MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwsza komunia św.-gdzie lepiej?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 4 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2010-01-17 09:03:03 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2010-01-17 09:42:44 (14 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Cytat:

2010-01-17 02:06:48, sebabar napisał(a):
Cytat:

2010-01-17 01:59:14, ewamik napisał(a):
Ależ nie! Tu się mylisz.W domu nie rozmawiamy o prezentach.Gdy ktos pyta moja Weronike-co chciałabys dostać na Komunie? Ona otwiera szeroko oczy ,bo nie wie co ma odpowiedzieć.
Ona nie wie,ze na Komunie dostaje sie prezenty.Słyszała tylko od nas,ze w końcu dostanie swój notebook.(pod warunkiem,że będzie grzeczna)
Chce tylko by oprawa tej uroczystości była ładna.
Ja swoja Komunie doskonale pamiętam.Pamiętam nawet moment gdy obudziłam się rano,otworzyłam oczy i zobaczyłam swoja sukieneczkę,która wisiała na drzwiach szafy.
I dzisiaj gdy spytałam córkę jakie cche zaproszenia,to też była zdziwiona.
Ona doskonale wie,co kryje sie pod nazwa 1-wsza Komunia Św.
Tak jak ja pamietam swój Wielki Dzień i w kościele i w domu,tak samo chcę,by moja córeczka pamiętała go do końca życia.
A zaproszenia..torcik...to jest tylko dodatek.
Chyba nikt nie chce iśc po mszy na piwo do pubu
Apropo,na naszej Komunii nie bedzie ani kropli alkoholu


nie znam zwyczajów tego kraju, ale w styczniu komunia?


A kto powiedział,że w styczniu? Komunia jest w maju.Chociaż moja znajoma z Portugalii w kościele portugalskim Komunie ma w marcu.
Fakt,Komunia jest za 4mies ale wychodze z założenia,że lepiej wcześnien wszystko mieć niz w kwietniu latać po sklepach.
Dziewczynki z klasy córki również zaczynają robić zakupy.
Dla przykładu:my zarezerwowalismy restauracje w grudniu i juz było tylko jedno miejsce,bo częśc zarezerwowane.Inna restauracja cała zajęta...następna też.
Co szkodzi by powoli zacząć sie rozglądać niz później na wariata biegać i sie stresować?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

justin1976

Post #3 Ocena: 0

2010-01-17 10:32:21 (14 lat temu)

justin1976

Posty: 734

Kobieta

Z nami od: 05-06-2007

Skąd: Londyn/Croydon

A jak ktoś ma ochotę na dodatek do tego wzniosłego wydarzenia w postaci pysznego, polskiego torcika, to zapraszam do mnie :). Inforamcje na privie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2010-01-17 11:13:25 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #5 Ocena: 0

