MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dodziunia

Post #1 Ocena: 0

2009-11-05 13:29:23 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

witam. Moj maluszek był wczoraj u dentysty bo bardzo spuchł, od razu skierowali nas do szpitala i dziś miał usunięte 7 ząbków. A ma 2 i pół roku. Pytałam ich o jakąs proteze , sztuczne ząbki czy cos takiego ale powiedziano mi ze nie zakładaja takim maluchom protez. Wiem , że w Polsce tak sie jednak robi. Wiecie cos o tym? Obawiam sie , że skoro usunęli mu ząbki mleczne w tak młodym wieku, to bedą problemy z wykształceniem sie zabkow stalych.. ale p. doktor mi powiedziała, ze jedno z drugim nie ma nic wspólnego. nie wiem czy leciec do polski zakladac protezke, czy sluchac sie tych stomatologów. poradzcie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #2 Ocena: 0

2009-11-05 13:36:41 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-11-05 14:02:26 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

madagaskar3

Post #4 Ocena: 0

2009-11-05 14:18:00 (14 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire

Pamietam w Polsce jak kolezanki corka miala straszna prochnice w wieku 2,3 lat i nie usunela ich,teraz dziewczyna 14 lat ma ladne,biale zeby stale.
Ja myslalam,ze bedzie miala problem i wielu dentystow,tez tak sadzilo.

Poszukaj sobie w internecie czegos na temat usuwania mleczakow.

Byc moze zrobili dobrze,nie jestem stomatologiem,wiec nie wiem.
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #5 Ocena: 0

2009-11-05 14:34:41 (14 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Usuwanie zębów mlecznych
Panuje wśród stomatologów bardzo korzystne przekonanie, że zębów mlecznych się nie usuwa i rzeczywiście usuwanie trzonowców mlecznych u dzieci poniżej 7-8 roku życia powoduje duże szkody prowadząc do stłoczeń wtórnych, asymetrii i nasilenia istniejącej wady zgryzu.

http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/usuwanie-zabkow-u-dwulatka/11348/1/
Usuwanie ząbków u dwulatka
Mój synek ma dwa latka i zniszczone górne ząbki (zwłaszcza 1 i 2). Podczas ostatniej wizyty okazało się, że zrobił się stan zapalny i trzeba dwa z nich rozwiercić, a jeśli to nie pomoże, powinnam rozważyć możliwość usunięcia ząbków, ale wówczas całej czwórki pod narkozą. Co się będzie działo ze stałymi ząbkami, które dopiero za jakiś czas będą wychodzić? Czy mają szansę na to, aby wyrosnąć właściwie i prosto. I czy ząbki, te które są rozwiercone, jeśli minie stan zapalny, mają szansę przetrwać jeszcze jakiś czas tak, aby stałe ząbki mogły wyrosnąć? Słyszałam o protezach w tego rodzaju sytuacjach...


Jeśli zęby są w bardzo złym stanie, to należy je usunąć. Jeśli dolegliwości stosunkowo szybko ustępują, wtedy lepiej je zostawić. Wczesne ekstrakcje zębów mlecznych nie mają negatywnego wpływu na morfologię (budowę) zębów stałych. Niestety, nienaturalna utrata zębów mlecznych, to brak bodźców pobudzających prawidłowy wzrost szczęk i wyżynanie się zębów stałych. Wczesne ekstrakcje mleczaków, bardzo często są przyczyną powstawania wad zgryzu (zęby stałe rosną „krzywo”;). Protezki, o których Pani słyszała, to utrzymywacz przestrzeni. Obawiam się jednak, że Pani syn jest za mały na takie rozwiązanie. Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja w innym gabinecie, najlepiej u specjalisty ortodonty lub pedodonty.




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-11-05 15:37:22 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2009-11-05 15:45:32 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2009-11-05 16:00:19 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #9 Ocena: 0

2009-11-05 16:02:23 (14 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Dodziunia czytam po raz kolejny ten post i uwierzyc nie moge, ale....

Znalazlam jeszcze takie info:
Zdarza się, że jakiś ząbek trzeba usunąć, wtedy należy koniecznie zadbać o zachowanie pustej przestrzeni po nim. Kiedy już miejsce po wyrwanym ząbku się zagoi, warto na sąsiedni ząb założyć drucianą pętelkę, zaopatrzoną w specjalny "wąs", opierający się o kolejny ząb i nie pozwalający mu na przemieszczenie. Taki pojedynczy "utrzymywacz przestrzeni" kosztuje 100-150 zł i musimy zapłacić zań sami.

Ze stuprocentową pewnością można powiedzieć, że u dziecka, które wcześnie je straci, szczęka i żuchwa nie rozwiną się prawidłowo. Stałe zęby nie będą miały dość miejsca, by wyrosnąć w równych szeregach, pojawią się jedne nad drugimi, od strony warg lub podniebienia. Tę wadę zgryzu można zlikwidować operacyjnie lub za pomocą stałego aparatu ortodontycznego noszonego przez kilka lat. Jeśli się tego nie zrobi dość szybko, deformacji ulegnie także twarz.


l" target="_blank">http://www.dentalspa.gda.pl/index.php?dzial=dzieci&lang=pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #10 Ocena: 0

2009-11-05 17:01:51 (14 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

wlasnie tego sie obawiam- ale pani dentystka zapewnia mnie ze nic takiego ze nie bedzie mialo miejsca. nie mialam czasu na szukanie po internecie, ani konsultowanie. maly mial bardzo popsute gorne 1 i 2 i 4 odkad tylko sie pojawily. w polsce mu je lakowali, ale to nie pomoglo, prochnica zaczela postepowac na reszte zabkow. wczoraj rano wstal z lozka spuchniety jak baniak. wiec pojechalismy do dentysty, a ona od razu powiedziala ze trzeba usuwac. i co teraz??? :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,