MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rodzina z dzieckiem autystycznym

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 621 z 623 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 620 | 621 | 622 | 623 ] - Skocz do strony

Str 621 z 623

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2018-03-10 09:06:47 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Temat strasznie ucichl, gdzie te wszystkie dzieci z Autyzmem sa teraz?

Mam pytanie, bylabym wdzieczna za podpowiedzi. Droga wprowadzenia: ja nie mam dziecka z Autyzmem, ale sie przez lata pracy w "care" wyspecjalizowalam. Pracuje w tej chwili wylacznie z ludzmi z "direct payments", "jeden do jeden" (one to one) i od prawie dwoch lat wylacznie Autyzm. Dwoch moich klientow to dorosli z ustabilizowanymi zachowaniami, ostanio jednak zgodzilam sie na prace z chlopcem w wieku osmiu lat. Chlopiec do publicznej szkoly juz od roku nie chodzi, ze "specjalnej" zostal przez matke zabrany 6 miesiecy temu, nauczyciele przychodza 2 albo 3 razy w tygodniu do niego do domu. Chlopiec czeka w tej chwili na kolejny "assessment" i matka podejmie decyzje co dalej. Prawdopodobnie kolejna szkola "specjalna" ze wzgledu na wyjatkowo agresywne zachowanie. Nie popracuje juz dlugo z tym chlopcem, ale nie chce ich zostawiac bez zadnej pomocy dopoki matka nie spotka sie z social worker i nie uslyszy na jaka pomoc moze liczyc.
Ja juz nie moge ryzykowac zabierania chlopca poza dom, jego "meltdowns" moga skutkowac wypadkiem. Bedziemy musieli przez jakis czas pracowac w domu i tu pojawia sie pytanie: jakich technik uzywacie zeby uspokoic Wasze dzieci?
Moze dodam, ze chlopiec mowi, czyta, pisze, tablice ze sloneczkami w nagrode za dobre zachowanie nie dzialaja, time-out nie dziala (tylko zwieksza agresje), ale ja oczywiscie nie moge sobie pozwolic na to zeby on mnie fizycznie atakowal kiedy ma "meltdown", wiec czasami musze go odseparowac. Czego moge sprobowac..?

Moze jeszcze powinnam dodac, ze z moich kilkutygodniowych obserwacji wynika, ze chlopiec podchodzi pod obie definicje: sensory-seeker i sensory-avoider, trudno znalezc konkretne trigger points, wchodzi w "meltdown" kiedy sie zmeczy, a meczy sie super szybko bo jest sensory-seeker i kolko sie zamyka.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: +1

2018-03-10 11:47:13 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Temat bardzo delikatny.
Pod określeniem "autyzm" często ludzie (rodzina) wszystko wrzuca do jednego worka i aby znaleźć kogoś do opieki nie zawsze podają pełną diagnozę.
Do tego dochodzi czy rodzice w pełni się stosują do zaleceń lekarzy.
Jak jesteś wrażliwa i opiekuńcza bez przygotowania profesjonalnego to Ty będziesz wymagała pomocy.
Ja osobiście nie mam dzieci z tą przypadłością ale piszę przez pryzmat doświadczeń bliskiej mi osoby co ma wykształcenie w tej dziedzinie na poziomie magisterskim.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2018-03-10 15:45:06 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

@Emeryt56,

Dzieki za opinie i wsparcie- duzo to dla mnie znaczy! Jak napisalam wczesniej ja z tym chlopcem dlugo dluzej nie popracuje. Obiecalam jego mamie, ze poczekam na spotkanie z Social Worker i przez ten czas postaram sie zajac nim w domu i...przetrwac ; )

Z tym profezjonalizmem i profesjonalistami to tak roznie bywa. Jednak dwie szkoly sobie z nim nie poradzily, a on ma dopiero 8 lat. Wydawaloby sie, ze z odpowiednim programem i ludzmi powinno byc dosyc latwo dzieciakowi pomoc, a tymczasem ..wszyscy sie poddaja.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: +2

