MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie małżeństwo, Rozwód w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2011-03-06 17:06:25 (13 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

zapytaj nie z tej bajki, czyli magic. mysle, ze ci wyjasni co nie co.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

basiazos

Post #2 Ocena: 0

2011-07-14 02:26:29 (13 lat temu)

basiazos

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 20-10-2010

Skąd: s

witam serecznie
dawno mnie tu nie bylo.. mam problem i nie wiem z ktorej strony zaczac.przczeczytam wszystkie watki t rozwou itp. moj problem polega nat ym ,ze nie zalezy mi na rozwozie a tylko na separacji,prosilam mojego meza aby sie wyprowazil ale on nie chce,wynajmojemy prywatnie dom,w ktorym dobrze sie nam mieszka tzn mi i dwojce niemalze doroslych zieci i maz.
nie wiem jak to zrobic aby go "zmusic" o wyprowazki.nie chce zanych pieniedzy moze tylko 200 dla dzieci.jakies pomysly?dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2011-07-14 07:59:32 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie mozesz zmusic wolnego czlowieka do wyprowadzki. Mozesz wyprowadzic sie sama.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KaskaM

Post #4 Ocena: 0

2011-07-14 10:06:55 (13 lat temu)

KaskaM

Posty: 1030

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: dziura zabita dechami

ehh rozwody- ja bylam ta szczesciara co orzeczenie wyroku nastapilo po pierwszej sprawie.Wspolczuje tym co sie sprawy ciagna w nieskonczonosc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

basiazos

Post #5 Ocena: 0

2011-07-15 09:08:14 (13 lat temu)

basiazos

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 20-10-2010

Skąd: s

fakt, moge .:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

littleflower

Post #6 Ocena: 0

2011-07-15 11:00:52 (13 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Czy jest sznasa na rozwod na pierwszej rozprawie jesli mamy dzieci ? I wogole jaki taki najtanszy prawnik bierze jezeli okaze sie ze nie mam praw do bezplatnego?
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

monika28

Post #7 Ocena: 0

2013-11-28 19:17:50 (10 lat temu)

monika28

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-11-2013

Skąd: Milton Keynes

Czy mozliwy jest podzial majatku w angli jesli oboje mieszkamy w angli ntomiast majatek mamy w polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monika28

Post #8 Ocena: 0

2013-11-28 19:35:33 (10 lat temu)

monika28

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-11-2013

Skąd: Milton Keynes

Czy mozliwy jest podzial majatku w angli jesli oboje mieszkamy w angli ntomiast majatek mamy w polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #9 Ocena: 0

2013-11-28 19:42:22 (10 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

O sprawie rozstrzyga sąd, który jest umiejscowiony odpowiednio do miejsca ( wiem, brzmi jak masło maślane ) w którym jest majątek. Czyli sąd polski. Przynajmniej tak powiedziano mi w tutejszym sądzie.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

BozenaP

Post #10 Ocena: 0

2016-07-24 21:02:23 (8 lat temu)

BozenaP

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 24-07-2016

Skąd: Londyn

Witam,


Czy ktos wie jak dokonac podzialu majatku polskiego w Polsce? Rozwod odbyl sie w Anglii i majatek angielski jest podzielony.
Probowalam uregulowac majatek polski w polskim sadzie, ale nikt nie mial pojecia co zrobic!

Z gory dziekuje.


Bozena





Cytat:

2010-02-14 15:51:02, Adacymru napisał(a):
Znalezione w necie:

Na mocy przepisów Ustawy z 1973 r. o Postępowaniu w sprawach domicylu i małżeńskich (the Domicile and Matrimonial Proceedings Act 1973) sądy Anglii i Walii mają jurysdykcję do orzekania o rozwodzie, nawet jeśli małżeństwo zostało zawarte za granicą, jeżeli jedna ze stron małżeństwa: posiada miejsce pobytu (domicile) w Anglii i Walii w terminie rozpoczęcia postępowania; lub posiadała stałe miejsce zamieszkania w Anglii i Walii przez okres jednego roku przed tym terminem.

Podział majątku w przypadku rozwodu w Anglii i Walii reguluje Ustawa z 1973 r. o postępowaniu sądowym w sprawach małżeńskich. Sekcja 24 ustawy pozwala sądowi, w momencie wydania orzeczenia o rozwodzie, unieważnieniu lub separacji sądowej, lub w terminie późniejszym, nakazać przeniesienie majątku z jednego małżonka na drugiego, lub na dziecko obojga małżonków, lub na inną osobę dla dobra dziecka obojga małżonków. Inne przepisy uprawniają sądy do wydawania nakazów o dokonaniu okresowych płatności, nakazania sprzedaży majątku, do wydania nakazów dotyczących rent lub nakazania wypłaty jednorazowych płatności ryczałtowych lub innych. Sądy mają prawo do decydowania o nakazach wydawanych w każdym poszczególnym przypadku, w celu sprostania wymaganiom danej sprawy w jej szczególnych okolicznościach. Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 12 listopada 1968 roku Prawo prywatne międzynarodowe, stosunki osobiste i majątkowe między małżonkami podlegają ich każdoczesnemu wspólnemu prawu ojczystemu. Każdoczesne wspólne prawo ojczyste stron rozstrzyga także o dopuszczalności zawarcia, zmiany lub rozwiązania majątkowej umowy małżeńskiej. Stosunki majątkowe wynikające z majątkowej umowy małżeńskiej podlegają wspólnemu prawu ojczystemu stron z chwili jej zawarcia. W braku wspólnego prawa ojczystego małżonków prawem właściwym jest prawo państwa, w którym oboje małżonkowie mają miejsce zamieszkania, a gdy małżonkowie nie mają miejsca zamieszkania w tym samym państwie, właściwe jest prawo polskie. Z przepisów tych wynika, że w przypadku gdy posiadają Państwo oboje obywatelstwo polskie (zgodnie z prawem prywatnym międzynarodowym oboje są uznani Państwo za obywateli polskich), to zawarcie umowy majątkowej w Polsce powinno zostać przez sąd wzięte pod uwagę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,