MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

natalia86

Post #1 Ocena: 0

2009-11-06 11:30:23 (14 lat temu)

natalia86

Posty: 140

Kobieta

Z nami od: 27-10-2008

hej moje dziecko też ma próchnice niestety w nocy piła z butelki. Po wizycie u dentysty przestawiłam ją na wodę było trudno ale się udało niestety powiedziano mi że nie można ich leczyć mała w marcu skończy 2 lata jest za mała na leczenie.ale mam nadzieje że nie będzie się pogarszać. Tylko mam problem z myciem ząbków po prostu muszę na siłę bo inaczej się nie da mała mi ucieka i strasznie marudzi gdy widzi szczoteczkę:0 :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

natalia86

Post #2 Ocena: 0

2009-11-06 11:31:42 (14 lat temu)

natalia86

Posty: 140

Kobieta

Z nami od: 27-10-2008

hej moje dziecko też ma próchnice niestety w nocy piła z butelki. Po wizycie u dentysty przestawiłam ją na wodę było trudno ale się udało niestety powiedziano mi że nie można ich leczyć mała w marcu skończy 2 lata jest za mała na leczenie.ale mam nadzieje że nie będzie się pogarszać. Tylko mam problem z myciem ząbków po prostu muszę na siłę bo inaczej się nie da mała mi ucieka i strasznie marudzi gdy widzi szczoteczkę:0 :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anetka_sweet

Post #3 Ocena: 0

2009-11-06 11:39:15 (14 lat temu)

anetka_sweet

Posty: 3321

Kobieta

Z nami od: 15-06-2009

Skąd: Shepton Mallet

ale mnie straszycie.moje dziecie tez ma 2 lata w prawdzie nie pije w nocy i nie uzywamy butelki ze smoczkiem ale sie obawiam tez bo jego mycie zebow polega na gryzieniu szczoteczki i nie da sobie umyc.do tego wybil sobie jednego zeba i jest zalazek nwego ale obawiam sie.uff.ale w poniedzialek mamy dentyste mysle ze rozwieje moje watpliwosci

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

vitaclub

Post #4 Ocena: 0

2009-11-06 18:19:25 (14 lat temu)

vitaclub

Posty: 403

Kobieta

Z nami od: 07-11-2008

Retainers zalozy zazwyczaj specjalistyczny dentysta. Przydalaby sie moze wizyta u pedodonty.Zreszta zawsze mozesz o nie zapytac swojego dentyste i o mozliwosc skierowania.

A to picie w nocy jest najgorsze. Spada bowiem wtedy ilosc wydzielanej sliny, ktora chroni zeby. W nocy podawaj malemu jedynie wode. a w dzien pec glownych posilkow i zero podjadania pomiedzy nimi. Soczki tylko z kubeczka i tylko podczas posikow
alive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #5 Ocena: 0

2009-11-06 18:39:04 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

piec posilkow i zero podjadania??? ojoj nie moge sobie tego wyobrazic, bo moj maly ciagle cos je, albo jakis jogurcik, albo owoc, warzywko,chrupki, ciagle rusza buzia :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

samulka1

Post #6 Ocena: 0

2009-11-06 22:00:25 (14 lat temu)

samulka1

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 10-08-2009

Skąd: newry

czesc dziewczyny. mam syna ktory ma 22 miesiace ma 18 zebow na 3 gornych zebach ma prochnice butelkowa pil bardzo dlugo mleko w nocy a teraz pije wode,.Ostatnio zauwazylam ze ma czarna dziurke w gornej czworce i w poniedzialek bede umawiala sie do dentysty z malym.jak maly dostal prochnice to bylam u dentysty w irlandii polnocnej bo akurat tuttaj przebywam i dentyska kazala tylko myc i zabronila uzywac butelki. i tak sie zastanawiam czy mu ten zab usunal czy zrobia??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #7 Ocena: 0

2009-11-07 11:01:53 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

to zalezy od tego jak daleko jest ta prochnica posunieta. w tych zabkach gdzie moj maly mial male dziurki ma porobione wypelnienia, a tam gdzie nie bylo juz czego wypelniac usuneli. pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

vitaclub

Post #8 Ocena: 0

2009-11-07 11:07:37 (14 lat temu)

vitaclub

Posty: 403

Kobieta

Z nami od: 07-11-2008

Samulka jak juz cos zrobia to usuna bo tutaj ponizej 4 roku zycia raczej nie robia zabkow. Strasznie trudno przy tak malym dziecku. Wez uwage ze aby zrobic dobra plombe to trzeba pozbyc sie sliny, a na to dziecko musi wspolpracwac z dentysta. Nie ma sensu robic plomby kiedy podczas jej zakladania bedzie ona skapana w slinie. I tak nie przetrzyma.
Moga tez kazac Ci myc i przestrzegac diety.

Ja mylabym zeby, nie uzywalabym butelki i na pewno nic nie dawala do jedzenia w nocy. Slodyczy pozbylabym sie z diety, a jesli juz to dawalabym je tylko i wylacznie zaraz po obiedzie.

Dodziunia- wiem ze ciezko w to uwierzyc ale sprobuj.
Moja maly do 8 miesiaca budzil sie co 2 godziny w nocy. Kiedys maz sie zawzial i dawal tylko wode, a po kilku nocach nawet wody mu nie dawal. Ladny tydzien nie spalismy- a pozniej juz jakos coraz lepiej nam przesypial. Teraz daje mu jedynie owsianke przed spaniem(ta dla doroslych a nie dla dzieci) i mleko juz tylko rano.

Soczkow malemu wogole nie daje. Wole zeby podjadal po posilkach owoce.
A pomiedzy posilkami jak juz bardzo marudzi to najwyzej dostaje banana lub krakersa.
Postaraj sie nie dawac mu pomiedzy posilkami nic co ma wiecej cukru niz 10 gram na 100 i nic kwasnego typu cytrusy, soczki, jogurty.

alive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

samulka1

Post #9 Ocena: 0

2009-11-07 14:42:05 (14 lat temu)

samulka1

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 10-08-2009

Skąd: newry

dzieki bardzo za odpowiedz licze sie z tym ze moga mu wyrwac zabek no ale mowi sie trudno.jak trzeba to trzeba

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitaclub

Post #10 Ocena: 0

2009-11-07 20:26:27 (14 lat temu)

vitaclub

Posty: 403

Kobieta

Z nami od: 07-11-2008

postaraj sie myc i zastosowac odpowiednia diete.
Proces prochnicy mozna zatrzymac. Po angielsku nazywa sie to arrested caries. Zab jest nadal czarny, ale jest twardy w porownaniu z miekkim zebem w ktorym prochnica wciaz jest aktywna.

Malo sie mowi o tym ze mozna zatrzymac proces prochnicy- wciaz wielu dentystow w to, albo nie wierzy (wszystko co czarne chca borowac) albo nie chce sie im bawic w profilaktyke, za ktora nie dostaja duzo kasy.
alive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,