MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwsza komunia św.-gdzie lepiej?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 13 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 13 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ewamik

Post #1 Ocena: 0

2013-05-19 20:21:57 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

tak raczej nie da się. Musi miec egzamin.
Można inaczej,tk jak robiła moja koleżanka.
W Polsce porozmawiała z księdzem i katechetką(w tym wypadku zakonnica). Ksiądz zgodził sie na przyjęcie Komunii w Polsce. Tu dziewczynka chodziła na nauki i katechezy do kościoła polskiego. Tu równiez zdała egzamin.
Z Polski od katechetki dostała wszystkie piosenki,jakie dzieci będa śpiewały. Pojechała ciut wczesniej,aby dziewczynka uczestniczyła w próbie generalnej.
Dostarczyła potwierdzenie zdania egzaminu. Tak więc w ten sposób załatwiła
Druga córka inaczej to przeszła. Tu zdała egzaminy,poszła do 1-wszej Komunii w kościele polskim. Jednak za kilka tygodni jedzie do Polski. Zamówiła msze za córkę. Dziewczynka podobno ma być w swojej sukieneczce i to będzie za nia msza.
Druga koleżanka robi tak samo.
Rozumiesz...w Polsce jest ta cała ceremonia z wierszykami i piosenkami,do tego zdany egzamin. Dziecko musi nauczyć sie tego. Kwestia dogadania z księdzem w Polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2013-05-19 20:25:30 (11 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Mimo zdanego egzaminu, ksiądz w PL może zapytać: a 10 Przykazań to mogłabyś mi powiedzieć?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #3 Ocena: 0

2013-05-19 20:43:09 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

oczywiście,że tak. Zawsze może sprawdzić :)
W angielskim kościele ucza ale to nie jest tak jak w Polsce.
Chyba nawet nie pozwoliliby,żeby dziecko chodziło na nauki do angielskiego koscioła w UK i Komunia w polskim kościele w UK.
Ja wiem...Ty chcesz ominąc egzamin,prawda? :)
To trzeba się zdecydować. Tu czy tu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ixellente

Post #4 Ocena: 0

2013-05-19 22:07:20 (11 lat temu)

ixellente

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 16-12-2012

Skąd: SOUTH

Cytat:

2013-02-23 00:10:54, ewamik napisał(a):
Cytat:

2013-02-23 00:03:22, ewamik napisał(a):
Cytat:

2013-02-22 17:12:48, rega2012 napisał(a):
Przyjecie komunijne robicie w domu? Mysleliście juz nad menu,co zrobicie?
Ja na pewno robie przyjęcie dla synka w domu,oczywiście bezalkoholowe ;) Zastanawiam sie właśnie nad menu dla 12 dorosłych i 6 dzieci ;)


Zazdroszcze Ci,ze robisz w domu.Ja niestety nie mam miejsca.Robilam swieta,urodziny na 12-14osob ale nie chce,by podczas Komunii panowal gwar ,balagan i ciasnota.
Mysle o restauracji ale mam czas.To musi byc cos spokojnego,nie krzykliwego,zadna biesiada. Cos na ksztalt"The Knaypa" ale nie tam.Tam juz robilam .Wiem od kilku osob,ze bardzo sie popsulo i orgwnizacyjnie i kulinarnie.Menager sie zmienil.
Co na obiad..hmmm. Gdybym to ja robila to podalabym rosol.Na drugie do wyboru-mlode ziemniaczki zapiekane lub ryz na sypko. Zrobilabym udka pieczone w rekawie ,klopsiki miesne w sosie pomidorowym oraz placuszki z piersi kurczaka,papryka i cebulka(wszystko pokrojone w kosteczke i wymieszane z jajkami,moge dac przepis)jakby mi sie nudzilo,to zrobilabym dorsza zapiekanego z musztarda .
Salatka-pewnie kapusta pekinska z marchewka,grecka.
Jako przystawki-oliwki,rozne sery,pomidory marynowane,koreczki,salatka z awokado i kolendra,salatka z surowego kalafiora, salatka z selera (seler,jaja,papryka marynowana itd)
Wedlina,jaja faszerowane,awokado faszerowane,pomidory krojone,szynka ze sliwka suszona itp. Do obiadu lampka wina.
Ciasta-skromny bialy tort bez zadnych fajerwerkow,kolorowych napisow itd.
Zrobilabym sernik(klasyka) oraz jakies drugie ciasto.
Jesli posiedzenie zmieniloby ksztalt na towarzyskie(jak juz czesc ludzi pojdzie,bedzie pozno) to podalabym flaczki i moze jakiegos drinka. Ale to zalezy od sytuacji.
A ha..nie wiem z czego to wynika ale u mnie na kazdej imprezie rodzinnej typu
Swieta ,urodziny imieniny,jako pierwsza schodzi krojona w slupki ....marchewka.
Czasem jak ogladamy zdjecia ,to sprawdzamy czy jesscze jest marchewka czy jej nie ma juz..na jakim etapie byla impreza,poznajemy po marchewce:)
Tak wiec krojona w slupki marchewka skropiona sokiem z cytryny(nie ciemnieje marchew,a i smaczna jest ) oraz ogorek pokrojony w slupki tez bym podala.Ogorek smakuje z houmousem.Tak wiec houmous tez by byl :)
Dla dzieci do raczki :)




