MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Separacja a benefity??pomocy...

« poprzednia strona

Strona 9 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 9 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2012-03-05 20:13:52 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-03-05 20:02:54, Adacymru napisał(a):
Moze nawet w Chinach potrzebuja jeszcze innego dowodu/potwierdzenia rozpadu zwiazku, ale jak narazie, to oni oboje mieszkaja w UK, w UK tez staraja sie prowadzic osobne gospodarstwo domowe, i w UK nie potrzebuja potwierdzenia sadownego o rozpadzie zwiazku z Polski, Chin czy Kongo...

zalezy gdzie brali slub... o ile go maja 8-)

ps. kumpel przerabial podobna sytuacje kilkanascie lat temu (przed UE) - dziewczyna (nawet nie zona) postanowila odejsc i zabrala wspolnego syna - o ile na poczatku bylo ok. czyli odwiedziny (rzadkie, bo mieszkala w Hamburgu a kumpel w Trojmiescie) czy prezenty, wkrotce zaczelo sie dziac gorzej - wystapila do sadu niemieckiego o alimenty (sam chcial dawac, ale widac malo bylo) i zakaz wjazdu do Niemiec... ktory dostal ostatecznie, ale bez alimentow, bo panstwo jej placilo spore zasilki - moral taki, ze nigdy nic nie wiadomo, dopoki nie spisane w obecnosci swiadkow 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #2 Ocena: 0

2012-03-05 20:14:35 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Child Benefit - jesli jest na meza, musisz zadzwonic i rowniez zglosic zmiany. Poinformowac ktore dzieci sa z Toba, a ktore z mezem. Przysla nowa forme, w ktorej maz zrzeknie sie na Twoja korzysc CHB, oraz Tobie taka sama, gdzie Ty zrzekniesz sie na korzysc meza ( apropo's tego dziecka, ktore z nim zostalo ). CHB zostanie wstrzymany do momentu ponownego rozpatrzenia - okolo 26 tygodni. Wyrownaja wszystko od momentu pierwszego zgloszenia do Revenue.

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 05-03-2012 20:15 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kasia221

Post #3 Ocena: 0

2012-03-27 11:54:03 (12 lat temu)

kasia221

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 27-03-2012

Skąd: UK

Witam , pewnie nie jestem pierwszą osobą , która zadaje to pytanie,lecz proszę o pomoc.mieszkam w Angli z mężem i 14 letnią córką od ponad 5 lat. mieszkając jeszcze w polsce nie układało nam się w małżeństwie zbyt dobrze,kiedy mąż wyjechał do pracy w UK ,po pół roku my dołączyłyśmy do niego,długo się wahałam lecz miałam nadzieję ,że wyjazd dobrze nam zrobi,z dala od rodziny ,nowe mijsce bardziej się zbliżymy do siebie i relacje między nami się poprawią.Może na poczatku tak było.Od prawie 2 lat jestem zdana na siebie,nie w tym sensie , że zostawił nas bez srodków do życia .mieszkamy dalej w jednym domu, mamy wspólne konto, lecz na tym życie małżeńskie się kończy. On pracuje na kontrakcie na pełen etat , ja pracuję przez agencję 20h tygodniowo ze względów zdrowotnych(jestem cukrzykiem insulinozależnym) więc więc więcej czasu poświęcam na prowadzenie domu , Staram się jak mogę i wiem ,że robię to dobrze . zawsze jest czysto, wyprane ,ugotowany obiad na czas .Jeśli chodzi o jakąś pomoc w pracach typowo męskich wiele rzeczy robię sama ( Tato mnie nauczył wiele ,za to będę mu wdzięczna do końca życia,bo kiedy moje koleżanki biegały na dyskoteki ja pomagałam ojcu przy okazji ucząc się malować tapetować , kafelkować itp.)jeśli jest coś czego nie jestem w stanie sama zrobić proszę znajomych . Kiedy coś powiem ,że jeśli jesteśmy rodziną i powinniśmy coś razem odpowiedż jest jedna jak ci się nie podoba to się wyprowadz drzwi są otwarte!. Od roku mieszkamy w osobnych pokojach co z tym idzie jest gorzej ciągłe kłótnie , że on nie potrzebuje pomocy domowej . wczeniej próbowałam rozmawiać tłumaczyć co chciałabym zmieńić ,czego oczkuję ale teraz nie mam już na to siły. chciałam ratować ten związek ze względu na dziecko ale ta sytuacja wykańcza mnie psychicznie . mieszkając pod jednym dachem traktuje mnie jak powietrze, wiele razy przy znajomych upakarza lub poniża mnie słownie. wiem że teraz nadszedł czas kiedy muszę coś zrobić mam dość udawania przed rodziną (znajomi wiedzą bo widzą) że jest wszystko ok. Nie myslcie, ze kolejna poznala jakiegos hindusa czy murzyna, i sie jej odmienilo.

