rasizm - nie pomagaja i nadurzywaja prawa???

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

gregor0101

Post #1 Ocena: 0

2015-01-15 23:25:39 (9 lat temu)

gregor0101

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2015

Skąd: washington

Witam
podpowiedziano mi ze mam skozystac z pomocy forum
jestesm tu nowy.
Sytuacja wyglada tak ze uwazam razem z moja partnerka ze council
nadurzywa troche swoich mozliwosci chcielibysmy pojsc z tym dalej .
Poza council moze jakas organizacja dzwonilismy do shelter cab ale bez rezultatu.
Ja mam mieszkanie z councilu secure tenancy agreement - stale 1 bedroom
Moja kobieta ma mieszkanie z tego samego councilu 2 bedroom ale temporary tenancy agrement - probne / czasowe .
Raz mielismy ja z Marta dv zgloszenie . ale sprawa skonczyla sie polubownie nie bylo zadnej sprawy sadowej , zamieszany byl przez jakis okres social service.
Ja odwiedzalem co jakis czas dzieci , ale nie wiazalismy zadnych planow na bycie razem .
Dlatego mieszkalismy osobno.
Marta ma 3 dzieci i dostala 2 bed , teoretycznie za male mieszkanie jej przyznano , czyli swiadomie council stworzyl przeludnienie overcrowding .
Kilka miesiecy temu Marta zaszla w ciaze i postanowilismy byc razem na serio .
poszlismy do councilu i pytamy jak mamy to zrobic by byc wspolnie na umowie , i ze chemy pozbyc sie mieszkan ktore mamy na zecz jednego mieszkania dla nas i dzieci ( para i wkrotce 4 szkrabow).
Poczatkowo nie bylo problemu
Powiedziano nam ze Marta moze sie do mnie wprowadzic czym swiadomie pozbedzie sie homeless assistance oraz zniknie z listy osob poszukujacych mieszkania. Ale bedziemy mieli wieksza szance na zdobycie nowego wspolnego domu . Ze wzgledu na przeludnienie w moim 1 bed . Rozwiazanie bardzo sie nam spodobalo
ze council tak chce nam pomoc.
I wszystko bylo by fajnie az do momentu gdy jedna z bardzej wscipskich pracownikow , powiedziala ze gdy tak zrobimy .
Obydwoje pozbedziemy sie mieszkan . Otuz dlatego ze zrobimy to swiadomie . I w tym momencie Marta zostanie poinformowana ze nie nalezy sie jej juz asysta z housingu . A ja z tytulu swiadomego przeludnienia pozbede sie swojej secure agreement. Gdyz oni odbiora to jako fraud .
Na dzien dzisiejszy nie wiemy jak sobie z tym poradzic wyslalismy juz szereg pytan do councilu , bez odzewu .
Na jednym z bezposrednich spotkan Marcie powiedziano prosze isc do
domu i nie marnowac mojego czasu.
Za zadne skarby nie chca zebym ja uczestniczyl z Marta na jakimkolwiek spotkaniu , twierdza ze w sprawie jej temporary agreement ja nie powienienem rozmawiac , raz zwrocono mi nawet uwage ze jestem not allowed to be with Marta on appointment.
Gdy zapytalem czy moge sie zapoznac z polisa housingu odpowiedziano "menadzer" ze to jest wystarczajace ze wyszlo to z ust menadzera i mam sie do tego ustosunkowac .
Marta podkreslila ze ma braki w jezyku angielskim , pomimo tego nie dopuszono do spotkania wspolnie ze mna .
Zasugerowano tlumacza byle by mnie tam nie bylo .
Koleja rzeczy Marta zdecydowala ze skorzysta z tego i pojdzie na to spotkanie , sama .
Wyszla zdruzgotana i czula sie ponizona . Nie sluchano tego co ona ma do powiedzenia , "czyli ze chcemy wspolnie byc na umowie "
nie wzieto pod uwage ze jest w ciazy i ze ma partnera .
Na pytanie dlaczego nie zaakceptowano uaktualnienia ktore zrobila online do jej aplikacji ze jest w ciazy i ma partnera - nabrano wody w usta .
wiekszosc jej pytan zostalo bez odpowiedzi
klasyfikacja tego councilu okreslana jest literowo , przed zajsciem w ciaze miala band c i teraz w ciazy rowniez ma band c
czyli niskie zapotrzebowanie mieszkaniowe
tu wiecej informacji na temat klasyfikacji
Pod koniec spotkania poinformowano ja ze byla nagrywana

