MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałam / -em zapytać o...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 252 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 251 | 252 | 253 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

Str 252 z 637

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wilki2

Post #1 Ocena: 0

2020-06-14 15:51:32 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Generalnie przetrenowałem wszystkie opcje transportu rowerów zaczynając od pakowaniu do srodka, bagażnik na tylną klapę,bagażnik dachowy, bagażnik na przyczepce i finalnie zakonczyłem testy na bagażniku hakowym. Wszystkie opcje mają swoje plusy i minusy. Bagażnik hakowy wydaje się najlepszą opcją ale dach jest też dobrym rozwiązaniem.
Po pierwsze to niech ci ten bagażnik zamontuje ktoś z doświadczeniem bo solidne zamontowanie jest tu najważniejsze. Późniejszy montaż roweru można przećwiczyć samemu ale podstawa nie wpadać w rutynę i sparawdzać dwa razy przed wyjazdem. Kierunek w zasadzie jest dowolny ale wszyscy z reguły ustawiają w kierunku jazdy jeśli to tylko dwa rowery. Jeśli więcej to na przemian. Przy ustawieniu w przeciwną stronę może podrywać tylny błotnik jeśli taki masz.

Z minusów to: - Trzeba mieć trochę krzepy i miejsca żeby machać rowerem nad głową przy montazu.
- Produceńci podają pewne ograniczenia prędkości przy jeździe z rowerami.
- Trochę większe spalanie ale to ma jakieś znaczenie przy długiej jeździe autostradami.
- Wiosną i latem martwe muchy na kierownicy
- Jeśli o bezpieczeństwie to trzeba zawsze pamiętać, że masz rower na dachu. Nie słyszałem żeby ktoś zgubił przy prawidłowym montażu ale słyszałem o specjalistach ,którzy wjechali na parking z limitem wysokości,pod niski most albo skracali sobie drogę ze stacji paliw przez myjnię samochodową.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2020-06-14 18:28:53 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kwestie podnoszenia roweru na dach ma załatwić hydrauliczne ramię, ja sama nie dam rady podnieść.

Koleżanka zapomniała kiedyś o rowerach na dachu i wjechała gdzieś tam i uszkodziła dach. Ale ona zawsze byla roztrzepana, więc nikogo to chyba nie zdziwiło.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2020-06-14 18:59:54 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

hydrauliczne ramie? wklej zdjecie :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 14-06-2020 19:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #4 Ocena: 0

2020-06-14 19:11:07 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Jeden z kilku systemów.



Takie cudeńko masz Richmond?

[ Ostatnio edytowany przez: tesstickle 14-06-2020 19:38 ]

- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2020-06-14 19:54:20 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dokladnie to. System brandowany przez BMW jest taki sam. Firma trzecia produkowała to dla obu grup. Juz tego nie robią i ciężko kupić.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #6 Ocena: 0

2020-06-15 20:13:32 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Chodzi mi o kontrakt 0 godzin..
Kontrakt podpisany i słownie obiecane co tygodniowe 40 godzin. I tak rzeczywiście jest. Co jeśli pracownik nie przychodzi do pracy na 40 godzin? Czy to jest podstawą do zwolnienia?
Kontrakt był na okres próbny na 3 miesiące, ale po ok miesiącu kontrakt został podpisany na stałe,więc nie do końca wiem też czy po podpisaniu kontraktu stałego wciąż 0 godzin, ten okres próbny obawiazuje?
Niestety nie mam szansy zobaczyć co sam kontrakt mówi, bo nie o mnie tu chodzi.
Chodzi mi o to czy jest podstawą do zwolnienia pracownika, który zamiast 40 godzin idzie do pracy na 16-32 tylko?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #7 Ocena: 0

2020-06-16 15:54:27 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Nikt nie pracuje/pracował na kontrakcie 0 godzin? Może ktoś się orientuje jak to jest.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2020-06-16 16:34:04 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Pracowalam przez pewien, krotki, czas na kontrakt 0 godzin. Dali mi bardzo malo zlecen (wiem, ze nie z ich winy, po prostu nie bylo ruchu), w koncu sama zrezygnowalam.
Jesli nie bylo podpisywania nowego kontraktu, to ten probny dalej obowiazuje. Teoretycznie , przychodzenie na 16 godzin, gdy pracowaca chce 40, nie jest powodem do zwolnienia. Ale jesli ta osoba pracuje w danej firmnie mniej niz dwa lata, to mozna ja zwolnic z jakiekolwiek powodu i nic sie na to nie poradzi. Wyjatek stanowi dyskryminacja, ale tu nie o to chodzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

VingaSandemo

Post #9 Ocena: 0

2020-06-16 18:11:53 (4 lata temu)

VingaSandemo

Posty: 535

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: Kraina Lodu

Cytat:

2020-06-15 20:13:32, gosian napisał(a):
Chodzi mi o kontrakt 0 godzin..
Kontrakt podpisany i słownie obiecane co tygodniowe 40 godzin. I tak rzeczywiście jest. Co jeśli pracownik nie przychodzi do pracy na 40 godzin? Czy to jest podstawą do zwolnienia?
Kontrakt był na okres próbny na 3 miesiące, ale po ok miesiącu kontrakt został podpisany na stałe,więc nie do końca wiem też czy po podpisaniu kontraktu stałego wciąż 0 godzin, ten okres próbny obawiazuje?
Niestety nie mam szansy zobaczyć co sam kontrakt mówi, bo nie o mnie tu chodzi.
Chodzi mi o to czy jest podstawą do zwolnienia pracownika, który zamiast 40 godzin idzie do pracy na 16-32 tylko?

Niestety ten kontrakt " 0 hours" nie chroni w zaden sposob pracownika.Z reguly ludzie na tym kontrakcie obawiaja sie o ilosc godzin, ktorych pracodawca nie zapewnia. Tu jest troche inna sytuacja,najlepiej porozmawiac z pracodawca, managerem lub team leaderem o zmniejszeniu ilosci godzin to ulatwi wspolprace.
Niestety pracodawca moze zwolnic pracownika bez okresu wypowiedzenia lub po prostu nie zaoferowac mu pracy przez pewien okres.Najlepszym rozwiazaniem byloby zatrudnienie jako self-employed wtedy mozna sobie samemu regulowac godziny pracy.
Blis­kość jest w dzi­siej­szych cza­sach tak rzad­ka, że aż magiczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2020-06-16 19:07:52 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. SE odpada. To jest młoda osoba zaczynająca pracę, mająca problemy zdrowotne dlatego czasami nie jest w stanie iść do pracy. Obawiam sie ze przez to straci pracę, tym bardziej że pracodawca oczekuje 40 godz. Myślałam, że jak został podpisany kontrakt stały to w jakiś sposób jest ta osoba chroniona.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 252 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 251 | 252 | 253 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,