MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Paszport bez zgody jednego z rodzicow

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2014-05-01 13:57:03 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie ma czegos takiego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2014-05-01 14:29:37 (10 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Tak nie można.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2014-05-01 16:21:44 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-05-01 12:41:01, madziaKa napisał(a):
ze mieszkamy tu to i tak pewnie skieruja do sadu w UK z tym orzeczeniem z sadu angielskiego do konsulatu ale koszt £215 i wlasnie nie wiem czy moge podpiac dzieci pod jeden wniosek czy za kazde musze placic taka sume :(
a nazywa sie to Specific issue Order



W aplikacji jest miejsce na 4 dzieci, nie placisz za kazde osobno, chyba ze starasz sie osobno (w innym terminie) o postanowienie sadu, na osobnych aplikacjach.

C100- Specific issue Order

wyjasnienia do c100
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mariolamariola

Post #4 Ocena: 0

2014-05-08 21:12:02 (10 lat temu)

mariolamariola

Posty: 41

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 25-03-2014

Skąd: plymouth

Moze wiecie jaki wniosek aby pozbawiec ojca wladzy rodzicielskiej, wszedzie czytam ze tu nie mozna pozbawic wladzy w UK bo tu nie ma czegos takiego..nie wiem czy to prawda... Z kolei w Polsce odsylaja do miejsca zamieszkania wnioskodawcy...
Czy komus z was udalo sie pozbawic wladzy rodzicielskiej? jak to wyglada,co jezeli ojciec dziecka nie stawi sie na rozprawe?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

astraia123

Post #5 Ocena: 0

2015-03-09 10:29:56 (9 lat temu)

astraia123

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 09-03-2015

Skąd: londyn

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu formularza C-100. Czy jest ktoś na forum, kto wie jak to prawidłowo zrobić?

Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2015-03-10 21:35:53 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Z ktorymi punktami masz problem, bo nawet na pw trudno bedzie sie dogadac... umow sie w CAB jesli nie chcesz isc do adwokata, mozesz zabrac ze soba kogos do pomocy jesli jezyk ang kuleje.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lifezone

Post #7 Ocena: 0

2015-03-20 21:24:31 (9 lat temu)

lifezone

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 16-03-2015

Skąd: plymouth

Raczej nie będziesz miała wyjścia jak założyć sprawę w sądzie (wydział rodzinny) w Polsce o wydanie zgody na paszport (jeśli ojciec nie interesuje się dzieckiem, masz większe szanse).

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji ogólnej (czy jesteście małżeństwem, po rozwodzie, kto ma prawa, itd.)

Ja jestem po rozwodzie, wczoraj składałam wniosek o paszport dla siebie i Córki.

Ja nie ograniczałam praw. W takiej sytuacji oboje rodzice muszą nie tylko wyrazić zgodę, ale też razem, osobiście stawić się w biurze paszportowym z dowodami osobistymi i wspólnie podpisać się pod wnioskiem.
Niestety nie masz jak ominąć tego kroku, bo nawet jeśli partner/ex mąż nie może stawić się osobiście, to musisz mieć Jego zgodę potwierdzoną na piśmie, przez notariusza..

Jeśli dziecko ukończyło 13 lat musi być w biurze z Wami i też osobiście podpisać wniosek i złożyć odciski palców (wszystko odbywa się elektronicznie).
Warto mieć legitymację. Wtedy koszt 50% (tj. 70zł).

Myślę, że jeśli obawiasz się sprawy w sądzie to niesłusznie. Koszt niewielki i wszystko jest dla ludzi:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lifezone

Post #8 Ocena: 0

2015-03-20 21:36:40 (9 lat temu)

lifezone

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 16-03-2015

Skąd: plymouth

Cytat:

2014-05-01 12:41:01, madziaKa napisał(a):
Ja znam miejsce pobytu ojca dziecka tylko ze on zlosliwie nie chce mi wyrazic zgody, konsulat odp mi na meila ze moge sprobowac w sadzie w pl a ze mieszkamy tu to i tak pewnie skieruja do sadu w UK z tym orzeczeniem z sadu angielskiego do konsulatu ale koszt £215 i wlasnie nie wiem czy moge podpiac dzieci pod jeden wniosek czy za kazde musze placic taka sume :(
a nazywa sie to Specific issue Order

co do ograniczenia praw wtedy nie bedzie mial obowiazku placic alimentow chyba a tego bym nie chciala..


Jeśli sprawa dotyczy małoletniego dziecka, to w Polsce zakładasz sprawę w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka lub Pozwanego (jak Tobie wygodniej).
Nie znasz adresu Pozwanego, zakładasz sprawę o ustalenie miejsca pobytu (ok 50zł).
Sprawa o wydanie zgody na paszport - podobna kwota.
W pozwie możesz zaznaczyć, że prosisz o wyznaczenie sprawy np. w ciągu 2 m-cy, ponieważ... (tu powód).

Ograniczenie praw nie pozbawia dziecka alimentów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

skibiki

Post #9 Ocena: 0

2015-03-29 19:23:19 (9 lat temu)

skibiki

Posty: 432

Kobieta

Z nami od: 27-12-2006

Skąd: Liverpool

Hej.Jak wyglada zlozenie wniosku do sadu o zgode na wydanie paszportow dla nieletnich krok po kroku? Czy formulrz c100 sklada sie razem z wnioskiem,czy wniosek zawierac powinien te same informacje jak w polskich sadach,czy potrzebny jest adwokat czy mozna byc Samemu? W Polskim sadzie sklada sie prosbe o ustanowienie kuratora dla ojca nienanego z miejsca pobytu a jak jest tutaj??Ojciec zniknal 8lat temu i sluch po nim zaginal
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

johny7

Post #10 Ocena: 0

2015-04-03 06:34:06 (9 lat temu)

johny7

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2014

Skąd: Londyn

Musisz to załatwić przez sąd. Nie masz kontaktu z ojcem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,