MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Poradnik - jak ściągnąć alimenty od exrodzica z pl

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maw2be

Post #1 Ocena: 0

2012-02-08 21:03:40 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

Nie mam możliwości wpisać tego w poradnik, a poza tym na forum często się powtarza to pytanie.
Sam jestem na początku tej drogi więc będę podawał informacje które wiem z własnego doświadczenia.

Więc podstawową kwestią jest przygotowanie się iż trochę to potrwa jakieś pół roku. Ale da się to zrobić bez opuszczania UK.

Więc pomijam fakt iż trzeba mieć "court order" najlepiej. Składamy wtedy do Magistrates Court wniosek o Child Maintenance. CSA nic nie pomaga, jedynie sąd. Wtedy to sąd wysyła wniosek do REMO, oni mają 30 dni na opracowanie wniosku/tłumaczenia itp i wysłanie go do Polski. Polski sąd (przy puszczam iż to pójdzie od ministerstwa czy jakoś tak, nie znam jak to technicznie wygląda) ma 30 dni na potwierdzenie otrzymania wniosku. Od tego momentu mają 60 dni na rozpatrzenie wniosku, czyli normalna procedura tak jakby się złożyło samemu pozew w PL. Z tego co mi powiedzieli w REMO polski wymiar sprawiedliwości działa odziwo sprawnie. Więc mam nadzieje że to pójdzie dość sprawnie. Teraz się zmobilizować do złożenia pozwu.
Większość sądów ma swoje oddziały REMO więc to powinno pójść trochę szybciej.

edit: z tego co widziałam poprawiłem troche dzisiaj mi spraw zeszło i zmęczony jestem ;)
dzięki clockwork

[ Ostatnio edytowany przez: maw2be 08-02-2012 21:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaOli

Post #2 Ocena: 0

2012-02-08 21:17:16 (12 lat temu)

MamaOli

Posty: 73

Kobieta

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: londyn

Tylko jak sciagnac skoro alimenciarz nie ma majatku, nie pracuje a komornik rozklada rece? W PL placil fundusz alimentacyny a po wyezdzie juz nie dostaje alimentow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #3 Ocena: 0

2012-02-08 21:35:02 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-02-08 21:03:40, maw2be napisał(a):
Nie mam możliwości wpisać tego w poradnik, a poza tym na forum często się powtarza to pytanie.
Sam jestem na początku tej drogi więc będę podawał informacje które wiem z własnego doświadczenia.

Więc podstawową kwestią jest przygotowanie się iż troche to potrwa jakieś pół roku. Ale da się to zrobić bez opuszczania UK.

Więc pomijam fakt iż trzeba mieć "court order" najlepiej. Składamy wtedy do Magister Court wniosek o Child Maintenence. CSA nic nie pomaga, jedynie sąd. Wtedy to sąd wysyła wniosek do REMO, oni mają 30 dni na opracowanie wniosku/tłumaczenia itp i wysłanie go do Polski. Polski sąd (przypuszczam iż to pójdzie od ministerstwa czy jakoś tak, nie znam jak to technicznie wygląda) ma 30 dni na potwierdzenie otrzymania wniosku. Od tego momentu mają 60 dni na rozpatrzenie wniosku, czyli normalna procedura tak jakby się złożyło samemu pozew w PL. Z tego co mi powiedzieli w REMO polski wymiar sprawiedliwości działa odziwo sprawnie. Więc mam nadzieje że to pójdzie dość sprawnie. Teraz się zmobilizowwać do złożenia pozwu.
Większość sądów ma swoje oddziały REMO więc to powinno pujść troche szybciej.

[ot] jak to ma byc poradnik, to popraw bledy... a za duzo ich dla mnie, by poprawiac 8-)

ps. zecerem nie jestem, ale do druku toto sie nie nadaje absolutnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2012-02-09 00:18:19 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

Jeśli wnioskodawca przebywa w Anglii i Walii, a dłużnik (osoba zobowiązana do płacenia alimentów) zamieszkuje w innym kraju:

Wykonywanie orzeczeń alimentacyjnych na zasadzie wzajemności jest procesem, który polega na tym, że orzeczenia alimentacyjne wydane przez sądy Zjednoczonego Królestwa na rzecz osób zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie mogą być rejestrowane i wykonywane przez sądy lub inne organy w innych krajach przeciwko osobom zamieszkałym za granicą.

Jest to dwustronne porozumienie regulowane konwencjami międzynarodowymi, które oznacza, że zagraniczne orzeczenia alimentacyjne wydane na korzyść osób zamieszkałych za granicą mogą w podobny sposób być rejestrowane i wykonywane przez sądy Zjednoczonego Królestwa przeciwko osobom zamieszkałym w Zjednoczonym Królestwie.

Jak składać wnioski -

Osoba zamieszkała w Zjednoczonym Królestwie, która chce ubiegać się o otrzymanie alimentów od osoby zamieszkałej za granicą, powinna zwrócić się do:

* lokalnego sądu magistrackiego (lub sądu hrabstwa, w którym orzeczenie zostało wydane), jeśli posiada obowiązujące orzeczenie sądu dotyczące alimentów;
* lokalnego sądu magistrackiego, jeśli nie ma obowiązującego orzeczenia.

Adresy sądów można znaleźć w książce telefonicznej lub na witrynie Court Service English (Sądownictwo) .

Można składać wniosek o wykonanie orzeczenia w kraju stałego zamieszkania płatnika. Istnieją także procedury umożliwiające wnioskodawcy zwrócenie się do władz zagranicznych o sporządzenie orzeczenia alimentacyjnego w ich imieniu.

