MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałam / -em zapytać o...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 194 z 636 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 193 | 194 | 195 ... 634 | 635 | 636 ] - Skocz do strony

Str 194 z 636

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2019-01-05 19:54:57 (5 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Pamietam, ze kiedys opiekowalam sie domkiem pod wynajem na wakacje, taka holiday cottage. To byl nieduzy 3bed terrace. Lokalny zlota raczka wycenil prace na 2K, to bylo dwa lata temu. Wlasiciele odmowili, ze to zbyt drogo. Napisalam odpowiedz, a ten mi wyslal dosc szorstko brzmiacy emial, ze wypiaskowanie, wygladzenie i dwukrotne pomalowanie zabierze dwa tygodnie. Wychodzi jakies £100 za dzien na osobe. Jesli ktos chce/umie zrobic to taniej to good luck. Zapytalam sie znajomego malarza, a ten powiedzial, ze nie taniej niz £2.5K. Tutaj chodzi o wiekszy dom, Londyn i ceny poszly ciut w gore w miedzyczasie. Ludzie czesto sa zszokowani, ile kosztuja uslugi, ale minimalna to £7.83. Przeciez za minimalna szanujacy sie fachman pracowac nie bedzie i dlaczego mialby to robic? Nie wierze, ze ktos zrobi dobra robote za te pieniadze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-01-05 23:49:44 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Fachmani sa SE albo limited, nie patrza na stawki za godzine, tylko koszty i zyski.

Tani panowie beda mieli casting w pierwszym pokoju, jak będzie im slabo szlo, to im podziekuje. Pierwsze dwa pokoje sa pustawe i nie używane na codzien. Mloda firma, niedawno zaczeli, wiec moze biora co sie da, zeby zyc.

Napisze za jakis czas jak poszlo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2019-01-06 00:58:39 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

pytanie z dziedziny finanse/ edukacja.

Otoz, mam tuition loan na studia zaoczne na OU. Robie teraz dodatkowo kurs masazu sportowego (w college'u) i sie zastanwaim czy uda sie dodac oplaty do tuition loan. Kurs masazu jest level 3 czyli nizej niz studia (ekwiwalent lev 5).

Ktos tak kiedys robil? Ajesli tak to jak to uzasadnic, ze sie ubiegam o finansowanie stopien nizej. Poszerzenie zawodowych kwalifikacji, cos w ten desen? U mnie to wszystko podchodzi po well being, sport and exercise, bo kiernek na uni to sport psychology.

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2019-01-06 08:09:29 (5 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2019-01-05 23:49:44, Richmond napisał(a):
Fachmani sa SE albo limited, nie patrza na stawki za godzine, tylko koszty i zyski.

Tani panowie beda mieli casting w pierwszym pokoju, jak będzie im slabo szlo, to im podziekuje. Pierwsze dwa pokoje sa pustawe i nie używane na codzien. Mloda firma, niedawno zaczeli, wiec moze biora co sie da, zeby zyc.

Napisze za jakis czas jak poszlo.

No wlasnie, czy zysk z tej pracy bedzie atrakcyjny? Ale zycze powodzenia, mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

dominikana36

Post #5 Ocena: 0

2019-01-06 19:02:38 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Hmmm 2800 za 5 bedroom. Bardzo ciekawa oferta. Zakladam, ze jest ich 2. to po 1400 na glowe...minus koszta (kt musze miec na prawde male a to jest troche niepokojace). Tzn ,ze zeby im sie oplacalo to w jakikolwiek sposob, w Londynie czy poza to musieliby to zrobic w max 10 dni… No chyba, ze maja bardzo zanizone wymagania placowe. Zakladam, ze oprocz 5 pokoi jest jeszcze kuchnia, 2 lazienki, przedpokoj, jakies pomiesczenie gospodarcze, klatka schodowa itd. To daje 1 dzien (srednio) na pomieszczenie. Dom pewnie nie jest pusty, czyli do tego czasochlonne zabezpieczanie mebli, dywanow no I sprzatanie potem. Niby wykonalne ale czy mozliwe to nie wiem. W kazdym razie daj znac jak im poszlo bo jak bedzie dobrze to bym chciala namiary.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

VingaSandemo

Post #6 Ocena: 0

2019-01-08 18:47:14 (5 lat temu)

VingaSandemo

Posty: 535

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: Kraina Lodu

Czy przy rejestracji dla imigrantów z UE bedzie wymagane zatrudnienie lub samozatrudnienie? Czy takie same prawo do rejestracji bedzie miala osoba poszukujaca pracy?

[ Ostatnio edytowany przez: VingaSandemo 08-01-2019 18:47 ]

Blis­kość jest w dzi­siej­szych cza­sach tak rzad­ka, że aż magiczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-01-14 18:04:22 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Hejka mam pytanko mozliwe ze sprzedam jedno auto za jakis czas juz raz to wczesniej zrobilem nie sprawdzajac co i jak i nie zrobilem SORN wyslalem papiery do dvla a nie mialem referencji dokumentow zeby to zrobic online i pozniej musialem odkrecac to naliczali mi tax a z tego co wycztalem lepiej go nie kanselowac bo moga byc problemu

jaka jest kolejnosc prawidlowa przy sprzedazy auta
1 umowa kupna sprzedazy kwota i dane sprzedajacego kupujacego
2 SORN czyli rezygnacja z placenia tax road tak to rozumiem?
3 telefon do ubezpieczalni i to wszystko chwile po oddaniu kluczy dobrze mysle?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2019-01-14 18:55:07 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A po co Ci ten SORN przy sprzedazy?

Na stronie DVLA wypelniasz czesc o zmianie wlasciciela samochodu i w ten sposob DVLA wie czy ma Ci oddac nadplacony road tax czy nie. https://www.gov.uk/sold-bought-vehicle

1. Umowa
2. Pieniadze
3. Zmiana wlasciciela na stronie DVLA, nowy wlasciciel musi kupic nowy Road Tax
4. Informujesz ubezpieczalnie o sprzedazy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-01-14 19:02:57 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .



ok czyli sornu nie robie tylko to?

3. Zmiana wlasciciela na stronie DVLA, nowy wlasciciel musi kupic nowy Road Tax

wydaje mi sie ze dlatego ze za predko oddalem ten dokument nie moglem tego zrobic wlasnie on line bo brakowalo mi tgo nr referencyjnego teraz juz robie fotke na wszelki wypadek

dzieki serdeczne!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-01-14 19:20:52 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Robisz to wszystko przy kupujacym. On musi zostac nowym wlascicielem, zeby kupic road tax. Dostaniesz email z potwierdzeniem od razu.

Nic juz nie musisz potem wysylac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 194 z 636 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 193 | 194 | 195 ... 634 | 635 | 636 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,