MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rodzina z dzieckiem autystycznym

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 203 z 623 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 202 | 203 | 204 ... 621 | 622 | 623 ] - Skocz do strony

Str 203 z 623

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2012-04-13 08:44:46 (12 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ostatnio bylismy na rowerach w parku, mlodszy 5-latek smiga na 2 kolkach, tylko swiszczy za nim, a mlody nie moze zlapac balansu i nie chce wogole wsiasc na rower, woli hulajnoge. wiec kupilam mu teraz troche inna od zwyklej i na niej smiga. myslalm o rozwerze na 3 kolka, ale preraza mnei fakt, ze moglby sie nei zatrzymac.
za to chyba zapiszemy go na gokarty, radzi sobie calkiem neizle na 4 kolkach i chyab sprawia mu to frajde.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inka75

Post #2 Ocena: 0

2012-04-13 17:58:01 (12 lat temu)

inka75

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 13-04-2012

Skąd: lancashire

witam wszystkich rodzicow:)bardzo chciala bym poruszyc temat u mowy u dzieci autystycznych.Moj syn ma prawie 4 lata diagnoze otrzymalismy rok temu to ASD.Na dzien dzisiejszy syn jest w przedszkolu tam bardzo dobrze sie rozwija zrobil duze postepy to co mnie martwi najbardziej to mowa syn od 2 , 3 miesiecy potrafi powiedziec i powtorzyc kilka slow robi to niewyraznie ale stara sie..prosze o kilka slow jak to wyglada u waszych dzieci , interesuje mnie rowniez temat szkoly jak wasze dzieci sobie radza?moj syn zaczyna szkole we wrzesniu tego roku wybralsimy dla niego szkole gdzie maja unit dla dzieci z problemami mowy z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

[ Ostatnio edytowany przez: inka75 13-04-2012 18:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #3 Ocena: 0

2012-04-13 22:04:26 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

Kik, u nas z tym rowerkiem podobnie. Nie wsiadzie bo nie ze nie chce tylko zdaje sobie sprawe ze nie lapie pedalowania i bardzo sie denerwuje. Pocieszam sie tym, ze w zeszlym roku na hulajnodze tez nie potrafil jezdzic a w tym roku smiga ze hej. Tyle ze poszlam na latwizne i kupilam mini micro( z przodu 2 kolka, z tylu jedno).

Inka, u nas niby z mowa nigdy jako takiego problemu nie bylo bo syn jest werbalny tak naprawde od zawsze ale nawet nie wiedzielismy ze mial bardzo ograniczony zasob slow porownujac do tego jak mowi teraz. W dalszym ciagu czasem ciezko jest sie mu wyrazic lub znalezc odpowiednie slowo. Kilka postow wczesniej opisywalam swoja sytuacje zwiazana z unitem do ktorego chodzi moj syn. Jesli chodzi o nas, to syn w dalszym ciagu sobie tutaj nie radzi a to dlatego, ze w unicie leca z programem ze szkoly glownej. Dla syna jest to za wysoki poziom ale nie powiem, jesli chodzi o umiejetnosci spoleczne, to rozwinal sie znacznie a to dzieki indywidualnemu podejsciu...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

jolkam03

Post #4 Ocena: 0

2012-04-18 14:22:54 (12 lat temu)

jolkam03

Posty: 325

Kobieta

Z nami od: 21-11-2010

Skąd: Glasgow

Czesc Dziewczyny. My wreszcie dostalismy oficjalna diagnoze dla Kamila, a w zasadzie to tylko potwierdzenie tego, o czym wiedzielismy od dawna. Autyzm, ogolnie, bez zadnych konkretow. Dostalismy plik materialow do poczytania i mysle, co teraz robic dalej.

Mam pytanie z troche innej beczki: do kogo najlepiej zwrocic sie o skierowanie na testy alergiczne? GP, dermatolog, pediatra? Zastanawiam sie, czy niektore zachowania Kamisia nie maja czegos wspolnego z dieta, z tym co je, bo np. jak zje kakao (bez mleka) to jest jakby bardziej pobudzony. Wczoraj np. mial czerwone szorstkie policzki z krostkami, dzis juz jest ok (jest na diecie bezmlecznej). Zastanawialam sie nawet nad zapisywaniem wszystkiego, co je i zachowan w danym dniu, ale nie wiem, na ile to bedzie wykonalne, bo ponad pol dnia jest w szkole. Kamil ma tez inna chorobe o podlozu alergicznym , ktora moze wzmacniac jego reakcje na alergeny (dostaje lek antyhistaminowy na stale), dlatego pomyslalam o takich testach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #5 Ocena: 0

