MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Licznik na gaz i prad pomocy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 49

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

frostic

Post #1 Ocena: 0

2013-11-21 12:25:31 (10 lat temu)

frostic

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 21-11-2013

Skąd: wolverhampton

witam serdecznie mam pytanie dotyczace tych licznikow od pradu i gazu na karte/kluczyk niedawno sie przeprowadzilem a do tej pory mialem stale rarunki a nie doladowania czy ktos moglby mi powiedziec jak to obslugiwac jak zalaczyc tak zwane emergency gdyby byla taka koniecznosc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2013-11-21 12:33:50 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

ja mam prąd na kluczyk.
Idziesz do kiosku,czy sklepu np.do Hindusa i prosisz o doładowanie. Dajesz kluczyk. On to ładuje jak Oyster Card. Płacisz ile tam sobie życzysz.
W domu wkładasz kluczyk do licznika i czekasz aż na wyświetlaczu pokaże Ci się stan konta.
Np.dzisiaj rano skończył mi się prąd. Tak więc zanim pójdę do sklepu,doładowałam prąd na kredyt. Włozyłam kluczyk w licznik/zegar i po chwili miałam juz na minusie 7 funtów.U nas jest 7funtów kredytu.
Prąd włączył się.
Na gaz nie poradze,bo nie mam kluczyka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zorza123

Post #3 Ocena: 0

2013-11-21 12:54:19 (10 lat temu)

zorza123

Posty: 94

Kobieta

Z nami od: 30-01-2011

Skąd: z wrzosowiska

Ja mam gaz na karte ,robi sie to samo co napisala Ewamik z pradem ,jedynie jak gaz sie skonczy wsadzam karte do licznika i pojawia sie 5 f kredytu trzeba dluzej przytrzymac czerwony guzik i juz zaladowane.
Jesli ktos sie bedzie wypowiadal jeszcze w tym temacie to bardzo prosze o podpowiedz czy nie lepiej zmienic licznik gazu na kontrakt czy zostawic taki jak jest ,mam duza rodzine i nie wiem co jest dla nas lepiej oplacalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2013-11-21 12:56:10 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W liczniku gazowym jest pewnie karta z pinem. Doladowuje sie podobnie, jak 'kluczyk'.
Na przyciskach powinien byc opis, jak uruchomic 'emergency'.

Doladuj sobie konta pradu i gazu i wyslij prosbie o karty na swoje nazwisko do dostawcy, ewentualnie zmien na tansze rozwiazanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciotkaluta

Post #5 Ocena: 0

2013-11-21 14:12:33 (10 lat temu)

ciotkaluta

Posty: 208

Kobieta

Z nami od: 19-06-2013

Skąd: matlock

jeśli nie masz kluczyka ani karty dzwonisz żeby sprawdzić kto jest twoim dostawcą-numer powinienes dostać wraz z umową.i to i to musisz zapisać na swoje nazwisko.jeśli mieszkasz już w tym domu to idziesz do sklepu i prosisz o ten kluczyk i karte- wracasz na chate i kodujesz w liczniku- z powrotem do sklepu i kupujesz za ile cie stać.jak jeszcze nie mieszkasz to dzwoniąc do importera prosisz o wysłanie tej karty bąz kluczyka i przychodzi pocztą.ja mam w british gas i płacę za prąd ok. 1.5f. za dzień a za gaz zimą bo mam boiler i ogrzewanie ok. 3f.
zorza123 ja nie zmieniłam na abonament bo sie nie opłaca jak dla mnie.jak jade na wakacje to nie używam i nie doładowuje więc oszczędzam, kumpela zmieniła i żałuje bo same koszty jakieś stałej to płaci 40f. czy używa czy nie i teraz ma rachunki na 90f. prąd i ok. 140f. gaz miesięcznie!! więc u niej wiecznie zimno i cimno :) a u mnie ciepełko i jaśniutko a mam dzieci też
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2013-11-21 14:18:27 (10 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-11-21 12:54:19, zorza123 napisał(a):

Jesli ktos sie bedzie wypowiadal jeszcze w tym temacie to bardzo prosze o podpowiedz czy nie lepiej zmienic licznik gazu na kontrakt czy zostawic taki jak jest ,mam duza rodzine i nie wiem co jest dla nas lepiej oplacalne?


Na przedpłaty (karta czy kluczyk) wychodzi niestety jakieś 12-15% drożej. Jedyne co to masz pełną kontrole nad tym ile wydajesz i nie ma zagrożenia niespodzianką na kilkaset funtów np. po okresie zimowym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #7 Ocena: 0

2013-11-21 14:49:52 (10 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-11-21 14:18:27, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2013-11-21 12:54:19, zorza123 napisał(a):

Jesli ktos sie bedzie wypowiadal jeszcze w tym temacie to bardzo prosze o podpowiedz czy nie lepiej zmienic licznik gazu na kontrakt czy zostawic taki jak jest ,mam duza rodzine i nie wiem co jest dla nas lepiej oplacalne?


Na przedpłaty (karta czy kluczyk) wychodzi niestety jakieś 12-15% drożej. Jedyne co to masz pełną kontrole nad tym ile wydajesz i nie ma zagrożenia niespodzianką na kilkaset funtów np. po okresie zimowym.

a to często nie mało...
zwłaszcza jak się dogadało ze współlokatorem na część opłat.
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zorza123

Post #8 Ocena: 0

2013-11-21 15:30:10 (10 lat temu)

zorza123

Posty: 94

Kobieta

Z nami od: 30-01-2011

Skąd: z wrzosowiska

Staryznajomy chodzilo o mnie ,meza i czworke dzieciaczkow,byla piatka ale jedno juz wyfrunelo w swiat:)
dzieki za podpowiedzi ,zostane przy karcie ,niespodzianki sa dla nas nie wskazane tzn takie niespodzianki jak kilkaset funtow doplaty;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kwiat_zielony

Post #9 Ocena: 0

2013-11-21 16:23:44 (10 lat temu)

kwiat_zielony

Posty: 387

Kobieta

Z nami od: 15-01-2012

Skąd: U.k.

Nie wiem jak u was z kupnem gazu na kartę ale ja ostatnio byłam zaskoczona iż na moim rachunku (po załadowaniu w sklepie u hindusa )pojawił sie opis "ładowania" gazu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2013-11-21 16:24:35 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2013-11-21 15:30:10, zorza123 napisał(a):
Staryznajomy chodzilo o mnie ,meza i czworke dzieciaczkow,byla piatka ale jedno juz wyfrunelo w swiat:)
dzieki za podpowiedzi ,zostane przy karcie ,niespodzianki sa dla nas nie wskazane tzn takie niespodzianki jak kilkaset funtow doplaty;)


ale przecież to żaden problem,
żadnych zaskoczeń żadnych kumulacji.

A warto zaoszczędzić te kilkanaście procent, bo w skali roku to konkretna gotówka może się uzbierać.

JAK?

Ano co miesiąc, spisujemy licznik, wchodzimy na stronę www naszego dostawcy energii, odnajdujemy miejsce gdzie możemy podać stan licznika, czasami trezba się zalogować, ale większości miejsc wystarczy podać tylko nr licznika i jego stan oraz adres.

Po kilku dniach dostajemy rachunek.

Proste i skuteczne. *THUMBS UP*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,