to po prostu crudites najlepsze właśnie z humusem lub taramusolatą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2013-05-19 22:18:50 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #6 Ocena: 0

2013-05-19 22:53:34 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Wiele razy organizowałam imprezy -urodziny,rocznica ślubu,święta. Tak więc doświadczenie mam :) Najpierw wszystkie dania spisuję sobie na kartce,a póxniej kupuje produkty. Mam tu rodzine i kilkoro przyjaciół. Zawsze w tym samym gronie spotykamy się. Rodzina liczna-rodzeństwo,siostrzency itd każdy z męzem/zoną. Tak się fajnie składa,że nikt z nas nie naduzywa alkoholu,po prostu wszyscy mamy pokłady humoru.
Imprezy to też same śmiechy-hihi,jakiś drink czy piwko,bez przekleństw i obrażania się.
Jeden coś powie,drugi dopowie i wszyscy się śmieją.Komunii nie traktuję jako spotkania towarzyskiego. 2 tyg po Komunii robimy u mnie "otwarcie krzaka" czyli grill,muzyka,alkohol.
A czemu zazdroszczę? Ponieważ lubie,gdy u mnie wszyscy wcinają ze smakiem,a i na odchodne daje jakieś ciasto do pojemnika i sałatki. Jestem dośc dobra kucharką robię ciasta,torty i sprawia mim satysfakcje,gdy chwalą moje potrawy,które przygotowuje noc i dzień :)
Ale to druga Komunia i druga impreza w restauracji :) Później same domówki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2013-05-19 23:06:40 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #8 Ocena: 0

2013-05-19 23:18:47 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Każde święto czy to Wielkanoc czy Boże Narodzenie czy Komunia,jest dla mnie duchowym przezyciem. Jako wierząca katoliczka celebruję takie uroczystości nie tylko przy stole czy w kuchni ale przede wszystkim w kościele jak i na rozmowe z dziećmi.
Przyjęcie komunijne czy tez wigilijne,to tylko kwestia organizacji.
Gdy jest organizacja,to nie biegam z językiem na brodzie.
W tej chwili bardziej denerwuje się tym czy w restauracji wszystko będzie ok,bo w domu jestem siebie pewna.
Bierzmowania nie celebruję i nie mam zamiaru zapraszać gości.
Wybierając restauracje,kierowałam się również dogodnym parkingiem. Kuzynka męza przyjdzie z dziećmi. Tak więc będzie miejsce aby dzieci czuły się swobodnie.
Wszystko brałam pod uwagę.
W tej chwili moja córeczka chodzi na spotkania,w domu rozmawiamy o tym. Jest ciekawa i podekscytowana. Cieszy się,że w Polsc ebedzie mogła wspólnie z babcią przystapic do komunii.
Nie rozmawiamy o prezentach.W sumie nawet ją to specjalnie nie obchodzi.
Teraz nie może doczekać się momentu,gdy włozy białą sukienke,buciki i pójdzie do kościoła.
Widziałam,że juz przymierzyła sukieneczkę.
Wracając do przyjecia...gdybym miała większy dom,większe możliwości,to i łatwiej by mi było. Teraz jest stanowczo za ciasno.
To jest mojej małej "komunistki" :) dzień i ona jest najważniejsza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

skibiki

Post #9 Ocena: 0

2014-02-10 15:27:07 (10 lat temu)

skibiki

Posty: 432

Kobieta

Z nami od: 27-12-2006

Skąd: Liverpool

Ja troche odskocze od tematu
Poszukujemy osoby ktora zajmuje sie szyciem alby komunijnej dla dzieci w Northamptonshire :-)
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosia29

Post #10 Ocena: 0

2014-03-06 23:01:57 (10 lat temu)

gosia29

Posty: 5

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 18-09-2009

Skąd: londyn

xxxx

Uwaga moderatora: kolejny spam zakonczy sie blokada konta

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 13 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,