MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nauka polskiego czytanie/pisanie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Aguska05

Post #1 Ocena: 0

2010-03-11 18:34:48 (14 lat temu)

Aguska05

Posty: 287

Kobieta

Z nami od: 07-01-2008

Skąd: Manchester

Jak byłam dzieckiem , moja mama zmuszała mnie do czytania gazet, codziennie jeden artykuł.
POd pretekstem , ze jest bardzo zajęta i koniecznie chce wiedziec co jest tam napisane.
PO jednym zdaniu, tak długo , az czytałam płynnie.
Musiała zrozumieć.

Nie było to moje wymarzone spędzanie czasu, ale się przyzwyczaiłam.
Trauma z dzieciństwa:-]:-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aga1512

Post #2 Ocena: 0

2010-03-11 18:37:38 (14 lat temu)

aga1512

Posty: 99

Kobieta

Z nami od: 18-01-2010

Skąd: United Kingdom

Ja korzystam ze stron:
nauka dla dzieci

klocki:
Wyprawka przedszkolaka
Wyprawka pierwszoklasisty

[ Ostatnio edytowany przez: aga1512 11-03-2010 20:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2010-03-11 19:25:04 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2010-03-11 19:52:33 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Juz gdzies wczesniej wspominalam, sami siedzimy nad polskim, geografia i historia. Za kazdym pobytem w Polsce wycieczka do ksiegarni i zakup sporej porcji cwiczen z polskiego (np. dyktanda,
roduct&prod_id=549" target="_blank">ortografia,
strona netowa ortofrajdy .
Do tego ksiazki z pomyslami, jak tlumaczyc prosto i zrozumiale rzeczy dosc oczywiste seria Dlaczego? .
Do czytania zabawne krotkie teksty z cyklu ...dzieciom
z historii historia i nie tylko , historia dla dzieci , historia dla przedszkolaka
...dzieciom
gdzie dzieciaki maja mase ilustracji, czesc tekstow znaja, latwiej przyjdzie laczenie slowa z jego forma pisana.
No i w domu tylko jezyk polski mowiony, bajki na rowni polskie, angielskie, powoli dochodza francuskie (kolejny jezyk w szkole), nad cwiczeniami z polskiego siedzimy na ogol w sobote, niedziele, w tygodniu robimy zadania szkolne.
Oczywiscie dosc czesty kontakt z rodzina, pisanie maili, rozmowa na skype, to wszystko pokazuje, po co siedziec nad polskim ;).
Do tego kazdy wyjazd do Polski, to okazja by cos pokazac, wytlumaczyc, opowiedziec kawalek historii, w polaczeniu z geografia, dochodzi cos ze sztuki - jakos to samo sie uklada :).
Generalnie skupiamy sie raczej na fizyce, matematyce, ale im wiecej jezykow znanych, tym latwiej funkcjonowac.

Aa, bym zapomniala, swietnie sie czyta przekomiczne teksty Agnieszki Fraczek, dzieciak czesto czyta po cichu, palcem pilnujac tekstu, a w tle leci cd, jak gdyby czytanie rownolegle, u nas daje najlepsze efekty (chichopotam ).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 11-03-2010 19:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2010-03-11 22:14:24 (14 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2010-03-11 18:30:29, Kiliana napisał(a):
Czy moge tak z ciekawosci zapytac, dlaczego nie chcesz by dzieci chodzily do polskiej szkoly?

prosze
1. wiekszosc szkol polskich jesli nie jest katolicka ma ogromne wplywy katolickie - mowie NIE
2. wychodze z zalozenia ze 3-5 godzin raz w tygodniu daja mniejsze efekty niz sytematycznie , codziennie pol godziny np.
3. uwazam ze od pewnych rzeczy a mianowicie wychowania sa rodzice a nie szkola i to ja bede decydowala jakie wartosci im bedziemy jako rodzice przekazywali a nie obcy dla mnie ludzie .
4. szkola angielska ( fakt bardzo dobra szkola) respektuje nasze prawo do innosci .....przykre to ale polskie srodowisko nie.


chyba wyczerpalam temat.


ps dalej w temacie .....NIE INTERESUJA MNIE STRONY WEB....wybieram ksiazki,

Ktos pytal jak dzieci radza sobie syn - prawie 8 - niezle czyta ale potrzebuje czegos co mu pokaze ze polki tez jest ciekawy. Przynosi ze szkoly 5-7 ksiazek w tygodniu ....jeden wieczor i nie ma ksiazki.....Chcialabym zeby czytal tak po polsku.
Cora prawie 5 - angielskie szkolne ksiazki 2/tydzien ....i jest w 1/3 elemantarza falskiego - bardzo jej przypadl do gustu, synowi niesety nie.

