MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prosba o pomoc jestem w ciazy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 8 z 10

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2012-05-16 13:18:45 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Ciąza i samotne macierzyństwo nie tylko zostawi ślad w psychice matki, ale i dziecka... prosty rachunek, można dokonać aborcji i wyeliminować jedno potencjalne życie, lub urodzić i zmarnować fizycznie i realnie 2 życia, matki i dziecka...

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

emilia1979146

Post #2 Ocena: 0

2012-05-16 14:00:51 (8 lat temu)

emilia1979146

Kobieta

Z nami od: 10-01-2011

Cytat:

2012-05-16 13:18:45, sniper00 napisał(a):
Ciąza i samotne macierzyństwo nie tylko zostawi ślad w psychice matki, ale i dziecka... prosty rachunek, można dokonać aborcji i wyeliminować jedno potencjalne życie, lub urodzić i zmarnować fizycznie i realnie 2 życia, matki i dziecka...

A to jesli matka jest samotna to od razu dziecko i ona skazane na niepowodzenie w zyciu???
Ta bo aborcja zapewne nie zostawia sladu na psychice kobiety....

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #3 Ocena: 0

2012-05-16 14:04:37 (8 lat temu)

Anonim

Jeśli prosi o pomoc i poradę obcych ludzi na forum Polonijnym, to jaką wróżysz przyszłość temu dziecku i tej matce? Zamożna i wykształcona kobieta, może sobie pozwolić na luksus bycia samotną matką, bo zapłaci za fachową opieke nad dzieckiem i nie będzie musiala prosić o wsparcie na forum MW, biedna i nie koniecznie "sprytna", będzie skazana na opiekę społeczną i ofiarodawców...

Nigdzie nie napisałem, że aborcja nie zostawi śladu w psychice, wręcz podkreśliłem to, że będzie to dla niej najcięższa lekcja życia...ale być może w przyszłości wyciągnie odpowiednie wnioski i nie popadnie w takie same problemy jak teraz.

[ Ostatnio edytowany przez: sniper00 16-05-2012 14:06 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

regina2011

Post #4 Ocena: 0

2012-05-16 15:55:23 (8 lat temu)

regina2011

Z nami od: 01-01-1970

No przeciez jak pracujesz na ciezkim stanowisku to pracodawca musi ci zmienic, jesli takiego niema to wysle cie do domu a placic ci musi i tak ,no pprzeciez tu podobno jest tak rozbudowany system socjalny ze glowa boli ,no niech ze sie odezwa matki samotne napewno ci doradza ,wszystko mozna zalatwic ,napewno jakas chatke dostaniesz po to sa socjale nie mysl nawet o usunieciu poradzsz sobie masz 28 lat kobieto wez sie w garsc idz do citisen advice ( to biuro doradcow ) powiedz w jakiej jestes sytuacji napewno ci pomoga.ja bym sie nie kontaktowala z tym twoim bylym z tego co slysz e to bedzie ci latwiej bez niego .

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

emilia1979146

Post #5 Ocena: 0

2012-05-16 16:11:09 (8 lat temu)

emilia1979146

Kobieta

Z nami od: 10-01-2011

Cytat:

2012-05-16 14:04:37, sniper00 napisał(a):
Jeśli prosi o pomoc i poradę obcych ludzi na forum Polonijnym, to jaką wróżysz przyszłość temu dziecku i tej matce? Zamożna i wykształcona kobieta, może sobie pozwolić na luksus bycia samotną matką, bo zapłaci za fachową opieke nad dzieckiem i nie będzie musiala prosić o wsparcie na forum MW, biedna i nie koniecznie "sprytna", będzie skazana na opiekę społeczną i ofiarodawców...

Nigdzie nie napisałem, że aborcja nie zostawi śladu w psychice, wręcz podkreśliłem to, że będzie to dla niej najcięższa lekcja życia...ale być może w przyszłości wyciągnie odpowiednie wnioski i nie popadnie w takie same problemy jak teraz.