2018-03-10 20:36:52 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Rzuc okiem, moze sie na cos przydadza pomysly:

dosc duze wyzwanie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #5 Ocena: 0

2018-03-11 10:03:47 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-10 20:36:52, karjo1 napisał(a):
Rzuc okiem, moze sie na cos przydadza pomysly:


Jade kupic banki mydlane! Dzieki *THUMBS UP*
W ogole szykuje caly zestaw przedmiotow ktore zabiore ze soba (kredki, kartony, ksiazka), poniewaz dzieciak nie pozwala mi dotykac niczego co nalezy do niego! Przez ostatnie tygodnie probowalismy "outdoor activities" wiec nie za bardzo martwilo mnie, ze nie wolno mi bylo dotykac "jego rzeczy". Poniewaz nasze proby spedzania czasu poza domem prawie za kazdym razem konczyly sie klęską, musze przygotowac kompletnie nowa strategie spedzania czasu w czterech scianach i juz wiem na pewno, ze musze ze soba zabrac "moje" rzeczy. Banki mydlane wejda w sklad mojego magicznego tornistra!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: +1

2018-03-11 21:37:50 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

W niektórych przypadkach pomocne są słuchawki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: +1

2018-03-11 21:44:56 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

U mnie działa przeważnie delikatny szantaż. Serio, Choć może jest na spektrum autyzmu jeszcze nie za daleko.
Tzn. brak słodkiego deseru, groźba odebrania Nintendo lub tableta, wreszcie posłania do szkoły specjalnej.
Gwiazdki też kiedyś działały cuda (teraz interesują go bardziej rzeczowe nagrody).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Severance_

Post #8 Ocena: 0

2018-03-13 09:39:20 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-11 21:37:50, Emeryt56 napisał(a):
W niektórych przypadkach pomocne są słuchawki.


i komu mialyby pomoc, mnie czy jemu..?! :-]

Cytat:

2018-03-11 21:44:56, stanislawski napisał(a):
U mnie działa przeważnie delikatny szantaż. [..]
Tzn. brak słodkiego deseru, groźba odebrania Nintendo lub tableta, wreszcie posłania do szkoły specjalnej.



W przypadku tego dzieciaka dziala to tylko przez krotki czas, jak sie tylko pojawi za duzo emocji, zmieni sie otoczenie i dynamika, to panowanie nad emocjami jest ponad jego sily i wchodzi w tzw. "meltdown" i niestety uzywa przemocy fizycznej.

Wczoraj mielismy dosyc dobra sesje. Po tym jak jego mama wyszla z domu przez jakies 20 minut byl nieprzyjemnie pobudzony, zaczelam wiec sama przygotowywac Curry (razem mielismy gotowac, on lubi gotowac i jesc), wlaczylam muzyke relaksacyjna i po paru minutach uzylam baniek mydlanych. Udalo mi sie go uspokoic i reszte sesji spedzilismy na jedzeniu pysznego wegetarianskiego curry i rysowaniu.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: +1

2018-03-13 10:04:12 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Sluchawki czesto pomagaly mojemu wnukowi wyciszyc halas ktory go nadmiernie irytowal. Mielismy zawsze zapasowa pare w razie zguby i on nie mial wlaczonej zadnej muzyki tylko same sluchawki dzialaly jako oslona uszu. Teraz juz mniej potrzebuje ale byly czasy ze zawsze musialy byc pod reka podczas wyjsc z domu. Kilka razy musielismy przystopowac dorosle osoby w ich komentarzach o zle wychowanym dziecku co sluchawek uzywa np w muzeum, ale wiekszosc po wyjasnieniu wykazywala zrozumienie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2018-03-13 10:57:11 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Acha, myślałam, że z tymi słuchawkami to żart, ma to sens oczywiście. On nie narzeka na hałas i dźwięki, ale to też może być problem o ktorym on po prostu nie mówi. Porozmawiam z jego mama.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 621 z 623 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 620 | 621 | 622 | 623 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,