MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dodziunia

Post #1 Ocena: 0

2009-11-05 17:11:00 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

pogrzebałam troche w internecie i z tego co znalazlam to matki ktore usuwaly maluchom zeby(nawet wszystkie) sa zadowolone. dzieci maja zdrowe proste zeby stale. W/g lekarzy z Anglii, Irlandii, Holandii,Niemiec brak zebow mlecznych nie ma wplywu na zabk stale. Tylko polscy dentysci nie podejmuja sie ekstrakjci mleczakow. I co tu teraz myslec?? kogo sluchac??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

AGALON

Post #2 Ocena: 0

2009-11-05 17:20:07 (14 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Moze odwiedz polskiego stomatologa:
http://derby.infolinia.org/news/2952/polski-dentysta-w-leicester.html

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-11-05 17:29:11 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2009-11-05 17:41:35 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #5 Ocena: 0

2009-11-05 18:02:50 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

pil mleko do 21 miesiaca- z piersi wiec napewno nie od tego.zabki po prostu wyrosly i juz byly zepsute(wiem ze ciezko w to uwiezyc) ale na prawde tak bylo. Dzwonilam do Polski do dentysty, powiedziala mi ze jesli nie da sie leczyc, a wdal sie stan zapalny(tak jak u niego) to sie usuwa. ale ze potem ok. 3 roku zycia wstawia sie protezki. A tu mi pow. ze nie wstawia sie protezek bo to bez sensu, niepotrzebny stres dla dziecka,bo po 2-3 tyg. maluch sie przyzwyczaji i nauczy gryzc zabkami i ze brak mleczaków w żaden sposob nie wplynie na rozwoj zabkow stalych... to mi sie wydaje dziwne. jutro jeszcze zadzwonie do dentysty od AGALON. dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

eltax1978

Post #6 Ocena: 0

2009-11-05 18:44:32 (14 lat temu)

eltax1978

Posty: 415

Kobieta

Z nami od: 27-03-2008

Skąd: londyn

dla mojej corki chcieli tez usunac 4
zabki , ale tutaj na forum ktos mi pomogl i poradzil udac sie do dentysty na Croydon
tam od reki dentysta zaleczyl jej 2 zabki ( bo tylko te dwa byly chore:-o )
i juz minal rok i wszystko jest ok bylysmy wlasnie na "przegladzie" jeden zabek do zaleczenia


Piwo jest napojem chlodzacym ...zapal do pracy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitaclub

Post #7 Ocena: 0

2009-11-05 21:04:19 (14 lat temu)

vitaclub

Posty: 403

Kobieta

Z nami od: 07-11-2008

Hej
Popsute mleczaki moga miec wplyw na rozwoj zebow stalych. Jesli prochnica jest bardzo rozlegla i doszlo do zapalania miazgi (spuchniecie) to wtedy rozwijajace sie szkliwo zebow stalych moze zostac uszkodzone. Dlatego dentysci w UK usuwaja mleczaki.
Jesli Twoje dziecko ma 2.5 roczku watpie aby jakikolwiek dentysta podjal sie leczenia. To jeszcze za male dziecko.
A co do rozwoju zebow stalych. bez mleczakow rozwina sie bez problemu. Nie powinno tez byc zadnego problemu z rozwojem szczeki.
Jedynym problemem moze byc opoznione wyzynanie sie zebow stalych, no i oczywiscie brak miejsca, ktore zazwyczaj trzymane jest przez mleczaki.
Problem ten mozna pozniej skorygowac aparatem- oczywiscie jesli sie pojawi, bo wcale nie jest powiedziane ze taka forma leczenia bedzie potrzebna..
Co do wkladania protezy??Hmm- czyz to aby nie za male dziecko? Mozna pomyslec o retainers (tych metalowych petelkach, ktore trzymaja miejsce), ale proteza to chyba za duzo.

