MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawdziwa wolnośc

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

piekar10

Post #1 Ocena: 0

2010-11-18 11:56:40 (13 lat temu)

piekar10

Posty: 1861

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2006

Skąd: Moja Wyspa

Widze że przywiązanie do materialnego świata wciąż wyższe , mimo iż kilku chętnych sie znajdzie co mnie cieszy a jeszcze bardziej cieszy mnie, że chetne sa dziewczyny:-]



Jezus kiedys powiedział - bogatemu trudniej przejść do królestwa Bożego niż wielbłądowi przejść przez dziurke od igły.

Jakie skarby posiadamy , niech każdy pomsli co posiada ?
jaką to ma wartość i po co nam to ?

Dla zachęty dodam że przed nazwijmy to przeprowadzką na wyspe moglibyśmy wszyscy uzyc nasze karty kredytowe i nigdy ich nie spłacać - czyli na takiej wyspie można sie nieżle urzadzić:-];-)
1) Prawdziwi fceci nie jedzą miodu , prawdziwi faceci żują pszczoły ............2) Ponosze pełną odpowiedzialność za porady udzielane przez Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2010-11-18 12:55:17 (13 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2010-11-18 09:54:36, Alter_Ego napisał(a):
Wolność moim skromnym zdaniem to stan umysłu nie ciała.

Mysle podobnie ,wszystko siedzi w naszej glowie ,zamkniete w klatce naszego umyslu i od nas zalezy jak postrzegamy pewne rzeczy i jak kreujemy nasz swiat i rzeczywistosc

Cytat:
nie chodzi o to by móc robić co sie rzewnie podoba ale by być wolnym od własnych słabości, lęków, niedoskonałości własnej osobowości.


Dodalabym rowniez wyzwolenie sie z pulapki uszczesliwiania wszystkich na okolo kosztem samego siebie ,nie stresowanie sie opinia innych ludzi na swoj temat

...Naucz sie zachowywac obojetnie wobec falszywch sadow o Tobie ,bez takiej umejetnosci czlowiek nie moze byc wolny ...
Wpadlismy w bledne kolo przemoznej checi by wszyscy nas lubili ,czyjas akceptacja czasami znaczy dla nas wiecej niz nasze wlasne samopoczucie i niewazne ze sami przestajemy byc szczesliwi skoro wydaje nm sie ze jestesmy akceptowani a to jedna z kolejnych ulud i zasadzek .Dla mnie wazna jest rowniez wolnosc jaka daje swiadomosc zycia w zgodzie ze sama soba ,z wlasnymi przekonaniami i wartosciami ,ktore niekoniecznie musza sie pokrywac z opinia innych ludzi i jak dlugo nie ranie innych i nie robie nic wbrew samej sobie ,wszystko jest w porzadku

chociaz to to jest wzgledne


Cytat:
Jeszcze jednym ważnym aspektem rozważań o wolności jest byśmy nie zapominali że korzystając z niej, zawsze powinniśmy mieć na uwadze by zachłyśnięci wolnością, nie ranić innych.


By nie ranic innych ...teraz glebiej nad tym mysle ...ok ..a co z ranieniem samego siebie po to tylko zeby kogos uszczesliwic ,gdzie ta wolnosc wtedy ?
Nie jest moim zamiarem ranienie uczuc innych osob ale czasami zdrowy egoizm przynosi mniej cierpienia niz uszczesliwianie na sile by inni czuli komfort psychiczny
edit.jest powiedzenie ...zyj i pozwol zyc innym
i gdyby ta prosta zasada byla egzekwowana byloby duzo latwiej ,bez jakiegs cisnienia i udawadniania ze to co inne jest gorsze i tu wchodzimy w kwestie wzajemnego szacunku dla wlasnych odmiennosci(inywidualnosci) i umiejetnoci zycia w stadzie gdzie czesto sie okazuje ze przez to ktos jest inny potrafi nas nauczyc wielu nowych ,ciekawych rzeczy,zakladajac ,ze chcemy sie uczyc i mamy otwarty umysl
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chris32

