MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Aborcja - nie!!!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 106 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 104 | 105 | 106 ] - Skocz do strony

Str 3 z 106

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kinga77

Post #1 Ocena: 0

2009-02-23 23:22:52 (15 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Cytat:

2009-02-23 22:39:50, marcinb napisał(a):
Nie pisz tutaj nic o religii bo niektorzy sa niewierzacy i takie szastanie cytatami z Koranu, Tory czy Biblii to zwykla demagogia.
Ciaza mozna usunac do 12 tygodnia ciazy, i bez wzgledu na to jak plod wtedy wyglada to nie ma mozgu i nie moze samodzielnie istniec, wiec ciezko tenze plod nazywac czlowiekiem.

Moje zdanie: Nie chcesz usuwac ciazy, nie usuwaj. Zostaw innym, ateistom, agnostykom, innowiercom, mozliwosc dokonania wlasnego wyboru czy usunac plod czy nie.

Czy ja cos wsponiałam o religii?Kazdy ma prawo do wyrażnia opinii.Więc dlaczego nie mogę zacytowac czegoś na czym opieram własne zdanie?Dlatego,że -nie wszyscy- są wierzący,co również oznacza,że niektórzy są.I nikt nie musi sie ze mną zgadzac.
Zresztą chyba jestes facetem,więc nie wiesz co znaczy nosic pod piersią dziecko i nie ważne ile ma dni i czy ma mózg czy nie.A kobiety bardziej emocjonalnie do tego podchodzą i stąd takie rakcje.
A poza tym chyba nie doczytałeś mojego ostatniego zdania...Nikomu nic nienarzucam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #2 Ocena: 0

2009-02-23 23:28:06 (15 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

przeciwko abrocji
przeciwko zabranianiu aborcji

przeciwko eutanazji
przeciwko zabranianiu eutanazji

przeciwko invitro
przeciwko zabranianiu invitro

mozna byc przeciwko wszystkiemu :) czy ktos bedzie przeciwko szczesliwemu zyciu, szczescie dla kazdego jest czyms innym, wiec zrobi rozne rzeczy aby je osiagnac, cena jak w menu jest rozna :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2009-02-23 23:37:21 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

MOze nie trzeba schodzic odrazu na poziom facet oczywiscie bedzie za, bo nie zrozumie. Ja nie jestem facetem, ale jak juz wczesniej sie wyrazilam, nie sadze, zeby decyzja o aborcji byla przez kogokolwiek podejmowana lekka reka, bez przemyslenia, i bez konsekwencji. Nie popieram braku wyboru, ani pietnowania kobiet ktore sie na aborcje zdecydowaly.

Walczyc o zycie to jedna kwestia, ale ile z was ktore namawiaja na "nie aborcji" oprocz slow, aktywnie poswiecilo dzien w zyciu na przyniesienie chociaz paru chwil radosci dzieciom porzuconym w domach dziecka, bo matka najpierw powiedziala "nie adopcji" a potem "nie dziecku"?

Slowa "nie aborcji" sa latwe do wypowiedzenia, a jak posluchaja i powiedza "nie aborcji" to co dalej, bo nie kazdy przypadek konczy sie "potopem milosci" przy pierwszym kopnieciu, czesto nawet nie po pierwszym przytuleniu, co zaoferujecie dziecku?

Non stop sa poszukiwane rodziny zastepcze, na krotsza i dluzsza mete, coraz czesciej sa dzieci Polakow potrzebujace domowego ciepla, ile z was popiera "nie aborcji" praktycznym oddzewem na alternatywy?

Words are cheap......
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #4 Ocena: 0

2009-02-24 00:09:10 (15 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Cytat:

2009-02-23 23:37:21, Adacymru napisał(a):
MOze nie trzeba schodzic odrazu na poziom facet oczywiscie bedzie za, bo nie zrozumie. Ja nie jestem facetem, ale jak juz wczesniej sie wyrazilam, nie sadze, zeby decyzja o aborcji byla przez kogokolwiek podejmowana lekka reka, bez przemyslenia, i bez konsekwencji. Nie popieram braku wyboru, ani pietnowania kobiet ktore sie na aborcje zdecydowaly.

Walczyc o zycie to jedna kwestia, ale ile z was ktore namawiaja na "nie aborcji" oprocz slow, aktywnie poswiecilo dzien w zyciu na przyniesienie chociaz paru chwil radosci dzieciom porzuconym w domach dziecka, bo matka najpierw powiedziala "nie adopcji" a potem "nie dziecku"?