Szkoda, ze uczucia i czlowieczenstwo przeliczasz na pieniadze. Samotna matka musi pracowac tylko 16 godz tyg i reszte ma przeznaczona na dziecko...
Twoim zdaniem chyba tylko pieniadze daja szczescie, jesli lepiej kupoowac zamoznej matce fachowa opieke....
Szkoda, ze zycie ludzkie i dziecko sprowadzasz do czegos takiego, ona w UK z glodu nie umrze, po to jest ten system socjalny aby osoby w takiej sytuacji mialy z czego zyc. No i calkiem fajnie moze zyc, znalezc sobie kogos ulozyc zycie z dzieckiem i nowym partnerem.
To tak jakby mlodzi krzyczeli usmiercic emerytow bo musimy na nich placic... Coz samotna matka nie bedziesz ale emerytem penrgo dnia pewnie tak...

[ Ostatnio edytowany przez: emilia1979146 16-05-2012 16:13 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #6 Ocena: 0

2012-05-16 16:24:43 (8 lat temu)

Anonim

Cytat:

2012-05-16 14:04:37, sniper00 napisał(a):

[ Ostatnio edytowany przez: <i>sniper00</i> 16-05-2012 14:06 ]

Sniper. Ja rozumiem to, co piszesz. Wiesz - z punktu widzenia logiki, realiów życia itd niczego odmówić Ci nie można.
Dane wejściowe masz precyzyjne, algorytm bez zarzutu, wnioski logiczne.
Gdybyśmy pisali o jakiejś teoretycznej sprawie w sposób akademicki - spoko. Ale rozmawiamy tu o konkretnej kobiecie, konkretnym facecie i konkretnym dziecku.

Naprawdę chcesz to brać na swoje sumienie? Dziwię Ci się.
Wiesz - gdyby to była np. moja siostra to pewnie bym mówił to, co Ty. Zachęcał i zanieczyszczałbym sobie Karmę. Ale dla obcej kobiety? Nah.

Zresztą - nie znasz jej i nie wiesz jak jest. Ona jest w trzecim tygodniu ciąży. To znaczy, że zaledwie trzy tygodnie temu była w jak najlepszych stosunkach ze swoim facetem i się z nim "stukała". Tylko ona wie jak sie sprawy beda miały za kolejne trzy tygodnie.

A teraz wyobraź sobie, że ona za Twoja namową zrobi sobie za tydzień aborcję. A za trzy tygodnie znowu zakocha się w sym facecie. Wiesz kto będzie ponosił moralną winę za tą skrobankę?

Ty.

Biorąc wszystkie argumenty pod uwagę, przeprowadzając rachunek możliwych zysków i strat i stosując chłodna logikę radzę Ci (i nie bierz tego osobiście - bo w logice nie ma niczego osobistego): zamknij się i zmykaj z tego wątku.

Co i ja zamierzam uczynić. :-)

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #7 Ocena: 0

2012-05-16 16:25:05 (8 lat temu)

Anonim

Cytat:

Szkoda, ze uczucia i czlowieczenstwo przeliczasz na pieniadze. Samotna matka musi pracowac tylko 16 godz tyg i reszte ma przeznaczona na dziecko...
Twoim zdaniem chyba tylko pieniadze daja szczescie, jesli lepiej kupoowac zamoznej matce fachowa opieke....
Szkoda, ze zycie ludzkie i dziecko sprowadzasz do czegos takiego, ona w UK z glosu nie umrze, po to jest ten system socjalny aby osoby w takiej sytuacji mialy z czego zyc.
To tak jakby mlodzi krzyczeli usmiercici emerytow bo musimy na nich placic... Coz samotna matka nie bedziesz ale emerytem penrgo dnia pewnie tak...

