MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Adopcja dzieci w UK chetnie pomoge podpowiem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 72

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

brighton2

Post #1 Ocena: 0

2012-12-06 15:06:44 (11 lat temu)

brighton2

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2012

Skąd: Brighton

Witam,
Razem z moim partnerem jestesmy juz na koncu procesu adopcyjnego tzn czekamy na panel zatwierdzajacy nas na rodzicow adopcyjnych.
Jesli ktos nie wie jak sie do tego zabrac jakie podstawowe warunki nalezy spelnic chetnie pomoge i podziele sie informacjami.
Dodam ze jest to mozliwe by adoptowac w Anglii dziecko, czasem nawet polskie dziecko ktore zostalo odebrane rodzinie polskiej na wyspach.Jest tych dzieci dosc sporo...
pozdrawiam i czekam na odzew

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #2 Ocena: 0

2012-12-06 16:53:04 (11 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Czy taki proces adopcyjny dlugo trwa? jeszcze jedno mnie zastanwia jak to jest z biologicznymi rodzicami? czy maja oni prawo spotykac sie z dziecmi, czy naprzyklad maja zakaz zblizania sie? Tzn chodzi mi o to czy nikt mnie potem nie bedzie nachodzil, probujac spotkac sie z dzieckiem. jak to jest. Ja bym bardzo chciala zajac sie jakas mala kruszynka, ale mysle, ze za jakies nablizsze 5 lat. Narazie moje sa jeszcze za male.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlenaczechows

Post #3 Ocena: 0

2012-12-07 14:27:04 (11 lat temu)

marlenaczechowska

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 07-12-2012

Skąd: Newbury

Witam,z mężem staramy sie o dziecko ponad 2 lata,jestesmy zdrowi ale nie umiemy zajść w upragniona ciąze,dlatego postanowiliśmy starać sie o adopcje,ale nie wiemy od czego mamy się zabrac czy moglabys napisać z kim powinniśmy się skontaktowac,
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klara17

Post #4 Ocena: 0

2012-12-07 14:51:45 (11 lat temu)

klara17

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 12-07-2011

Skąd: Londyn

Cześć, czy to, co robicie jest związane z byciem tzw foster parents? Kiedyś się tym interesowałam, może znowu do tego pomysłu wrócę, mój 17 letni syn lada moment przyprowadzi pierwszą girl friend do domu....Proszę, opiszcie, co zrobiliście, żeby zaadoptować dziecko? wiem, że samotne kobiety też mogą...
Pozdrawiam marzena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

brighton2

Post #5 Ocena: 0

2012-12-07 16:00:33 (11 lat temu)

brighton2

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2012

Skąd: Brighton

Witam,
By starac sie o adopcje/fostering dziecka/dzieci w UK trzeba spelnic kilka podstawowych warunkow
1.nie palic papierosow
2.moec osobna sypialnie dla dziecka czyli w 2 + 1 musi byc 2 bedroom flat/house i nie wazne czy wlasne czy wynajmowane
3.Jesli sie jest w zwiazku to minimun 3 lata wymagane bycia razem i nie musi byc slubu
4.sprawdzenie zdrowia poprzez lekarza prowadzacego i z ostatnich 10 lat,badanie wzroku i sluchu
5.Zaswiadczenia o nie karalnosci
6.doswiadczenie w opiece nad dziecmi-tzn poprzez wlasne lub wolontariat.
O adopcje mozna pytac w lokalnej agencji adopcynej lub tak jak my poprzez charytatywna organizacje PACT-Parents and Children Together
http://www.pactcharity.org/
Nasz proces trwa niecaly rok tzn w styczniu bedzie rok od kiedy zaczelismy rozmowa wstepna z PACT.
Roznica pomiedzy lokalna agencja a charytatywna jest tylko taka ze charytatywna nie ma swoich dzieci do adopcji tylko szuka po calej Anglii. Dzieki temu mamy duzo wieksze szanse na adoptowanie polskiego dziecka.Tak tu na wyspach czeka juz dosc duza grupa polskich dzieci do adopcji.
Trzeba tez znac angielski w stopniu komunikatywnym.
Co do sprawy kontaktow z rodzina biologiczna to jest to indywidualnie ustalane biorac pod uwage dobro dziecka.Rodzice/rodzina biologiczna nie zna adresu gdzie dziecko obecnie jest i jest to przewaznie kontakt listowy z rodzicami biologicznymi(poprzez Social Services letter box) i moze byc osobisty z rodzenstwem jesli takowe jest i mieszka gdzies w UK to sa organizowane spotkania na neutrealnym gruncie nigdy w domu.np jesli jedno dziecko mieszka 100 km od drugiego to spotykaja sie w polowie drogi w hotelu lub wynajetym domu na kilka dni.
W momencie gdy kobieta nie moze zajs w ciaze trzeba odczekac min rok od ostatniej próby tj in vitro czy tym podobne zanim jakakolwiek agencja bedzie z Wami rozmawiac.
Pamietajcie wybor agencji adopcyjnej nalezy do Was nie do agencji czyli jesli lokalna agencja nie jest wami zainteresowana to mozna szukac dalej a napewno ktos Was wezmie pod swoje skrzydla.
Adoptowac praktycznie moze kazdy samotny, w nie formalnym,formalnym zwiazku,zwiazki jednoplciowe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kate12kate

Post #6 Ocena: 0

2012-12-13 11:26:29 (11 lat temu)

kate12kate

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 13-12-2012

Skąd: london

Witam

Ciesze sie,ze jest kots,kto chce udzielic informacji,tak waznych dla innych...Jestesmy z mezem na samym progu,chcemy adoptowac dziecko..Boimy sie,bo nie wiemy czego sie spodziewac,jakie procedury trzeba bedzie nam przejsc,jak dluga bedzie droga do przejscia...
Czy jest mozliwosc kontaktu telefonicznego z Panstwem ??

Z poszanowaniem
kate12kate

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

brighton2

Post #7 Ocena: 0

2013-02-03 21:17:28 (11 lat temu)

brighton2

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2012

Skąd: Brighton

No i juz po panelu kwalifikujacym na rodzicow adopcyjnych teraz czas znalezc dzieci - najlepiej z polskimi korzeniami bo ponoc sporo takich

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MagdaGh

Post #8 Ocena: 0

2013-03-15 21:56:39 (11 lat temu)

MagdaGh

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: London

Hej! Brighton 2 Ja tez przystepuje do adopcji z PACT mam pytanko czy juz znalezli ci dziecko:) jak wygladal caly ten program pdzygotowawczy do adopcji byla bym wdzieczna za informacje:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2013-03-15 22:03:46 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

joasia0515

Post #10 Ocena: 0

2013-03-15 22:15:17 (11 lat temu)

joasia0515

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: kirckaldy

witam prosze o pomoc gdzie mam sie zglosic aby adoptowac dziecko w uk moj numer 07404119996 prosze o pomoc z gory dziekujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,