MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprawa w sądzie o paszport dla dziecka a brak adresu pozwanego

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

best_mum

Post #1 Ocena: 0

2014-01-12 11:39:10 (10 lat temu)

best_mum

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 06-06-2011

Skąd: Manchester

Witam wszystkich!
Dwa lata temu sama pomagałam tu na forum w sprawie złożenia wniosku o zgodę na paszport dla dziecka w sądzie w UK bez zgody ojca.Teraz sama mam problem i po przejrzeniu setki stron i polskich i angielskich nadal nie mam odpowiedzi ani porady na mój problem!!! Mój problem tkwi w tym iż musze wyrobić paszport dla mojej starszej corki i znam cale zasady oraz procedurę składania wniosu a także przebiegu sprawy.Jest jeden sęk nie mam adresu ojca dziecka!!! Probowałam go szukać w najróżniejszy sposób bo od 5 lat wogole nie mieliśmy kontaktu. Nie kontaktował się również z dziećmi a alimenty płaci jego matka która mieszka w Polsce. Dotarłam nawet do jego brata i co prawda ma z nim kontakt ale oczywiście adresu nie poda. W końcu odnalazłam go na facebooku i napisałam. W odpowiedzi otrzymalam adres polski do korespondencji a także zwrot iż nie życzy sobie aby się z nim więcej kontaktowało! Szkoda słów!Pisałam nawet do sądu w UK o zapytanie co mam zrobić i nie otrzymałam odpowiedzi! Byłam nawet na oficjalnej stronie Ministry of Justice i szczerze po analizowaniu wielokrotnym strony nie bardzo nadal wiem co robić. W CAB zazwyczaj pomagają także po wyszukaniu odpowiedniej frazy w internecie . No i w sumie od tygodnia błądząc nadal nie wiem co robić. Może ktoś wie coś na tan temat lub był w podobnej sytuacji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwon-aa

Post #2 Ocena: 0

2014-01-12 18:02:38 (10 lat temu)

iwon-aa

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 12-01-2014

Skąd: Gdzieś tam

Zloz sprawe w pl Sadzie o zawieszenie praw rodzicielskich ojcu i prosbe o wydanie paszportu bez jego zgody

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nella87

Post #3 Ocena: 0

2014-03-28 14:41:58 (10 lat temu)

Nella87

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 28-03-2014

Skąd: Northampton

Witam,

Mam podobna sytuacje. Szukam pomocy jak postarac sie o orzeczenie sadu brytyjskiego, ktore zastapi zgode ojca na wydanie paszportu dla dziecka. Bylabym wdzieczna jesli moglaby Pani udzielic jakis informacji w tej sprawie. Mialam juz kilka spraw na terenie UK m.in. o zmiane nazwiska dziecka bez zgody ojca oraz otrzymalam rozwod takze bez jego wiedzy. Przy rozwodzie musialam wynajac agent, ktory kosztowal £70 zeby odnalezc ojca- niepowodznie, kolejnie musialam sporzadzic liste osob z ktorymi kontaktowalam sie w jego sprawie i sporzadzic statement i zaprzysiadz to w sadzie ( AFIDAVIT). tak otzymalam rozwod. Teraz probuje zmienic dziecku nazwisko- sad dolaczyl kartoteke rozwodowa do tej sprawy, ale dalej beda szukac ojca,poniewaz konieczny jest certyfikat z Revenue i Pension, ktory potwierdzi brak kontaktu z Ojcem - to jest kluczowy dokument wazny dla sadu i mysle ze jezeli Pani postra sie o taki dokument to bedzie uznany przez sad w UK. Prosze o info odnosnie zlozenia wniosku do sadu o zgode na paszport dla dzicka. Pozdrawiam goraco

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mariolamariola

Post #4 Ocena: 0

2014-04-20 22:01:00 (10 lat temu)

mariolamariola

Posty: 41

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 25-03-2014

Skąd: plymouth

czy ktos wie cos wiecej na ten temat? mam podobna sytuacje, adres ojca dziecka nieznany , ale nie potrafie tego udowodnic w sądzie, jedyne na co licze to list z Child Support Agency bo dzwonili kilka dni temu ze jego adresu nadal nie ustalili. Myślę ze wrocil do rodzinnego kraju..Chcę zlozyc tez wniosek do sądu o pomoc w uzyskaniu alimentow ale jedyne miejsce zamieszkania ojca jakie mi przychodzi do glowy to adres jego matki... ktora tez twierdzi ze on tam nie mieszka ...i tez "nie zna " jego adresu... Jezeli on faktycznie tam mieszka i odbierze list z sądu to czy w takim przypadku sprawa odbedzie sie bez jego obecnosci? Nie zalezy mi az tak na tych alimentach jak na dowodach o uchylaniu sie przez niego od obowiazku alimentacyjnego aby w przyszlosci moc pozbawic go wladzy rodzicielskiej..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mariolamariola

Post #5 Ocena: 0

2014-04-30 17:58:53 (10 lat temu)

mariolamariola

Posty: 41

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 25-03-2014

Skąd: plymouth

up

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,