Wnioskodawca nie musi angażować radcy prawnego. Pracownicy sądu pomogą wnioskodawcy i przekażą wniosek właściwemu organowi: dla wniosków z Anglii i Walii jest to Wydział Spraw Konstytucyjnych (Department for Constitutional Affairs); dla wniosków ze Szkocji – Szkocki Komitet Wykonawczy (Scottish Executive); a dla wniosków z Irlandii Północnej – służby sądowe Irlandii Północnej (Northern Ireland Court Service).


Organ ten stwierdzi, czy wniosek nie zawiera błędów, i wyśle go organowi zagranicznemu w celu rejestracji i wykonania przeciwko osobie żyjącej w tym kraju.

Wnioski z zagranicy muszą być wysłane do sekcji REMO Wydziału Spraw Konstytucyjnych (Department for Constitutional Affairs Office of the Official Solicitor & Public Trustee), który jest organem odpowiedzialnym w Anglii i Walii za przesyłanie i odbieranie wniosków o wyegzekwowanie alimentów w przypadkach, gdy nieobecny rodzic żyje za granicą. REMO przekaże wniosek konkretnemu sądowi w danej jurysdykcji w celu rozpatrzenia sprawy.

W przypadku alimentów na dziecko Agencja Alimentacyjna może wyliczyć wysokość alimentów wyłącznie w przypadku, gdy rodzic niezamieszkujący z dzieckiem przebywa w innej części Zjednoczonego Królestwa (tj. w Anglii, Walii lub Szkocji) lub pracuje poza Zjednoczonym Królestwem dla pracodawcy, który jest zatrudniony na warunkach obowiązujących w Zjednoczonym Królestwie.
16. Jeśli tak, jak można skontaktować się z tą organizacją lub jednostką rządową (centralną lub lokalną)?

Z sekcją REMO można skontaktować się pod adresem:

Reciprocal Enforcement of Maintenance Orders (REMO)
Official Solicitor & Public Trustee
81 Chancery Lane
London
SW2A 1DD
Tel.: 0845 345 5303 (wyłącznie ze Zjednoczonego Królestwa)
+44 20 7911 7016 (międzynarodowe)
Faks: + 44 20 7911 7030
e-mail: remo@offsol.gsi.gov.uk

Jakiego rodzaju pomoc wnioskodawca może otrzymać od tej organizacji lub jednostki rządowej (centralnej lub lokalnej)?

Zasadniczo taka organizacja lub jednostka nie udziela szczegółowych porad prawnych wnioskodawcom lub innym osobom: jest to obowiązek sądów. Jednakże może ona udzielić ogólnych wskazówek dotyczących kwestii proceduralnych. Dokładny charakter zasady wzajemności, jaką mogą ustalić między sobą Zjednoczone Królestwo i inne jurysdykcje, zależy od konwencji lub porozumień, jakich drugie państwo jest sygnatariuszem. Sekcja REMO Wydziału Spraw Konstytucyjnych (Department for Constitutional Affairs Office of the Official Solicitor & Public Trustee) udziela informacji, w jaki sposób różne konwencje mogą mieć zastosowanie do konkretnej sprawy.


Zrodlo

aplikacja o egzekwowanie orzeczenia

Info do aplikacji

Aplikacja o orzeczenie

Info do aplikacji

zrodlo

REMO

Szkocja

Irlandia Polnocna
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wildesfan

Post #5 Ocena: 0

2012-02-09 09:01:41 (12 lat temu)

wildesfan

Posty: 106

Kobieta

Z nami od: 24-03-2010

Skąd: Londyn

exrodzic???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2012-02-09 09:49:54 (12 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

No wlasnie. Jakim cudem ten "ktos" zostal :-o exrodzicem :-o

Czy to sad orzeka, ze matka jednak nie urodzila dziecka??

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 09-02-2012 09:50 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #7 Ocena: 0

2012-08-08 20:25:46 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

aby nie zakładać nowego tematu to w tego wpisze.
mianowicie w przyszłym tygodniu mam pierwszą sprawę w sądzie o opiekę nad dziećmi, alimenty itp. była żona raczej się nie stawi bo jak twierdzi bez tłumacza sobie nie da rady. w związku z tym mnie zastanawia czy może prosić konsulat o reprezentowanie ją? jeśli tak to czy konsulat może wystąpić przeciw swojemu obywatelowi? ona twierdzi iż w pl prawnik jej poradził aby pisała do konsulatu aby jej pomógł i ją reprezentował. prawda czy fałsz?? kto to przerabiał?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Matti123

Post #8 Ocena: 0

2017-02-07 11:29:08 (7 lat temu)

Matti123

Posty: 271

Kobieta

Z nami od: 23-05-2013

Skąd: Londyn

Podepne sie. A jak to wyglada gdy ex podal mnie w pl a ja ru nie pracuje?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-02-07 21:48:02 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

I na swoje dzieci nie chcesz łożyć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafi86

Post #10 Ocena: 0

2017-02-08 08:13:38 (7 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2012-02-08 21:17:16, MamaOli napisał(a):
Tylko jak sciagnac skoro alimenciarz nie ma majatku, nie pracuje a komornik rozklada rece? W PL placil fundusz alimentacyny a po wyezdzie juz nie dostaje alimentow.


Czy ten pan nie nalezy do KOD-u? :-]

Sorry ale nie moglem sie oprzec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,