MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałam / -em zapytać o...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 298 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 297 | 298 | 299 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

Str 298 z 637

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2021-01-20 13:55:44 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ok thx
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #2 Ocena: 0

2021-01-21 00:34:54 (3 lata temu)

fugazi

Posty: 2001

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2021-01-20 13:43:39, sqlserver napisał(a):
płytki sugerują ze termostat jest w kuchni to nie jest dobre miejsce do pomiaru temperatury, on nie jest najgorszy (jak na angielskie standardy )...


Fotka pokazuje prosty dwufunkcyjny timer(wyłącznik czasowy). Zamontowany prawidłowo i nie ma nic wspólnego z pomiarem temperatury. ;-)



Cytat:

2021-01-20 09:51:49, galadriel napisał(a):
... mnie wlasnie ten facet od gazu powiedzial zebym ciepla wode ustawila na gaz. No i mowi, ze non stop zeby bylo wlaczone. Tylkowlasnie nie wiem non stop w dzien czy non stop w dzien i w nocy. Jak jest u was?



Masz piecyk gazowy i to on(gaz) w normalnych warunkach powinien grzać wodę w zbiorniku (hot water cylinder).
Immersion heaters (dodatkowe grzałki elektryczne) mają dużą moc kilku KW i ciągną prąd z prędkoscią swiatła. Zwykle służą jako backup. Używane na czas awarii pieca, braku gazu itp.


Ja trzymam swój boiler constantly on . Ciepłą wodę grzeje(raczej podgrzewa) dzień i noc w cyklach około 5min on/2h off. Cylinder megaflo 300 litrów. Na zbiorniku jest thermostat ustawiony na 55-60 stopni. To on steruje cyklami grzania. Nie wydaje się to być jakos specjalnie drogo.

Ogrzewanie domu tez ciągle "on" na piecu. Pokojowe thermostaty utrzymują w sypialniach 19 a reszta 22stopnie. Bez względu na aure, temp. wewnątrz zawsze ta sama. Przy mrozach jedynie trochę dłużej musi pogrzać.




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #3 Ocena: 0

2021-01-21 00:58:17 (3 lata temu)

fugazi

Posty: 2001

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l


Cytat:

2021-01-20 11:14:54, galadriel napisał(a):
Mowisz ZP ze non stop grzac tez? Ale wyedy w nocy to sie ugotuje...


Bez obaw.
Gal, na swoim zbiorniku powinnas mieć cylinder stat. (cos jak na photo) On zapobiega przegrzaniu/zagotowaniu;-) overnight. Wyłączy, jak dobije do wybranej temperatury. Jak jestes sama, to może ustaw na np. 40-45 stopni. Będzie ekonomicznie. Jakby się zdarzyło, że brakuje ciepłej wody na dwa prysznice po kolei, można wtedy podkręcić na 50.



Obrazek
Obrazek



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2021-01-21 08:04:42 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

*THUMBS UP*

Tak jak pisałam wcześniej, na początku też wyłączałam i wodę i grzanie (bo nie ma nikogo w domu to po co?) ale jednak zamiast oszczędności, trzeba było dopłacać do rachunkow - teraz oni mi dopłacają :-8

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #5 Ocena: 0

2021-01-23 00:16:47 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Prawdopodobnie to pytanie padało już sto razy
Nie jestem pewien różnic pomiędzy A level i level 3
Czy uczeń wybiera jeden kierunek w sixth form czy kilka i czy może wybrać miks jeden kierunek level 3 i dwa kierunki A level

[ Ostatnio edytowany przez: sqlserver 23-01-2021 00:17 ]

moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #6 Ocena: 0

2021-01-23 00:24:41 (3 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Jeśli dobrze pamiętam to moje dzieci w sixth Form wybierały 4 przedmioty. Do tego dobrały jeszcze jeden, jez polski, aby zdobyć więcej punktów na studia. Po roku mogły odrzucić jeden.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2021-01-23 08:34:13 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Potrzebuje sprawdzic skład masy ciała. Czy konieczna jest wizyta u specjalisty, który to zmierzy, czy wystarczy zainwestować w lepszą wagę? Jeśli waga wystarczy, to może wiecie jaka?
Wizyta prywatna to koszt 100 f. Będę dzwonić w poniedziałek do NHS, może oni są w stanie to zrobić, tylko zastanawia mnie ile trzeba będzie czekać


Pytanie drugie ...potrzebuję znaleźc personalnego trenera, który podpowie mi jak prawidłowo i efektywnie ćwiczyć. Znacie kogoś, kogo możecie polecić?
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2021-01-23 08:43:15 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Taka wage o ktora ci chodzi maja na kazdejnlepszej silowni i ci zrobia to sprawdzenie za darmo w ramach indukcji. Kazdy pt ma swoje widzimisie, zacznij od ksiazki Jamesa Smiths Not A Diet Book. Od siebie dodam, nie ma mocy zeby ktos “ jadl normalnie” w sensie gotowanie i pieczenie ciast i zrzucil wage ( jesli to masz na mysli efektywnie). On jest na fb i ma online/ app academie. Nie spotkalam w uk pt, ktorzy by tak holistycznie zwracali uwage na kazdy przypadek z isobna. Ale zanim sie podpisze cyrogeag 40£ / miesiac w akademii warto preczytac jego ksiazje za 10£ na Amazon.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 23-01-2021 08:54 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2021-01-23 09:03:03 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Siłownie są teraz zamknięte :-p a i nie każdy ma takową pod ręką.

Efka, ja czytałam trochę o tych wagach, jedne z lepszych są Whithings+ (NOKIA)
www.withings.com/uk/en/body-plus/black/shop?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfRhAV7rNAOb1akl_MXaLbfnJ0BrP1msrAeDpDvYpCWvkfA-8lkH65xoCKIYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

I Garmin
www.withings.com/uk/en/body-plus/black/shop?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfRhAV7rNAOb1akl_MXaLbfnJ0BrP1msrAeDpDvYpCWvkfA-8lkH65xoCKIYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Modele przykładowe - pytanie, czy potrzebujesz wagi smart, czy nie ;-) Ja mam nie smart, bo mi do niczego to smart nie potrzebna, jak potrzebuję się zważyć to się ważyć, waga fajna i dokładna, ale bateria leci bardzo szybko więc nie polecam - ale widzę, że już ich nie produkują, firma sama w sobie jest dobra.
www.terraillon.com/en/bathroom-scales
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2021-01-23 09:57:29 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No wiem, ze zamkniete, ale tu chyba nie chodzi o zaraz teraz? Jak ktos chce prawidlowo i efektywnie to mowimg o miesiacach/ latach a nie teraz zaraz;) co do tych wag, to moge opisac jaki tryb zycia i zywienia prowadzilam i wyszlo mi wszystko perfect ideal ie dla wzrostu itd, wiek biologiczny 10 lat do tylu. Komentarz pt byl wtedy, ze ja wogole nie musze cwiczyc bo wszystko jest idealne,bmi itd. To bylo przy jedym/ dwoch posilkach dziennie ( jedzienie typu 1-2 jajka na sniadanie i brokuly na lunch/ obiad np nutella caly sloczej) plus plywanie codziennie i praca nie siedzaca, wiec aktywnsc jako taka w ciagu dnia. Zero mleka zero chleba, nie mialam lodowki przez rok to latwo bylo nie jesc;)

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 23-01-2021 09:58 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 298 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 297 | 298 | 299 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,