Ten świat opiera się na pieniądzu, to jest środek osiągania szczęścia, zdrowia, zabawy, jedzenia, bezpieczeństwa i rozwoju, jeśli ktoś żyje bajkami o szczęściu bez kasy, to chyba pomylił światy i zastanawia mnie czemu opuścił biedną Polskę, na rzecz UK, skoro nie o kasę w życiu mu/jej chodziło. Rozdmuchany socjal, nie ma maszynki do drukowania pieniążków dla "potrzebujących", ci z rządu, komuś muszą zabrać, aby dać tym co są na zasiłkach, a zabierają każdemu kto pracuje i osiąga dochód. Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, że płacisz krocie na nierobów, cwaniaków, oszustów i leni przy zakupie każdego jednego produktu, przy skorzystaniu z każdej jednej usługi, dodatkowo bezpośrednio ci odciągają z pensji, to cóż mogę powiedzieć, gratuluję filantropii, nie mniej, ja (jak i wielu innych) muszę tyrać jak wół, na każdego pensa i nie możemy sobie pozwolić póki co, z żoną na dziecko, bo nie zapewnilibyśmy mu godziwego życia, nie mniej, nie zniżę się do poziomu żebraka, aby brać cudze ciężko zarobione pieniądze do swojej kieszeni, aby spełniać swoje zachcianki, czy opłacać moje błędy życiowe. I tego samego oczekuje od innych, mniejszy socjal, to więcej dla tych co uczciwie i ciężko pracują, dla ich dzieci i ich samych, nie rozumiem, jak ludzie wychowani w PRL`u mogą popierać socjalistyczne rozdawnictwo kasy, no chyba, że sami mają z tego profity, to by wiele wyjaśniało. Autorka niby ma 28 lat, ale konstrukcja jej pierwszego postu sugerowała by raczej 18, tym bardziej, że dorosła kobieta już dawno wiedziała by co ma zrobić ze swoim życiem. Jeśli to osoba młoda, bez wykształcenia, bez stałego źródła dochodu, bez odłożonych oszczędności, to nie ma wyboru i lepiej iść na zabieg, niż schrzanić sobie życie i przy okazji spaprać życie dziecku.

Hail_Eris są ludzie na tym świecie, którzy nie powinni mieć dzieci, lub jeszcze na nie muszą poczekać, bo do tego nie dojrzali...niestety, po fakcie, nie ma się wyboru i zostaje albo nieść ciężar na barkach, albo wykazać się cywilną odwagą i dokonać zabieg rozważając wszystkie za i przeciw.

[ Ostatnio edytowany przez: sniper00 16-05-2012 16:30 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #8 Ocena: 0

2012-05-16 16:56:14 (8 lat temu)

Anonim

Ciekawe jak by ci się żyło i jaki byś miała "światopogląd" na aborcję, gdybyś nie miała męża który musi płacić 40% podatek, tylko takiego męża na bezrobociu, a sama była byś w ciąży... Twoje wypowiedzi przypominają mi słynny tekst:"-lud nie ma chleba -Niech jedzą ciastka!"

Tak jak pisałem powyżej, luksus bycia samotną matką lub ojcem, to coś zarezerwowane dla ludzi zamożnych, reszta ma przekichane, a nawet 80% podatek dla najzamożniejszych, nie poprawi niczego, bo większość ludzi żyje na minimum, mała grupka na średnim poziomi, a w luksusie nieliczni i też nie mają ochoty dzielić się z biedotą.
Jak nie stać cię na auto to je sprzedajesz, jak nie stać cię na wille, to zamieniasz na kawalerkę, jak nie stać cię na dzieci, to lepiej ich nie miej, bo to nie są przedmioty, które można zbyć, zamienić lub wyrzucić, a skazywanie kogoś od chwili narodzin na wegetację i poniewierkę, jest nieludzkie.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

jojomaster

Post #9 Ocena: 0

2012-05-16 17:04:54 (8 lat temu)

jojomaster

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

tiaaa, usuwanie ciazy jest przeciez takie ludzkie...
jak ma choc troche rozumu to sobie poradzi i z piatka dzieci, troche samozaparcia i bedzie ok

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #10 Ocena: 0

2012-05-16 17:07:51 (8 lat temu)

Anonim

jojomaster jeśli nigdy się nie urodzisz, to nie cierpisz, nie istniejesz... zarazem taka kobieta ma szanse wyciągnąć wnioski i nie popełniać błędów w przyszłości, jeśli jednak urodzi, a nie poradzi sobie, to co? Dom dziecka? Rodzina zastępcza? Wieczna tułaczka po domach i ośrodkach opieki? Bieda i bycie przegranym już na starcie, w świecie, gdzie panuje wyścig szczurów, na takim poziome, że i najlepsi wymiękają?

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Tylko £16.70 za paczkę UK-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Ogłoszenia

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,