MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ogrzewanie: elektryczne czy gazowe - ktore lepsze?

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krunschwitz

Post #1 Ocena: 0

2009-07-22 20:04:15 (15 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

Cytat:

2009-07-22 20:00:33, niucha007 napisał(a):
Cytat:

2009-07-22 18:05:29, mcriss napisał(a):
Jaki wniosek, nie zastanawiac sie jakie ogrzewanie, tylko wziac sie za docieplanie i wymiane okien, ja w domu bym nie musiala wogole grzac jakbym miala plastiki wszedzie i normalne drzwi co juz nie wspomne o tym cholernym letterbox, tymi wszystkimi dziurami cale cieplo ucieka.

My mamy plastykowe okna i drzwi!
Ale co z tego? Jak strop jest zupełnie nie ocieplony! Jak zimą wieje - to są przeciągi i na pietrze nie idzie wytrzymać, jest zimno - a na parterze ciepło. Natomiast latem odwrotnie.
A na parterze bez kapci nie da się chodzić, bo jest strasznie zimno w nogi.
Więc co mam mury ocieplać ze stropem a najlepiej ogrzewanie podłogowe zamontować :)
Fakt, domu tu są nie ocieplone, ale piec też dużo daje.
A po za tym - ja dom wynajmuje, więc nie będę ładować w niego kasę.

Napisalam to do autorki tematu, bo jesli zastanawia sie jakie ogrzewanie, tzn chce cos w mieszkaniu zmieniac, no a nie wydaje mi sie aby landlord sie jej pytal jakie dziecko chcesz ogrzewanie, bo by wzial to najtansze w kosztach.
U mnie landlord wymienial wszystko z elektrycznego na gazowe, wszystko nowe, rurki, grzejniki, piecyk(czy jak go tam zwal) i w zimie tygodniowo wydaje 30f gazu:-Y
Albo jest tak drogo albo spieprzyli instalacje.

Zdecydowanie jest coś nie tak.30 funtów tygodniowo:-o:-o:-o
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ciesza

Post #2 Ocena: 0

2009-07-22 20:05:14 (15 lat temu)

ciesza

Posty: 9724

Kobieta

Z nami od: 29-08-2007

Skąd: MANCHESTER

Autorka nie chce nic w mieszkaniu zmieniac, jak juz napisala w pierwszym poscie, bedzie szukac nowego mieszkania. Jednym z kryteriow wyboru ma byc typ ogrzewania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2009-07-22 20:10:56 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2009-07-22 18:32:14, iloclaude napisał(a):
A mozecie mi mniej wiecej wytlumaczyc jak najlepiej sprawdzic czy grzejnik jest dobry czy zly? Nigdy w zyciu nie uzywalam elektrycznych, wiec kompletnie nie mam o nich pojecia! Na srodkowym zdjeciu widac jakiego rodzaju sa ta grzejniki http://details.vebra.com/property/932/17703389

A co do okien to sa dwuszybowe plastiki :-D

[ Ostatnio edytowany przez: <i>iloclaude</i> 22-07-2009 18:33 ]




Certyfikat energetyczny nie zacheca. Ja bym raczej proponowala obejrzec dokladnie dom sam w sobie. Te wspomniane okna, czy jest docieplony, zobaczyc jakiej grubosci sa sciany itp. Popytac sie dokladnie agenta o wszystkie te rzeczy.

Dla porownania to moje obecne lokum zostalo oszacowane w kategorii Energy Efficiency na 70 i od marca zyje bez ogrzewania bez problemu. Oczywiscie to jest mieszkanie, wiec jest cieplejsze, ale mimo wszystko zwroc na to uwage. Teraz certyfikaty EPC musza byc robione dla kazdej nieruchomosci na wynajem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Libbii

Post #4 Ocena: 0

2009-07-22 20:35:29 (15 lat temu)

Libbii

Posty: 659

Kobieta

Z nami od: 17-03-2009

Skąd: Leicester

Richmond, a czy można samemu gdzieś sprawdzić ten certyfikat?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2009-07-22 20:56:12 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iloclaude

Post #6 Ocena: 0

2009-07-22 21:33:57 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Cytat:

2009-07-22 20:10:56, Richmond napisał(a):
Cytat:

2009-07-22 18:32:14, iloclaude napisał(a):
A mozecie mi mniej wiecej wytlumaczyc jak najlepiej sprawdzic czy grzejnik jest dobry czy zly? Nigdy w zyciu nie uzywalam elektrycznych, wiec kompletnie nie mam o nich pojecia! Na srodkowym zdjeciu widac jakiego rodzaju sa ta grzejniki <a href="http://details.vebra.com/property/932/17703389" target="_blank" target="_new">http://details.vebra.com/property/932/17703389</a>

A co do okien to sa dwuszybowe plastiki :-D

[ Ostatnio edytowany przez: <i>iloclaude</i> 22-07-2009 18:33 ]




Certyfikat energetyczny nie zacheca. Ja bym raczej proponowala obejrzec dokladnie dom sam w sobie. Te wspomniane okna, czy jest docieplony, zobaczyc jakiej grubosci sa sciany itp. Popytac sie dokladnie agenta o wszystkie te rzeczy.

