MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Brytyjski paszport dla maluszka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 58 z 61 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 57 | 58 | 59 | 60 | 61 ] - Skocz do strony

Str 58 z 61

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tonieinna

Post #1 Ocena: 0

2017-11-05 15:45:59 (6 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-11-01 15:13:17, smialo napisał(a):
U nas jest problem: żona w 2006 pracowała w firmie X. Dostała na koniec roku podatkowego P60. W rok 2007-2008 firma zmieniła nazwę, ktoś ją wykupił, sprzedali lub połaczyli się itp. W listopadzie żona zmieniła pracę dostała P45, a już z nazwą Y.Dla urzednikow hmpo jest to " confused" to że adres postcode czy paye ref jest ten sam wszelkie tłumaczenia niestety nie pomagają.
Masakra jakaś.
Czy ktos korzystał z opcji SAR ( Subject Access Request ) ?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>smialo</i> 01-11-2017 15:17 ]




Ja korzystałam z SAR jak chciałam się dowiedzieć jakie info o mnie wiedza, bo nie byłam pewna przy wypełnianiu aplikacji o stała rezydenture.

Poza tym jak w firmie żony zmieniali nazwę/łączyli się z inna to nie dali listu który informował o tych zmianach? U mnie jak firma zmieniała nazwę to wszyscy dostali list informujący o tych zmianach i wtedy skontaktowałam się z HO żeby ich o tym powiadomić to mi powiedzieli żeby im wysłać fax.
Przy aplikowaniu o rezydenture zalaczylam ten list plus fac do HO i nie mieli żadnych problemów żeby zrozumieć inne nazwy na P60 itp itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #2 Ocena: 0

2017-11-05 19:41:50 (6 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Cytat:

2017-10-30 14:20:41, Capricorn napisał(a):
Update. Może się komuś informacja przyda. Dziś dostaliśmy list informujący nas, że musimy dostarczyć odpowiednie dokumenty potwierdzające, że córce się należy brytyjski paszport. Inaczej mówiąc, czyli musimy przejść przez ten sam proces, przez który przechodziliśmy 5 lat temu :/
Dziś znajdę wszystkie papiery i odeślemy jutro.



Paszport dostaliśmy, czekamy jeszcze, aż odeślą resztę dokumentów.
Niesmak jednak pozostaje. Ciekawe, czy za 5 lat znów będziemy musieli przez to samo przechodzić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2018-01-27 11:10:48 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

No i dostaliśmy to, czego się obawiałem.
Nawet nie chodzi to, że jeszcze raz to samo co 5 lat temu. Trochę inaczej...

Po kolei.

Tak więc zgłosiliśmy odnowienie paszportu. Nie nazywam tego "aplikowaniem o paszport", bo paszport już MA, tylko jego odnowieniem. Nie należy im ulegać nawet w semantyce, bo to jest pierwszy krok - tak się zmienia rzeczywistość. I tego się będę trzymał również w korespondencji z nimi.

I dzisiaj przyszło pismo. Pokrętne oczywiście. Piszą o tych 5 latach, które trzeba było przepracować; ale również, że ci którzy tu przyjechali w latach 2004-2011 powinni mieć WRS i przepracowany pełny pierwszy rok w UK.

I domagają się k...y nie dokumentów za 5 lat, tylko... dokumentu potwierdzającego rezydenturę sprzed urodzenia dziecka oraz WRS (mają)i P60's/P45's za pierwszy rok. I mają to być dokumenty matki.

Ewidentny bullying poprzez zmienianie prawa wstecz.

Po pierwsze - nie ma odbierania praw nabytych.
Po drugie - jeżeli oni zrobili kiedyś jakiś błąd, to ich problem, nie mogą zrzucać odpowiedzialności na petenetów.
Po trzecie (i chyba najważniejsze) - w momencie aplikacji o paszport dla dziecka nie było wymogu dostarczana dokumentów za wybrane 5 lat plus za pierwszy rok w UK - a tylko za wybrane 5 lat. I ten wymóg został przez nas spełniony (WRS dostali przy okazji).
Po czwarte - nie było wymogu dostarczani dokuemntów jedynie matki, ale któregokolwiek z rodziców.

Nie mam zamiaru ulegać, choć technicznie jest to dla mnie wykonalne. Nie można im się poddać. Zaś, że są tu ewidentne błędy prawne, do tego trwają negocjacje Breixitowe, więc sprawa jest do wygrania - i do rozdmuchania.
Jestem w stanie nawet za to zapłacić, choć lepiej by było podziałać coś gremialnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Twinkle

Post #4 Ocena: 0

2018-01-27 12:15:12 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

dziwne to jest a wczesniej ty dostarczales dokumenty aplikujac o pierwszy paszport?nie bylo wymogu dostarczania dokumentow obojga rodzicow.a dostarczales wczesniej WRS?
a robiles w trakcie sobie obywatelstwo brytyjskie?

[ Ostatnio edytowany przez: Twinkle 27-01-2018 12:17 ]

lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2018-01-27 12:38:02 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Gdzies ostatnio widzialem wpis (fb) mowiacy o tym, ze w ramach rekompenasty za ich blad, aplikacja mn1 (?) jest bezkosztowa.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 27-01-2018 12:38 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #6 Ocena: 0

2018-01-27 12:52:59 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

czytalam o tym tez.sama czytam podobne tego typu sprawy bo my tez bedziemy odnawiac dzieciakom paszporty,jestemy od 2005 roku.najstarszy syn urodzil sie w 2007 roku.jemu robilismy rejestracje MN1 kiedys i otrzymal obywatelstwo br.a dwom mlodszym synom od razu wystepowalismy o paszporty.
wysylalismy wszelkie dokumenty lacznie z WRS na mojego meza gdyz on mial nieprzerwanie lacznosc pracy od 2005 roku.
w miedzy czasie wyrobil sobie obywatelstwo.
ciekawe czy beda chcieli widziec wszystkie papiery jeszcze raz*DONT_KNOW*
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2018-01-27 13:34:11 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2018-01-27 12:15:12, Twinkle napisał(a):
dziwne to jest a wczesniej ty dostarczales dokumenty aplikujac o pierwszy paszport?nie bylo wymogu dostarczania dokumentow obojga rodzicow.a dostarczales wczesniej WRS?
a robiles w trakcie sobie obywatelstwo brytyjskie?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Twinkle</i> 27-01-2018 12:17 ]




Jak napisałem powyżej - dostarczałem to wszystko. WRS również.

Najważniejsze jednak, że dostarczyłem to, co było wymagane według ówcześnie obowiązującego prawa (co by to nie było).

To, czy robiłem w międzyczasie obywatelstwo - nie ma związku ze sprawą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Twinkle

Post #8 Ocena: 0

2018-01-27 13:49:59 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

no faktycznie bez sensu ...
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #9 Ocena: 0

2018-01-27 14:19:00 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

O tym samym pisalam wczesniej moze pod innym nickiem, mojemu synowi tez zabrano bo inaczej tego nazwac nie moge obywatelstwo. Mimo ze mial je przez piec lat, juz prawie rok sobie wysylamy dokumenty, na razie bezskutecznje. Niby ich blad I ma dostac obuwatelstwo za darmo ale na razie bez sukcesu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #10 Ocena: 0

2018-01-27 14:21:52 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

i tez wczesniej wysylalas komplet dokume tow wraz z WRS?
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 58 z 61 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 57 | 58 | 59 | 60 | 61 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,