Post #3 Ocena: 0

2010-11-18 13:17:16 (13 lat temu)

chris32

Posty: 243

Mężczyzna

Z nami od: 02-04-2009

Skąd: m/y Snowflake on River Lee Navigation London


jak juz wspomnialem moja wypowiedz nie miala sluzyc czysto o zeglarstwie tylko byla to wlasnie interpretacja tego o czym Wy ( Droga Ewciu i Janku and Alter Ego...) wlasnie napisaliscie teraz (no i pozno bylo sie nie wywodzilem zanadto wiec bylo prosto i na temat)
- ale tak naprawde mialobyc o tej wlasnie wolnosci duszy u imyslu o tej ktora sie nosi w sercu...rownie dobrze to moze napisac alpinista na szczycie gory...
Trzeba się najpierw zgubić by dotrzeć do tego, czego nie można znaleźć, w przeciwnym razie każdy by wiedział gdzie tego szukać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #4 Ocena: 0

2010-11-18 13:45:17 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2010-11-18 14:20:09 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piekar10

Post #6 Ocena: 0

2010-11-18 15:44:34 (13 lat temu)

piekar10

Posty: 1861

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2006

Skąd: Moja Wyspa

Podam przykład - samochód - tankuje go ok, 12 razy w roku po 60f plus ubezpieczenie 400f plus road tax 120 plus amoryyzacja skromnie 120 f na rok w sumie ok. 1360 funi na rok , pracuje jeden cały miesiąc żeby utrzymać moje auto , po co mi auto ? potrzebuje żeby dojechać do pracy , poco więc mi praca - poto zeby utrzymać moje auto - czegoś tu qur.. nie rozumiem

[ Ostatnio edytowany przez: piekar10 18-11-2010 15:56 ]

1) Prawdziwi fceci nie jedzą miodu , prawdziwi faceci żują pszczoły ............2) Ponosze pełną odpowiedzialność za porady udzielane przez Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2010-11-18 15:54:50 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piekar10

Post #8 Ocena: 0

2010-11-18 16:04:59 (13 lat temu)

piekar10

Posty: 1861

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2006

Skąd: Moja Wyspa

Cytat:

2010-11-18 15:54:50, ie2ox4 napisał(a):
Tak, następne logiczne rozumowanie które wykazuje bezsens logiki posiadania. Ale nie wszyscy muszą tak tyrać jak Ty, popatrz na naszego miłościwie panującego nam Pana Prezydenta i jego "POpa...", z Sznownym Panem Tuskiem na czele. Mają auta, Ty takiego nie masz, mają świtę, a kto pracuje?


Może kiedyś pojmiesz że oni są bardziej zniewoleni od nas , to niewolnictwo innego typu , człowiek jest tak skonstruowany ,że mamy w sobie dziurę bez dna której nigdy nie zaspokoimy im wiecej mamy tym więcej chcemy to samo dotyczy władzy , nie sądzę żeby nasz nazwijmy go prezydet czy tusk byli to szczęśliwi ludzie trzeba popatrzec na nich i sie troszke bardziej przyjrzeć .
Kolejna zasada - im więcej masz tym bardziej zniewolony jesteś i taka jest rzeczywistość , smutne ale prawdziwe .
1) Prawdziwi fceci nie jedzą miodu , prawdziwi faceci żują pszczoły ............2) Ponosze pełną odpowiedzialność za porady udzielane przez Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-11-18 16:07:33 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #10 Ocena: 0

2010-11-18 16:22:03 (13 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

A wracajac do tej wyspy to ja bardzo chetnie sie przylacze:)
Chcialabym zyc z dala od zgielku, rywalizacji, ciaglej pogoni za pieniadzem i cudow techniki.

Na tej wyspie...wyzwoleni, szczesliwi, umiejacy cieszyc sie kazdym promieniem slonca...zyc nie umierac;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,