2010-04-16 02:17:56 (14 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Jakis czas temu na forum pytałam o suknie komunijna,sklepy w których moge się zaopatrzyć na tego typu uroczystość.
Oczywiście na wstępie zostałam zrugana,że zapominam czym jest Komunia i jak to-w styczniu interesuję sie Komunią????
Miesiąc temu pytałam koleżanki-mamy o suknie dla swoich córek.Na co one-To ty jeszcze nie masz???
Zaczęłam szukać w Debenham-oczywiśce buciki,rękawiczki i białe suknie były juz przebrane albo juz nie było.W jkaiś sklepie na Oxford spotkaliśmy dwie Angielki,które równiez szukały sukienke dla swoich córek i powiedziały,że troszkę sie spóźniły,bo juz nic nie ma i nie wiedza gdzie maja iść.
Jesli były suknie,to w kolorze ivory i do tego po kolana.
MOja znajoma powiedziała mi,że na Wembley jest mały hinduski sklep,gdzie sprzedaja suknie komunijne i takie tam inne suknie.
Pojechałam natychmiast.Sprzedawała tam Polka.Gdy powiedziałam jej,że szukam suknie komunijnej,długiej i skromnej to ona powiedział mi-"A co tak późno? Na co pani czekała? Mówie,jak to późno,przeciez jest marzec.Na co ona-No właśnie...marzec,a suknie juz są od końca grudnia.Zostały juz jakies pojedyńcze numery i przebrane"
Powiedziała mi,że przeciez to jest Londyn i nie tylko Polacy ida do Komunii ale i Anglicy,Hiszpanie,Portugalczycy itd i każdy szuka białej sukni.
Faktycznie zostało kilkanaście sztuk,wielkie,falbaniaste,na kole,bufiaste suknie.Z tego wszystkie udało mi sie "wyłuskać" 3suknie z czego moja córka wybrała jedną,śliczną,skromną,długa suknie.Przepiękna ale nadzwyczaj skromna.Tu smiem powiedzieć,że suknia jest tylko dodatkiem do mojej córeczki..a raczej do jej urody.
Najważniejsza jest ONa-moja córeczka....a dopiero później sukieneczka....taka skromna.
W maju dodam zdjęcie mojej córeczki :-)
Dlatego też jeśli ktoś szuka sukni,niech to zrobi wcześnie,początkiem roku,żeby później skupić sie na tym najważniejszym czyli dzień 1-szej Komunii Sw.
Gdy ja szukałam przez internet zaproszeń,to moja córka chciała to robic ze mną.Twierdziła,że to jest jej święto i to ona decyduje.Oczywiście jej przytaknęłam i wspólnie wybrałyśmy zaproszenia ze zdjęciem na kalce.Sama adresowała,przyklejała znaczki.
Tak jak sama zdecydowała,że chce dla każdego z gości podarować małego aniołka.
Oczywiście nie zapomniałyśmy o moditwie.Ma polską książeczkę i z niej równiez sie uczy po polsku.Ma równiez różaniec-trzeba poświęcić tylko.
Komunia jest bardzo ważna ale oprawa komunijna
jest dodatkiem...fajnym dodatkiem.

[ Ostatnio edytowany przez: ewamik 16-04-2010 02:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biniusia

Post #6 Ocena: 0

2010-04-16 06:35:38 (14 lat temu)

biniusia

Posty: 1738

Kobieta

Z nami od: 07-05-2009

Skąd: manchester

ja zaczelam za sukienka dla corki zaczelam rozgladac sie kolo poczatku lutego i to i tak bylo a wczesnie bo nie bylo jeszcze nigdzie powystawiane , wokolicach kwietnia trafilam do salonu sukien i tam bez problemu dostalam sukienke i wszystkie dodatki ,zostawilam zaliczke i tydzien przed komunia wplacilam reszte i odebralam:-]:-] a apropo sukienki komunijnejhttp://www.mojawyspa.co.uk/forum/47/25301/Sprzedam-Sukienka-Komunijna:-]
Kobieta jest jak wino ......im starsza tym lepsza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarnulka33

Post #7 Ocena: 0

2010-04-16 08:40:36 (14 lat temu)

czarnulka33

Posty: 923

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: newwport gwent

ja sprzedalam sukienke komunijna jakis czas temu dziewczynie z MW ,zreszta pisalam ze mam do sprzedania i dwie dziewczyny byly zainteresowane ale tylko na jedna pasowala ,kupila odemnie i jest bardzo zadowolona ,zreszta szyta byla na zamowienie w Polsce i przywieziona tutaj sliczna dluga i skromna,mi sie bardzo podobala ,bo jakos nie moglam znalesc tutaj zadnej sukienki,mam nadzieje ze bedzie sie ladnie prezentowac na dziewczynce a nawet poprosze o fotke

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2010-04-16 09:20:58 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #9 Ocena: 0

2010-04-16 11:20:36 (14 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Najprościej trafić do angielskiego kościołą katolickiego. (Im mniejszy tym lepiej).
ok 8-10 spotkań, zupełnie bez stresu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #10 Ocena: 0

2010-04-16 11:53:09 (14 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

ale jesli nie wychowujesz dzieci na katolikow, to po co im komunia??? to troche obluda prawda?? a jesli same jako drosli zdecyduja ze chca, ze potrzebuja wiary to sobie poradza, znajda kosciol......

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 4 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,