MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajete mieszkanie-wilgoc

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

klaudusienka16

Post #1 Ocena: 0

2014-01-11 22:34:45 (10 lat temu)

klaudusienka16

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 11-01-2014

Skąd: London

Witam serdecznie.

Nie wiem już gdzie szukać pomocy . 18 października razem z moim fartnerem wynajęliśmy mieszkanie wpłaciliśmy depozyt miesięczny czynsz byłam wtedy w 9miesiacu ciąży .. mój chłopak zrobił remont landlord miał oddać za farby i za robociznę .. w momencie jak urodziłam Maję 31/10/13 zaczęliśmy grzać więcej normalna sprawa .. zaczął zaś wychodzić grzyb wilgoć jest okropna do tego stopnia że grzyba mamy w każdym pomieszczeniu całe sufity i kapie na głowę z dachu .. agencja nas zlewa landlord nie odbierał lecz wie jak sprawa wygląda .. od 18go nie płacimy za czynsz i nadal zero odzwewu wkoncu poszliśmy do counsilu mieli przyjść z kontroli ale nikt się nie zjawił .. nie wiem co mam dalej robić .. mam małe dziecko !! :(( mój chłopak ma astmę a do tego nie umiemy za bardzo ang. i w naszym imieniu dzwoni zawsze siostra mojego chłopaka .. ale to jest uciążliwe .. ;( jest ktoś w stanie nam bezinteresownie pomóc ?? proszę o pomoc ..

Jestem załamana ...

Opinia moderatora: Tytul zmieniony przez moderatora na bardziej okreslajacy zawartosc...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klaudusienka16

Post #2 Ocena: 0

2014-01-11 22:35:47 (10 lat temu)

klaudusienka16

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 11-01-2014

Skąd: London

nie dopisałam że wszystko w domu grzybieje szafa ciuchy buty .. i nawet wózek dziecka ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #3 Ocena: 0

2014-01-11 22:46:28 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Idźcie do Citizen Advice Bureau.
W naszej miejscowości już co prawda nie stać ich na tłumacza, ale zawsze mają albo jakiś polskich wolontariuszy, albo korzystają z uprzejmości polskiej parafii katolickiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2014-01-12 08:16:44 (10 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Kupcie odwilżacze elektryczne, wietrzcie mieszkanie i wycierajcie okna. Pranie suszcie na dworze, albo w suszarce.
Doraźnie grzyba chemią potraktować, ale przy pustej chacie.


PS.

... i zapłaćcie czynsz.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 12-01-2014 08:18 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #5 Ocena: 0

2014-01-12 09:00:24 (10 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Przede wszystkim placcie czynsz, bo to jest podstawa jesli oczekujecie pomocy z councilu. I tak jak napisal Tomaszzet, kupcie jak najszybciej dehumidifier albo zmuscie landlorda zeby kupil (£130 - £200). Wilgoc zniknie raz dwa, grzyb nie.

Chemikalii nie radzilbym uzywac przy malym dziecku. Moze na poczatek specjalna farbe do lazienek zeby to zamalowac albo olejna - czarne kropki sie przez to nie przebija. Mozecie landlorda postraszyc, ze jak nic z tym nie zrobi to zglosicie sie do councilu.

Niestety teraz jest najgorsza pora roku jesli chodzi o wilgoc i walke z grzybem. tak jak mowie, kupcie dehumidifier nawet dzis - zobaczycie ile wody zbierze po kilku godzinach.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2014-01-12 09:17:52 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2014-01-12 10:44:19 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

nic nowego nie napiszę,
płacić czynsz, dążyć do legalnego zakończenia umowy, ze względu na warunki zagrazające zdrowiu.

I jak najszybciej uciekać z tamtąd, jak załatwiciedziecku astmę z grzyba, to bedzie miał kłopoty na całe życie, żadne pieniądze nie sa tego warte.

Nigdy nie pakujcie się w jakieś remonty landrodowi, dom ma byc wyremontowany, czysty suchy. To jest obowiązek landroda.
Jak jakiś landrod dopuścił do ruiny dom, to nie liczyłbm że będzi chetny w przyszłości do usuwania usterek itd.

Teraz wiecie że wasza życzliwość żadko będzie zobowiązująca dla landroda by to docenić.
wrecz przeciwnie, wielu odbierze to jako waszą słabosć i pomyśli że to jakieś jelenie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

MamaMyszow

Post #8 Ocena: 0

2014-01-12 10:54:14 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja juz nie dopisze nic nowego z wyjatkiem tego, ze mozna sie samemu udac do council i porozmawiac z kims z environmental health services i poprosic osobiscie o komisje. Umawiasz sie na dany dzien i godzine, przyjezdza ktos kto wszystko oglada, robi notatki i wtedy Ty juz nie kontaktujesz sie z landlordem tylko oni i to oni podejmuja nastpene kroki.

Po edicie: Wlacz ogrzewanie i minimalnie uchyl wszystkie okna. Kiedy sie kapiesz i gotujesz to samo. Uroki mieszkania w zelbetach??? :-D

[ Ostatnio edytowany przez: MamaMyszow 12-01-2014 10:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-01-12 11:55:17 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-01-12 10:54:14, MamaMyszow napisał(a):
Po edicie: Wlacz ogrzewanie i minimalnie uchyl wszystkie okna. Kiedy sie kapiesz i gotujesz to samo. Uroki mieszkania w zelbetach??? :-D

[ Ostatnio edytowany przez: <i>MamaMyszow</i> 12-01-2014 10:57 ]





Nie tylko problem żelbetów, w UK rzadko robi się kominy wentylacyjne, w domach po kilkudziesięciu przebudowach likwiduje się też kominki, które pełniły funkcję również wentylacji statycznej, gdzie wilgotne ciepłe powietrze mogło wyprowadzić nadmiar wody z domu.

Brak ocieplenia domu z zewnątrz i izolacji fundamentów no i wilgotny klimat.
W efekcie jest jak jest.

Zapapranie farbą nic nie zmieni, to tak jak by ktoś chciał zatkać przeciekający parasol od dołu taśmą samoprzylepną.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

WhiteDaisy

Post #10 Ocena: 0

2014-01-12 13:20:54 (10 lat temu)

WhiteDaisy

Posty: 369

Kobieta

Z nami od: 31-03-2012

Skąd: Reading

Ja mialam podobna sytuacje jak autorka. W sierpniu wynajelam mieszkanie, wszystko pieknie odmalowane, brak widocznego grzyba itd. W pazdzierniku wyszedl grzyb. Zaatakowal wszystko, sciany, buty ubrania itd. A na koniec dziecko. Dzieki antybiotykom i sterydom po 7m-cach wyleczylam dziecko.
Nie bawilam sie w kupowanie osuszaczy, wizyty w councilu czy CAB. By sie tego pozbyc, trzeba skuc sciany, polozyc nowy tynk, ale ktory lanlord to zrobi? Zaden. Wyprowadzilam sie i problem sie skonczyl. Teraz mam mieszkanie bez grzyba i zdrowe dziecko.
Kto za­pom­ni o swoich korze­niach ten spędzi życie w cieniu ob­cych drzew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,