2012-04-18 14:47:02 (12 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

kiedys juz pisalismy o dietach.
testy , to chyba nalepiej do pediatry.
moj jak nie pije mleka tez jest pobudzony, ale to wynika z tego, ze jego organizm reaguje tak , jak np na narkotyki. moz eporownanie neizbyt mile, ale tak jest. ponoc dobre rezultaty sie otrzymuje, po nawet paru miesiacach. tez uwazam na to co je mlody.
ja robilam jeszcze testy na IAG w jednym z laboratoriow i zalecili wykluczenie glutenu i mleka. a rezultatow spodziewac sie nawet po roku.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #6 Ocena: 0

2012-04-19 20:57:34 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

Za chwilke( o 21:-]) na BBC 2 leci program o autyzmie;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

mena12

Post #7 Ocena: 0

2012-04-23 09:24:56 (12 lat temu)

mena12

Posty: 201

Kobieta

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: bedford

Odstawilam mlodemu nabial,zwlaszcza serki biszkoptowe(bardzo je lubil)i sukces,skonczyly sie wymioty,bole brzucha,wysypka na ciele,chcialabym jeszcze wykluczyc gluten,ale to bedzie duzo trudniejsze.
jest ciekawa ksiazka Mc.Candless;Dzieci z glodujacymi mozgami;ja jeszcze jej nie mam ,czekam az mi z polski przysla,ale czytalam urywki na internecie,jest bardzo ciekawa:jakie diety,jakie badania trzeba zrobic,mysle ze was zinteresuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #8 Ocena: 0

2012-04-23 09:35:00 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

mena, podziwiam Cie za wytrwalosc. Ja jesli chodzi o diete to jestem okropnie niekonsekwentna. Czekam teraz na moja psycholozke, moze ona mi jakos przemowi do rozumu;)

Co do nowej szkoly to odbyl sie panel w innej dzielnicy i synek zakwalifikowal sie wg ich systemu do szkoly specjalnej. Byc moze bedzie miejsce w szkole ktora bylam odwidzic 3 tyg. temu. Niestety mam znow metlik w glowie bo niewiem czy jednak nie isc w kierunku szkoly prywatnej lub szkoly tylko dla autysykow skoro juz jestesmy na etapie zmiany szkoly, co myslicie? Jakie mam szanse ze dostane finanse na taka szkole i jakimi argumentami sie podeprzec zeby dotrzec do celu?

[ Ostatnio edytowany przez: doritos 23-04-2012 09:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

mena12

Post #9 Ocena: 0

2012-04-23 09:45:18 (12 lat temu)

mena12

Posty: 201

Kobieta

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: bedford

doritos,to nie jest latwe i kazde dziecko inaczej przyjmuje rozne zmiany,moj jest okreslony jako wysoko funkcyjny autysta i czasami da sie duzo z nim zrobic a czasami nic
mam juz finalny statment i teraz czekam na spotkanie wszystkich swietych,mlodego zostawilam w szkole ,w ktorej jest teraz i zobacze jak sobie poradzi z pomoca.
Doritos dasz rade,dla mnie tez czasami serce peka gdy mowie nie dla mlodego,ale wiem ze to dla jego dobra.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Simon2009

Post #10 Ocena: 0

2012-04-23 11:04:36 (12 lat temu)

Simon2009

Posty: 167

Kobieta

Z nami od: 10-11-2011

Skąd: Airdrie,Calderbank

witam dziewczyny!!
Ja ciagle czuje sie jakbym walczyla z wiatrakami:-Y
jak odbijana pileczka psycholog z cliniki twierdzi ze nie moze skontaktowac sie ze szkolą i logopedką,szkola twierdzi ze nikt sie z nimi nie kontaktowal,jak prosilam w szkole o psychologa edukacyjnego to powiedzieli ze najpierw musza sie skontaktowac ze zwyklym psychologiem no i tak wkolko wiec sie wkurzylam i poszlam sama do psychologa edukacyjnego chociaz jeden ktory mnie wysluchal i ma sie kontaktowac ze szkolą a pozniej bedzie spotkanie psycholodzy ,logopedka szkola i ja no i zobaczymy co z tego wyniknie

Natomiast u Szymona niby cos sie dzieje mamy niedlugo badanie sluchu no i wkoncu logopede ,zostal tez wciagnienty do multi-agency tez mamy tam spotkanie 15 maja i maja byc tam wszyscy hv ,psycholog edukacyjny,logopeda,lekarka i przedszkole.

Ja mam juz dosc:-Y:-Y:-Y

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 203 z 623 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 202 | 203 | 204 ... 621 | 622 | 623 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,