MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałam / -em zapytać o...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 143 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 142 | 143 | 144 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

Str 143 z 637

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2017-02-16 16:55:27 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie rozumiem Twojego postu..Jesli faktycznie jestes SE, to co Twoja klientka ma wspolnego z placeniem Twojego taxu? Zacznijmy od tego: czy wystawiasz jej faktury ?
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #2 Ocena: 0

2017-02-16 17:05:05 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

No cały czas jej to tłumaczę, że umowa między nami się nie zmieni, zostają takie same warunki - ja jej świadczę usługę (z rachunkiem) a ona mi płaci tak jak do tej pory na konto. A to co robię z resztą swojego czasu to już nie jej problem... A ona swoje, że nie, bo jak będę u kogoś na etacie to ona też mnie musi tak zatrudnić bo ona ma pieniądze z socjalu a nie ze swojej kieszeni...
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2017-02-16 17:36:55 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie pamietam gdzie mieszkasz, to jest strona dotyczaca Direct Payments i wyboru PA z mojego regionu: Home care direct.
Jesli informacje na tej stronie okaza sie niewystarczajace to nie pozostaje nic innego jak kontakt z lokalnym Care Navigation Team, albo jej (klientki) Social Worker.

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 16-02-2017 17:37 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #4 Ocena: 0

2017-02-16 20:01:38 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Dziękuję Ci bardzo Severance.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-02-20 19:15:10 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2017-01-31 18:45:48, keramczak napisał(a):
Cytat:

2017-01-24 12:35:36, binus napisał(a):
Prosze zapodac linka....dzieki...:-)


https://www.gov.uk/new-state-pension/how-its-calculated

Po zalogowaniu sie można tez sprawdzić ile lat ma sie zgromadzone.


heja dzieki za link przydatna stronka o ktorej nie mialem pojecia
mam pytanie z tym zwiazane na tej stronie pojawiaja mi sie przepracowane lata "full year" dokladnie 5 jak rowniez 2lata z nieoplaconymi w pelni skladkami na NI -"year is not full"

i teraz jest opcja "Pay a voluntary contribution"
czy ktos z was juz wczesniej oplacal sobie taki niepelnoskaldkowy rok?

zakladam ze dostane z anglii minimalna emeryture obecnie 10 lat brakuje mi teoretycznie 5 ale wiadomo ze ciagle podnosza te minimum przepracowanych lat
nie sa jakies duze kwoty cos kolo 400f za rok i moglbym to oplacic pod warunkiem ze ktos mi pozniej nie powie "wa fan kulo" nie mieszkales wtedy w anglii na stale

myslicie ze warto?

p.s i jak to sie ma do tej kwoty minimum ktora trzeba zarobic w roku zeby rok sie liczyl jako skladkowy?
czyli co dali szanse na to zeby oplacac same skladki nawet wstecz (do6lat) i po 35 latach dostane pelna emeryture?
za same skladki? to chyba byloby za piekne...

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 20-02-2017 20:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-02-21 20:59:09 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ok na stronie nie bylo za duzo informacji na ten temat ale formularzu CA5603 jest troche wiecej do poczytania jakby co

mam jeszcze jedno pytanko ostatnio ktos zalozyl na forum watek "staz liczony x2" czy jakos podobnie
kilka osob mialo ubaw a richmond wspomniala cos ze na gov.uk pisza ze do emerytury pierwszy rok sie liczy x2 z tego co pamietam

faktycznie tak jest?pytam bo po zalogowaniu sie w celu sprawdzenia national insurance record w tabelce mam oplacone 5 lat a obok w podsumowaniu jest podane

Summary
7
years of full contributions

jak sprawdzalismy u dziewczyny ktora jest tutaj 9lat i tyle ma przepracowanych to pod summary bylo 11
wiec jak to jest?

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-02-2017 20:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #7 Ocena: 0

2017-02-25 22:55:53 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Taka sytuacja.

Mam badania a kraju (dosc wazne) , przedstawilem pracodzwcy na dlugo przed terminem z prosba o udzielenie urlopu, a ten mi odmowil. Uzasadnial tym, ze nie ma ludzi.

Nie mam wyjscia, bo to dosc powazny temat, wiec bede jechal bez urlopu. Co bedzie to bedzie.


Ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic?

Zakladam zaswiadczenie z PL i wizyte u GP by to "przelozyc" na standardy UK.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 25-02-2017 23:07 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-02-26 09:08:30 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2017-02-26 13:03:39 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Możesz jechać w swój wolny dzień, a od dnia kiedy masz wrócić do pracy mieć chorobowe z Polski.
U mnie dziewczyna z pracy najpierw kupiła wczasy a potem pytała się o urlop. Urlopu nie dostała, mimo tego pojechała. Po powrocie dostała upomnienie to wszystko.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

fifinka

Post #10 Ocena: 0

2017-02-26 16:21:13 (7 lat temu)

fifinka

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 09-11-2016

Skąd: londyn

napisze pewne zdarzenie w Londynie mojego krewnego. Pojechał do Londynu w Marcu ,wynajął pokój z kolegą ,poinformował Panią od której wynajął ,że będzie do końca Grudnia na co ona ok. Dzień przed wyjazdem pytał czy wszystko ok czy są rozliczeni i czy może zostawić u niej na strychu pudełko z ubraniem ,na co powiedział ze niej ma sprawy. Potem w dniu wyjazdu zaczęła dzwonić i pisać ze nie zapłacił za Styczeń a ten miesiąc jest martwy i nie może nikogo znaleźć .jak powiedział ze jej nie zapłaci bo została poinformowana od marca ze go nie będzie. Miedzy czasie rozmawiał tez z jej mężem i poruszał temat wyjazdu , więc mogli kogoś poszukać .Mało tego ta Pani pojechała do innego znajomego gdzie mój krewny zostawił sprzęt do pracy na budowie i zwyczajnie mu zabrała skrzynkę z narzędziami mówiąc ze to w zmian za Styczeń .Czy w UK takie rzeczy się zdarzają ? a teraz krewny ma problem bo bez sprzętu nie ma jak pracować i utrzymać swojej rodziny. Co tu radzić mu w tej sytuacji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 143 z 637 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 142 | 143 | 144 ... 635 | 636 | 637 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,