A ja ciagle szukam ..i mam troche dosyc kupownia kotow w worku...ktore okazuja sie chlamem ....za calkiem duze pieniadze ..a w pl bywam raz w roku. I wtedy zawsze przywoze ksiazki.( i wino :-]:-] ale to nie w temacie )

ALe dziekuje za linki .....z pewnoscia beda inspiracja:-D

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 11-03-2010 22:15 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2010-03-11 22:47:05 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W linkach sa konkretne ksiazki ;). Sprawdzone u nas. No i dobieramy znane z wlasnego doswiadczenia, np. Chmielewskiej Pafnucy, Makuszynski, Brzechwa, Mity http://www.ksiazkiedukacyjne.pl/produkt.php?pr=14851

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kiliana

Post #7 Ocena: 0

2010-03-11 22:49:58 (14 lat temu)

Kiliana

Posty: 1860

Kobieta

Z nami od: 05-07-2009

Skąd: east of London

Cytat:

2010-03-11 22:14:24, reivilo napisał(a):
Cytat:

2010-03-11 18:30:29, Kiliana napisał(a):
Czy moge tak z ciekawosci zapytac, dlaczego nie chcesz by dzieci chodzily do polskiej szkoly?

prosze
1. wiekszosc szkol polskich jesli nie jest katolicka ma ogromne wplywy katolickie - mowie NIE
2. wychodze z zalozenia ze 3-5 godzin raz w tygodniu daja mniejsze efekty niz sytematycznie , codziennie pol godziny np.
3. uwazam ze od pewnych rzeczy a mianowicie wychowania sa rodzice a nie szkola i to ja bede decydowala jakie wartosci im bedziemy jako rodzice przekazywali a nie obcy dla mnie ludzie .
4. szkola angielska ( fakt bardzo dobra szkola) respektuje nasze prawo do innosci .....przykre to ale polskie srodowisko nie.


chyba wyczerpalam temat.



Kazdy ma prawo do wlasnego wyboru. Mam nadzieje, ze nie urazilam Cie tym pytaniem. To byla czysta ciekawosc, tym bardziej, ze sama jestem nauczycielem i ucze tutaj wlasnie w polskiej szkole.

Podalas 4 powody - kazdy wybiera to co jest dla niego najlepsze i bardzo dobrze, bo nikt za nas zycia nie przezyje. Zawsze szanuje wybory innych, bo kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Mam tylko watpliwosci do pkt 3 :-? Polska szkola nie zajmuje sie wychowaniem dzieci - my przekazujemy im swoja wiedze z jezyka polskiego, geografii i historii. Przedstawiamy fakty.
A poza tym w szkole angielskiej Twoje dzieci sa tez uczone przez obcych ludzi. Odnioslam wrazenie, ze do angielskich nauczycieli masz wieksze zaufanie niz do polskich i to zaufanie nie jest oparte o nasza wiedze nauczycielska.
Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać. ~ Peter Rosegger

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kik1976

Post #8 Ocena: 0

2010-03-12 07:15:41 (14 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

a moze szybciej im pojdzie, jesli beda czytac cos , co ich interesuje, np ksiazka o dinosaurach, albo o jakis krolewnach itp. ja tez wieczorem czytam polskie bajki, w domu polski, a najstarszej prponuje poczytanie bajek przez nia sama. oczywiscie sa problemy z ł, sz, cz itp, ale jakos ujdzie w tloku. jak narazie chcem , zeby poprostu nauczyli sie czytac i pisac, a gramatyka i ortografia powoli same przyjda. na sile nic nie wpycham, bo moze byc skutek odwrotny do zamierzonego.8-)
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aga1512

Post #9 Ocena: 0

2010-03-12 07:50:53 (14 lat temu)

aga1512

Posty: 99

Kobieta

Z nami od: 18-01-2010

Skąd: United Kingdom

:-)

[ Ostatnio edytowany przez: aga1512 12-03-2010 07:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aga1512

Post #10 Ocena: 0

2010-03-12 07:54:19 (14 lat temu)

aga1512

Posty: 99

Kobieta

Z nami od: 18-01-2010

Skąd: United Kingdom



prosze
1. wiekszosc szkol polskich jesli nie jest katolicka ma ogromne wplywy katolickie - mowie NIE

4. szkola angielska ( fakt bardzo dobra szkola) respektuje nasze prawo do innosci .....przykre to ale polskie srodowisko nie.





A to ciekawe???:-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,