Poprostu nie moge juz dluzej tak zyc, wszystko miedzy nami sie wypalilo, az przykro mowic, sa tylko klotnie itd...juz tak nie chce......
Ale boje sie czy sama sobie z dzieckiem poradze...na poczatku bedzie ciezko....
doradzcie... chce wystąpić o separację ale na ten moment nie mam gdzie się wyprowadzić i nie mam na to pieniędzy czy jast jakieś wyjście? wiem ,że mogę nadal mieszkać w jednym domu z nim lecz co z benefitami (do tej pory child tax był na niego) PROSZĘ O POMOC

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #4 Ocena: 0

2012-03-27 12:11:48 (12 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

a przepraszam jaki ty masz problem:-o dziecko ma 14 lat, jest juz prawie dorosle(sorki moze to glupio zabrzmialo,ze dorosle, poprostu nie wymaga tyle uwagi co 2 letnie dziecko, ktore trzeba miec na oku 24h) odprowadzac ani odbierac ze szkoly nie musisz. mozesz isc do pracy na pelny etat(cukrzyca chyba nie wyklucza z pracy). wynajmujesz swoj dom, pobierasz CHB i CHTC na swoje nazwisko i po sprawie. nad czym sie tu zastanawiac?

[ Ostatnio edytowany przez: Dangerous__girl 27-03-2012 12:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasia221

Post #5 Ocena: 0

2012-03-27 13:14:58 (12 lat temu)

kasia221

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 27-03-2012

Skąd: UK

hmm przepraszam, to znaczy ,że jak się ma starsze dziecko niż 2 lata to nie można zapytać o nic na forum? a cukrzyca i moja praca to odrębny temat .pracowałam na pełny etat do września zeszłego roku.Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o tej chorobie ,to powinnaś wiedzieć że wymaga systematycznego kontrolowania poziomu cukru i podawania insuliny.Do czasu było wszystko ok ,ale po zmianie agencji pracy jestem stale pod telefonem. trudno to troszkę pogodzić .... więc zaczęły się problemy (powikłania cukrzycy) złe wyniki krwi , problemy z nerkami , w styczniu miałam zabieg, laser na oczy (tracę wzrok) .stąd decyzja o zmianie czasu pracy do póki wyniki się nie poprawią . życie mam tylko jedno ... i jeszcze chcę je godnie i spokojnie przeżyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mesajah

Post #6 Ocena: 0

2012-03-27 13:25:40 (12 lat temu)

mesajah

Posty: 236

Kobieta

Z nami od: 21-10-2011

Skąd: takietam

Cytat:

2012-03-27 12:11:48, Dangerous__girl napisał(a):
a przepraszam jaki ty masz problem:-o dziecko ma 14 lat, jest juz prawie dorosle(sorki moze to glupio zabrzmialo,ze dorosle, poprostu nie wymaga tyle uwagi co 2 letnie dziecko, ktore trzeba miec na oku 24h) odprowadzac ani odbierac ze szkoly nie musisz. mozesz isc do pracy na pelny etat(cukrzyca chyba nie wyklucza z pracy).