Polecam Ci tez strone Child Smile.
Twoje dziecko moglo miec prochnice nawet przez mleko.
Powinnas myc zeby malego dwa razy dziennie pasta z fluorem(bardzo mala ilosc- nawet nie kropelke). I po ostatnim myciu zebow juz mu nic wiecej nie dawac do jedzenia lub picia. Nawet mleko.

Zreszta wejdz sobie i poczytaj wiecej
http://www.child-smile.org/index.aspx?o=1018

alive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #8 Ocena: 0

2009-11-06 09:49:07 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

mylismy zabki wiele razy dziennie, bo maly uwielbia myc zabki(ewenement). Jedynym problemem jest to ze maly pije w nocy- i niestety nie chce wody. wiec pije soczek lub herbatke, czasem nawet 3 razy przez noc. a orientujesz sie gdzie mozna zalozyc maluchowi te RETAINERS aby zatrzymac te przestrzenie miedzyzebowe???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

goskauk

Post #9 Ocena: 0

2009-11-06 10:28:43 (14 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

Mi sie wydaje ze wszystko bedzie ok,pracowalam jako pomoc dentystyczna w Angli przez wiele lat i nigdy nie slyszalam o takich praktykach o jakich ty piszesz.Jezeli zabki mleczne sa zepsute to lepiej usunac i zostawic i bedzie ok.Nie martw sie co robia dentysci w Polsce.Zobacz jakie zeby ma duzo Polakow!!:-o:-o:-o.Trzeba tylko pamietac ze nie wolno dziecku dawac picia przez smoczek sokow tylko i wylacznie z kubeczka z dziubkiem i zadnych takich jak np Ribena nawet ta bez cukru,sam kwas zabije zeby.Najlepiej dawac dziecku wody albo herbatke (bez cukru!)kazdy dentysta ci to powie.I nie za duzo slodyczy:-]:-]Pozdrawiam
pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

nedieee

Post #10 Ocena: 0

2009-11-06 10:43:05 (14 lat temu)

nedieee

Posty: 3734

Kobieta

Z nami od: 27-07-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-11-05 18:02:50, Dodziunia napisał(a):
pil mleko do 21 miesiaca- z piersi wiec napewno nie od tego.zabki po prostu wyrosly i juz byly zepsute(wiem ze ciezko w to uwiezyc) ale na prawde tak bylo. Dzwonilam do Polski do dentysty, powiedziala mi ze jesli nie da sie leczyc, a wdal sie stan zapalny(tak jak u niego) to sie usuwa. ale ze potem ok. 3 roku zycia wstawia sie protezki. A tu mi pow. ze nie wstawia sie protezek bo to bez sensu, niepotrzebny stres dla dziecka,bo po 2-3 tyg. maluch sie przyzwyczaji i nauczy gryzc zabkami i ze brak mleczaków w żaden sposob nie wplynie na rozwoj zabkow stalych... to mi sie wydaje dziwne. jutro jeszcze zadzwonie do dentysty od AGALON. dzieki

Moja siostra ja miala 2 latka chciala wskoczyc do wanny i wybila 5 zebow (raczej zlamala, zostaly koncowki przy dziaslach) i dentysi w Pl kazali pozostawic jak jest az urosna stale zeby z tym ze moja siostra ma teraz 5 lat i conajmnie dwa razy w msc ma zapalenie okostnej. W czerwcu tego roku mam zjechla z siostrami do anglii i wczoraj bylam z nia u dentysty tu. Prawdopodobnie tez bedzie miala usuniete, ale my z mama zgadzamy sie z tym w 100% gdzyz wszystkie jej te wybite zabki zczrnialy. Dodam ze przez te 3 lata nie mogla jesc niczego twardego kanapki bez skorki, a jak cos jadla to godz i zawsze tymi bocznym zabkami i to bylo przeykre jak sie patzrylo jak sie meczy zobaczymy jak bedzie po wyrwaniu wityte mamy w nastepnym tyg, aby jeszcze inny dentysta zobaczyl.
"Radocha największa na świecie jest nie z bogactwa a z tego że żyjesz jak chcesz ......mam załoge co płynie i miłośc też : )"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,