MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

4-latek niejadek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

konto usunięte

Post #1 Ocena: 0

2009-12-28 12:11:57 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

co do wychowania to zawsze bede powtarzac ze zanim da sie dziecku w tyłek to należy dużo z Nim rozmawiać, no bo niby skąd dziecko ma wiedzieć co może a czego nie jak Mu nie wytłumaczymy????
ja swojemu bardzo duzo mówie, powtarzam i czasami Ona mi mówi co i jak. :-o

także drogie mamusie rozmawiajmy z dziećmi:-W :-W

a co do jedzenia to pewna pani pediatra powiedziala że dziecko je tyle ile potrzeba. Bo sama tez mam owy problem.
pozdrawiam ;-)
Mężczyźni są jak anioły spadające z nieba. Tylko dlaczego zawsze spadają na głowę?.... :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #2 Ocena: 0

2009-12-28 12:12:57 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

no cóż zawsze to jakieś pocieszenie że nie jestem sama ..u nas problem też w tym że mały jest histerykiem krzykniesz wymiotuje albo się zaczyna się dusić choć czasem wydaje mi się on-mały cwaniak zaczyna to wykorzystywać i robi to specjalnie a używał ktoś z Was jakiś wspomagaczy na apetyt (syropy tabletki itp.) ja podaję tran -ble bo chłopczyk często się przeziębia ale na apetyt nie działa może są tu jakieś eliksiry ?

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #3 Ocena: 0

2009-12-28 12:14:23 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

ja też jestem drobna bardzo drobna ale mój mały to już przegięcie a to chyba nie jest norma niejedzenie przez 4 dni..

Do góry stronyOffline

krakn

Post #4 Ocena: 0

2009-12-28 12:23:51 (4 lata temu)

krakn

Mężczyzna

Moderator

Z nami od: 25-06-2007

ów problem nie jest widac odosobniony :)
no 4 dni to fakt jak raz to ok, ale jak się to ciągnie...
Z drugiej strony ja bym przedewszystkim zrobił badania krwi, jeżeli nie są złe to się nie przejmować, jeść wspólnie posiłki, nie w biegu, urozmaicać kuchnie.

A z tą histerią to faktycznie :)
trzeba odpowiedzieć stoickim spokojem i wyśmiać zachowanie :) jak zobaczy ze to nie działa to da sobie spokój

Cytat:

2009-12-28 12:03:40, ania78 napisał(a):
moj partner twierdzi, ze jak dziecko nie dostanie w tylek, to nie poslucha i takie marudzenia sa wynikiem wychowania bezstresowego. I ciagle sie o to klocimy.

Wychowanie bezstresowe jest odkładaniem adaptacji do życia w stresie, wiec albo dawkujemy stres,m czyli obowiązki w rodzinie od małego, albo trzymamy pod kloszem i niech się pracodawca i partner zajmie ustresowianiem trzecie długodystansowe wyjście to życie bezstresowe do śmierci mamusi i końca jej emerytury i maniana 8-)

Bo przecież przez całe życie żyjemy w mniejszym lub większym stresie 8-)
Mañana el sol. W dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 50 lat.

Do góry stronyOffline

E-mailStrona WWWNumer AIM

madagaskar3

Post #5 Ocena: 0

2009-12-28 13:04:13 (4 lata temu)

madagaskar3

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Cytat:

2009-12-28 12:03:40, ania78 napisał(a):
moj partner twierdzi, ze jak dziecko nie dostanie w tylek, to nie poslucha i takie marudzenia sa wynikiem wychowania bezstresowego. I ciagle sie o to klocimy.

Wspolczuje ogromnie,facet-sadysta.

Nie zmuszac do jedzenia,bo skutek moze byc odwrotny do zamierzonego.

Moj synek 3 latek,wlasnie dzis dopiero zjadl pozadne sniadanie!