Marta 2 razy uaktualniala aplikacje i za pierwszysm razem system dodal moje nazwisko czyli wygladalo to ze jestesmy na wspolnej drodze do joint tenancy agremment .
Niestety trwalo to kroto kilka dni pozniej usunieto to na stale .
Pytanie dlaczego zostalo bez odpowiedzi.
W ta sprawe jest zamieszne juz bardzo wiele osob z ow councilu , nawet proba kontaktu z cab konczy sie niepowodzeniem , podkreslam cab znajduje sie w tym samym budynku co council .
Nikt nie chce nam pomoc , a ludzie tam pracujacy sa uprzedzeni przy rozmowie z nami.
Listy do nas doreczane sa osobiscie list wydany z dzisiejsza data jest u nas w domu tego samego dnia.
Od momentu poinformowania councilu ze jestesmy razem
zwrucono nam uwage ze jezeli bedziemy nocowac u siebie dluzej niz 3 dni jako "visitors" zlamiemy nasze umowy i pozbedziemy sie mieszkan .
Ze wzgledu na overcrowding w moim przypadku i ze wzgledu na probna umowe w przypadku Marty.
Po 7 misiacach Marta zostala uswiadomiona ze mogla bidowac o mieszanie, do tego czasu bidowala za nia step officer z housingu.
poslugujac sie jej loginem i haslem bez uprzedzenia
23.grudnia poinformowano nas ze nasze benefity sa zawieszone ,
odwieszono je 26 grudnia na gebe ze tak powiem kiedy zrobilem tam dym w zwiazku z tym , oczywiscie grzecznie.

Powiedziano nam rowniez ze Marta w niedlugim czasie otrzyma mieszkanie ale ze wzgledu na to ze wczesniej mielismy ze soba zgloszenie dv oni musza potraktowac sprawe powazniej , i nie pozwala mi byc na umowie wczesniej niz za 12 miesiecy .
Nie satysfakcjonuje nas taka opcja gdyz musialbym oddac swoje 1 bed czym pozbawie sie jakiejkolwiek mozliwosci na przyszle mieszkanie gdyby nam z Marta nie wyszlo .
Przemyslelismy to i zlozylismy kolejna aplikacje o rehousing z pozycji mojej tenancy agreement o wspolne mieszkanie .
Z tej strony moglibysmy byc na umowie we dwoje .
Czekamy juz 3 tygodnie na odpowiedz bez rezultatu pomimo ponaglan.
W tym okresie Marcie pokazano juz jedno 3 bed mieszkanie .
Pouczono ze jezeli odmowi bedzie musiala rowniez opuscic obecne mieszkanie w ktorym przebywa z dziecmi .
Council dal jej 12 godzin na przemyslenie czy akceptuje czy apeluje o inne .
O godzinie 17.00 w skrzynce znalazl sie list z informacja ze ma opuscic mieszkanie w ktorym mieszka z dziecmi w ciagu 7 dni .I ma zabrac wszystkie rzeczy z domu.
O 17.00 miala jeszcze 19 godzin na odpowiedz .
wiec z tego powodu uwazamy ze sprawa nadaje sie do naglosnienia , a presja w jakiej ja stawia council jest wrecz niedopuszczalna .
Robi sie do tego podbramkowa sytuacja w job centre gdyz ze wzgledu ze Marta ma partnera i jest w ciazy nie nalezy sie jej juz zaden zasilek , i ze mam ja dodac do swojej aplikacji jsa.
ale nie moge tego zrobic bo gdy council sie o tym dowie
to stwierdzi ze to fraud i ze Marta mieszka u mnie .
Czym samym zlamalibysmy znow nasze umowy mieszaniowe
i lecimy na bruk .
Takze do puki nie zamieszkamy razem, mamy zwiazane rece .
Ja z checia zaczol bym juz prace bo mam tego sedecznie dosyc
ale jestem jeszcze na kursie i to moze potrwac troche czasu .