Owszem,cukrzyca niestety czesto wyklucza z pracy,a raczej powaznej powiklania przy tej chorobie,wiec najpierw poczytaj na ten temat trochea dopiero potem komentuj w ten sposob.


Do kasia...sprobuj odlozyc troche pieniazkow,wiem,ze ciezko przy pracy na part time,ale moze dasz rade.Benefity przepisz na siebie.Pracujesz,wiec spokojnie mozesz je pobierac.
Wiem,ze tka sytuacja jest trudna.Dasz rade tylko obierz sobie konkretny cel i do przodu.

[ Ostatnio edytowany przez: mesajah 27-03-2012 13:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasia221

Post #7 Ocena: 0

2012-03-27 13:35:47 (12 lat temu)

kasia221

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 27-03-2012

Skąd: UK

Dzięki bardzo za wsparcie!!! niektórym ciężko zrozumieć tą chorobę jeśli nie mają bladego pojęcia ... Jestem uparta w dążeniu do celu i wiem że własnie nadszedł ten moment kiedy musze coś zmienić .TERAZ!! jeśli to odłożę dalej będę tkwić w tym samym miejscu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #8 Ocena: 0

2012-03-27 14:31:21 (12 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Cytat:

2012-03-27 13:35:47, kasia221 napisał(a):
Dzięki bardzo za wsparcie!!! niektórym ciężko zrozumieć tą chorobę jeśli nie mają bladego pojęcia ... Jestem uparta w dążeniu do celu i wiem że własnie nadszedł ten moment kiedy musze coś zmienić .TERAZ!! jeśli to odłożę dalej będę tkwić w tym samym miejscu :)


Wiosna czas na zmiany, trzymam kciuki
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mesajah

Post #9 Ocena: 0

2012-03-27 14:37:59 (12 lat temu)

mesajah

Posty: 236

Kobieta

Z nami od: 21-10-2011

Skąd: takietam

Cytat:

2012-03-27 13:35:47, kasia221 napisał(a):
Dzięki bardzo za wsparcie!!! niektórym ciężko zrozumieć tą chorobę jeśli nie mają bladego pojęcia ... Jestem uparta w dążeniu do celu i wiem że własnie nadszedł ten moment kiedy musze coś zmienić .TERAZ!! jeśli to odłożę dalej będę tkwić w tym samym miejscu :)



Dokladnie,nie ma co czekac:-)
Doskonale wiem co przechodzisz,bo jeszcze 2 lata temu bylam w tym samym miejscu co Ty.
Mnie sie udalo i wierze,ze i Tobie sie uda:-D
Njapierw odloz pieniazki na mieszkanie,a potem to juz szybciutko poleci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SosMiVida

Post #10 Ocena: 0

2012-03-27 21:03:53 (12 lat temu)

SosMiVida

Posty: 38

Kobieta

Z nami od: 31-01-2011

Skąd: win

Moj maz odszedl odemnie i od mojego syna jak bylam w 11 tygodniu ciazy. stwierdzil ze nie chce drugiego dziecka. zglosilam to i oni wszystko przeliczyli mi na nowo. trwalo to ok tygodnia od zgloszenia. to ze nie mieszkam z ojcem dzieci zakwalifikowalo mnie jako samotnego rodzica. W councilu jesli maja mieszkanie to pomoga ale lista jest dluga i przewaznie oferuja miejsce w hostelu. zdazaja sie takze councile gdzie pomagaja w zdobyciu pieniedzy na depozyt. z tego co sie orientuje to w naglych wypadkach ktore moga odbic sie na zdrowiu fizycznym lub psychicznym JOBCENTRE udziela nieopdatkowanych pozyczek. Nie jesetm jednak pewna czy nie trzeba pobierac jakis benefitow przez nich z powodu np malego dochodu na rodzine ale to najlepiej zadzwonic do nich.Ogolnie alimenty nie wliczaja sie do dochodu jesl starasz sie o HB.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,