Przez 2 tygodnie nic,poza jajkiem na sniadanie!
W wigilie az sie poryczalam,bo dzieciak wypil rano tylko mleko!!!!!!!!!
Nic kompletnie przez cale swieta:
Mieso nie
ryba nie
pasztet pieczony przeze mnie,nie,NIC!

A tu dzis rano mleczko,kromka chleba ,kawal pasztetu,jajko na miekko i do tego kawalek sernika!

Nie martw sie i nie zmuszaj,ignoruj niejedzenie! bo dziecko pod presja sie blokuje:-]
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

agaagata

Post #6 Ocena: 0

2009-12-28 13:24:18 (4 lata temu)

agaagata

Kobieta

Z nami od: 15-06-2009

przerabialam ten sam temat z moim synem jadl tylko jajka na miekko i chleb z musztarda nie byl w stanie przelknac gotowanego mleka ani kaszy do dzisiaj nienawidzi budyniu ale nigdy nie zmuszalam go sila do jedenia.teraz ma 11 lat i jest najwyzszy w swojej klasie chociaz nadal jest szczuply.najwazniejsze to postarac sie wyluzowac i nie wprowadzac nerwowej atmosfery w czasie posilku.a jezeli chodzi o bicie dzieci to NIE JEST METODA WYCHOWAWCZA to raczej bezradnosc i brak wiedzy.pozdr.
Kiedy mędrzec wskazuje księżyc,idioci patrzą na palec.

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #7 Ocena: 0

2009-12-28 14:38:55 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

macie racje, przeczytal to wszystko, ale on sie upiera nadal za porzadna dyscyplina. sam byl bity i uwaza ze na dobre mu to wyszlo. Jego corka 5 letnia boi sie go i cokolwiek on powie jej, kaze zrobic, robi to bez slowa. Dlatego denerwuje go to, ze moja corka go nie slucha (mnie tez nie slucha, ale jak powiem ze 3 razy to zrobi), a nawet odpyskuje mu. No i nadal jest za takim wychowaniem.
Nie jestem idealna.... ale idealnie sobie z tym radze;) A jak ktos mi obrabia dupę, to niech nie zapomni mnie w nia cmoknac!

Do góry stronyOffline

madagaskar3

Post #8 Ocena: 0

2009-12-28 14:45:07 (4 lata temu)

madagaskar3

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Jesli sie przy tym upiera to spytaj,czy sprawialo mu to przyjemnosc?

Jak facet lubi przemoc,to na Ciebie kiedys podniesie reke.Pewnie powie,ze to nieprawda...
Ja znam wiele metod innych niz bicie.A dziecko to nie robot,normalne,ze czasami nie slucha;-)
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #9 Ocena: 0

2009-12-28 15:36:02 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

masz racje :-(
Nie jestem idealna.... ale idealnie sobie z tym radze;) A jak ktos mi obrabia dupę, to niech nie zapomni mnie w nia cmoknac!

Do góry stronyOffline

krakn

Post #10 Ocena: 0

2009-12-28 18:06:58 (4 lata temu)

krakn

Mężczyzna

Moderator

Z nami od: 25-06-2007

hm, bicie a bicie to dwie rózne sprawy, klaps w ekstremalnym wypadku nieposłuszeństwa jest OK, ale to już ostateczność na histerie,
Przecież w zyciu dorosłym też nie od razu łep ucinają, jest cała gradacja kar,
jeżeli faktycznie na każdy problem ktoś reaguje biciem to jest niezdrowe i nie to mam na myśli.

hm tak się zastanawiam, bo być może właśnie dzieciak ma zbyt dużo stresu, lub właśnie widząc ciągle nerwową sytuacje w domu sam poniekąd kopiuje zachowania, i mu się udziela... w ten sposób odreagowuje i się buntuje.
Samym biciem to sobie autorytetu facet nie zbuduje, owszem ma być twardy, ale przede wszystkim konsekwentny. Dziecko widząc że rodzice konkretnie określają granice co wolno a co nie, i wzajemnie się wspierają
Mañana el sol. W dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 50 lat.

Do góry stronyOffline

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£16.45 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041