Dla porownania to moje obecne lokum zostalo oszacowane w kategorii Energy Efficiency na 70 i od marca zyje bez ogrzewania bez problemu. Oczywiscie to jest mieszkanie, wiec jest cieplejsze, ale mimo wszystko zwroc na to uwage. Teraz certyfikaty EPC musza byc robione dla kazdej nieruchomosci na wynajem.


Dom ogladalismy, generlanie wszystko super, no ale to ogrzewanie. Jak widac na zdjeciach nie jest to stary dom tylko juz nowsze budownictwo i jak pislam okna plastikowe. Co to tych certyfikatow to na czym to dokladnie polega? Domyslam sie, ze im wyzszy numer tym lepiej, ale jak to moze mniej wiecej wygladac w rachunkach? Zna sie ktos na tym?? :-o
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2009-07-22 21:40:09 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Certyfikaty traktowalabym jako wskazowke, bo z tego co czytalam to na taka wycene wplywa nawet to czy sa zarowki energooszczedne w nieruchomosci i takie rozne drobiazgi. Sprawdz czy jest ocieplony strych/dach. Na rachunki nie da sie tego nijak przeliczyc, bo w koncu rachunki zaleza od rozmiaru nieruchomosci, wydajnosci systemu itp. Ale niewatpliwie im wyzsza liczba tym lepiej.

A certyfikaty powinna miec kazda nieruchomosc na wynajem. Jesli nie ma na stronie z ogloszeniem to trzeba zapytac sie agenta.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iloclaude

Post #8 Ocena: 0

2009-07-22 21:49:38 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Cytat:

2009-07-22 21:40:09, Richmond napisał(a):
Certyfikaty traktowalabym jako wskazowke, bo z tego co czytalam to na taka wycene wplywa nawet to czy sa zarowki energooszczedne w nieruchomosci i takie rozne drobiazgi. Sprawdz czy jest ocieplony strych/dach. Na rachunki nie da sie tego nijak przeliczyc, bo w koncu rachunki zaleza od rozmiaru nieruchomosci, wydajnosci systemu itp. Ale niewatpliwie im wyzsza liczba tym lepiej.

A certyfikaty powinna miec kazda nieruchomosc na wynajem. Jesli nie ma na stronie z ogloszeniem to trzeba zapytac sie agenta.

Ok dzieki wielkie. W sobote spotykam sie z agentem, wiec sie o wszystko wypytam 8-) A poki co nadal rozgladam sie za innym domem z ocieplaniem gazowym ;-)
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NemoNo1

Post #9 Ocena: 0

2009-09-06 16:42:37 (15 lat temu)

NemoNo1

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2009

Skąd: Wrocław

Każdy ma prawo wyboru i ogrzewać mieszkanie kotłem na prąd,albo gaz. Ja wybrałem ogrzewanie centralne kotłem elektrycznym i jestem bardzo zadowolony z faktur w sezonie grzewczym .Doskonale wiadomo,że koszty montażu instalacji związanej z ogrzewaniem gazowym (zezwoleń ,projektów ,ogółem wszystkie koszty z tym związane ),są kilkakrotnie wyższe od montażu instalacji ogrzewania elektrycznego . Nie wspominając już o czasie i bieganiu po urzędach,aby uzyskać wszystkie wymagane pozwolenia, projekty itp na montaż takiej instalacji...Osoby ,które mają ogrzewanie gazowe ,doskonale znają cyferki na faktórach za gaz w sazonie grzewczym i wiedzą ile musieli zainwestować i po jakim czasie im się to zwróci ... Pozdrawiam wszystkich ,a najbardziej tych, którzy mają jeszcze możliwość wyboru .

[ Ostatnio edytowany przez: NemoNo1 06-09-2009 17:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Patka2991

Post #10 Ocena: 0

2014-06-06 15:46:48 (10 lat temu)

Patka2991

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 06-06-2014

Skąd: SOUTHPORT

Witam mam małe pytanie ponieważ chcę wynająć mieszkanie, gdzie nie ma ogrzewania gazowego tylko elektryczne również nie ma grzejników tylko jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. Budynek jest z czerwonej cegły i od podstaw remontowane. Mieszkanie jest na 1 pietrze pod tym mieszkaniem też jest mieszkanie również nad i w tym nad również jest ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni. Proszę doradźcie mi czy warto brać czy po prostu poszukać z grzejnikami... ??

[ Ostatnio edytowany przez: Patka2991 06-06-2014 15:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,