Naszym celem jest byc na jednej wspolnej umowie wraz z dziecmi
i pozbycie sie mieszkan w ktorych obecnie mieszkamy na rzecz jednego wspolnego domu . Bez oczekiwania 12 miesiecy na dopisanie mojego nazwiska.

czekamy na komentarze



Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2015-01-15 23:41:13 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Proste wyjscie- wynajac samodzielnie, tylko wasze mozliwosci finansowe was ograniczja, ale albo decydujesz sie na zycie z zasilkow tylko, albo zabierasz sie do pracy i utrzymujesz swoja rodzine na poziomie na jaki sadzisz ze zasluguja.
Ada

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

ie2ox4-b

Post #3 Ocena: 0

2015-01-16 00:52:31 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Jeżeli to doradził Ci kolega to ten kolega jest dobry zgrywus!!!, albo przyjaciel. Jeżeli masz takich przyjaciół to proś boga aby Cię przed nimi chronił.
Jak wyżej, zajmij się Martą i pieniędzmi jakie potrzebujecie lub czekaj na łaskę... Jeżeli na łaskę, no to czapka pod pachę i w kolejce.
Jeżeli zapracujesz to nie zauważysz rasizmu czy nadużywania prawa. Dzieci kosztują, nie wiesz o tym?

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 16-01-2015 01:34 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2015-01-16 07:57:04 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Czytam to nie i nie wierzę. .. obydwoje na zasilkach, domach socjalnych nie pracują i czują się dyskryminowani..

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2015-01-16 08:16:44 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Co to jest dv?

"Raz mielismy ja z Marta dv zgloszenie"

A czy ta Marta nie moze cierpliwie poczekac, az przyznaja jej to wieszke mieszkanie i nie bedzie na tej tymczasowej umowie? Chyba dacie rade zyc bez siebie jakis czas.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

lamargo

Post #6 Ocena: 0

2015-01-16 08:23:14 (9 lat temu)

lamargo

Posty: 226

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Bath

Cytat:

2015-01-16 08:16:44, Richmond napisał(a):
Co to jest dv?

"Raz mielismy ja z Marta dv zgloszenie"

A czy ta Marta nie moze cierpliwie poczekac, az przyznaja jej to wieszke mieszkanie i nie bedzie na tej tymczasowej umowie? Chyba dacie rade zyc bez siebie jakis czas.


domestic violence?
zgaduje z kontekstu...

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

abd_ul

Post #7 Ocena: 0

2015-01-16 09:22:29 (9 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

Mam nadzieje ze to kurs jezyka polskiego-podstawy gramatyki. Nigdy nie sadzilem ze zgodze sie z Wielim. No po prostu My Big Benefits Family w wydaniu polskim.

[ Ostatnio edytowany przez: abd_ul 16-01-2015 09:23 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2015-01-16 09:49:33 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To nie ma sie co dziwic, ze urzad chce trzymac pare osobno ...
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2015-01-16 09:52:13 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

obydwoje nie pracujecie,zyjecie z benefitow, 4 dziecko w drodze, macie domy od councilu a chcecie dostac jeden duzy wspolny dom, zeby dalej nie stracic benefitow. Ja pitole. Nie dziwie sie ze nie chca miec z wami nic do czyniena. Nie lepiej byloby odlozyc z tych benefitow na normalny wynajem i jak ludzie placic czynsz a nie kombinowac zeby nie stracic kolejki po kolejny councilowski dom? od razu inaczej sprawa bedzie wygladac. Podejzewam ze partnerka rowniez pracy nie ma i w ciazy raczej jej nie znajdzie, wiec moze oprocz twojego kursu moglbys zalapac sie na jakas dorywcza prace zanim zatrudnisz sie w zawodzie i bedzie wiecej kasy na wynajem, Partnerka pownna dac sobie rade ze swoimi dziecmi podczas twojej nieobecnosci w domu. Sorry, ja tak to widze.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

boszka8

Post #10 Ocena: 0

2015-01-16 10:04:36 (9 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Ja Cię krece to jeszcze ziemia takich ludzi nosi. Kretacze, rozpladniacze a o pracy nie myślą . Co za przyszłość im sie szykuje tez ich bym omija szerokim łukiem

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,