Slowa "nie aborcji" sa latwe do wypowiedzenia, a jak posluchaja i powiedza "nie aborcji" to co dalej, bo nie kazdy przypadek konczy sie "potopem milosci" przy pierwszym kopnieciu, czesto nawet nie po pierwszym przytuleniu, co zaoferujecie dziecku?

Non stop sa poszukiwane rodziny zastepcze, na krotsza i dluzsza mete, coraz czesciej sa dzieci Polakow potrzebujace domowego ciepla, ile z was popiera "nie aborcji" praktycznym oddzewem na alternatywy?

Words are cheap......

Masz rację,tylko zachodzi pytanie co będzie lepszym wyjściem zawczasu zabic i zadręczac sie całe życie,czy porzucic,albo oddac do adopcji i tez zadręczac sie całe życie.Więc jakby nie patrzec nie ma dobrego wyjscia.Z tym zabic to żeby nie było,bo spór jest nadal nie rostrzygnięty,ale chyba nie ma watpliwosci,że płód też jest życiem,więc raczej zabic.No muchę np. też się przecież zabija...Tylko czy można robic jakiekolwiek porównania?

I jak wogóle możesz mówic o cieple w stosunku do dzieci,które go potrzebują, w świetle aborcji.Więc lepiej dla nich i dla wszystkich,żeby się poprostu nie narodziły,a wtedy rząd nie musiałby utrzymywac placówek.To tak jak zabic szczeniaki,lepiej żeby było ich jak najmniej to wtedy problemy same się rozwiążą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2009-02-24 00:20:31 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja nie porownuje plodu do much ani szczeniakow, wiec nie rozumiem po co ty dajesz takie przyklady.

A co z pytaniem, co poza krzykiem "nie aborcji" robisz dla "ocalonego" zycia?
Czy tylko na haslach konczy sie odpowiedzialnosc spoleczna, bo reszte powinien rzad zalatwic......?
Rzad dal prawo wyboru, jak ty nie jestes za prawem wyboru, to powiedz co robisz zeby pokazac ze jest inne wyjscie?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasik62

Post #6 Ocena: 0

2009-02-24 00:21:25 (15 lat temu)

kasik62

Posty: 210

Kobieta

Z nami od: 24-09-2008

Skąd: Birmingham

Wiem jedno - nie chciałabym żeby aborcja była taktowana jako środek antykoncepcyjny, szczególnie w kraju gdzie wszelkie implanty itp. są za darmo.
Jakiś czas temu był w gazecie artykuł o 16 letniej brytyjce, która dokonała 3 aborcji, pierwszą w wieku lat 13 i nic złego w tym nie widzi. Może przy okazji resztkę mózgu jej wyciągnęli?


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #7 Ocena: 0

2009-02-24 01:22:53 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Ale, ale, ale - zabic, zabijanie, mordowanie, holocaust itp itd

Uzywanie takich zwrotow w tej dyskusji, wobec osob zaronwo wierzacyh jak i niewierzacych, na temat usuniecia plodu z organizmu kobiety, jest co najmniej naduzyciem moralnym i zakrawa na skrajnie posunieta demagogie.

Nie chcesz usunac plodu - nie rob tego, twoj wybor. Ale nazywanie tych co maja w tej kwestii inna opinie niz twoja, oparta na racjach plynacych z wyznawanej religii tudziez swiatopgladu, mordercami czy zabojcami jest zwyczajnie niegrzeczne i nie kwalifikuje sie do zadnej dyskusji na jakimkolwiek poziomie.

I prosze mi nie pisac, ze nikogo formalnie nie nazwalas slowami jak wyzej, bo sam fakt nazywania aborcji morderstwem/zabojstwem, automatycznie stawia wszystkich o innych pogladach czy podejsciu do religii niz twoje, na rowni ze zbrodniarzami.
A to juz zakrawa na religijny fanatyzm...
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

dominika-essex

Post #8 Ocena: 0

2009-02-24 09:08:11 (15 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Kobiety nadal beda dokonywac aborcji bezwzgledu na to co tu piszecie i oglaszacie. Moim zdaniem lepiej aby to bylo zrobione pod katrola lekarzy i psychologow niz gdzies w piwnicy. Mozecie mnie wyzwac od jakich chcecie ale wybor w tej kwestii to indywidualna sprawa. To nie wasze sumienie nie wasza walka ze Soba co zrobic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vitaclub

Post #9 Ocena: 0

2009-02-24 17:06:20 (15 lat temu)

vitaclub

Posty: 403

Kobieta

Z nami od: 07-11-2008

Cytat:

2009-02-24 09:08:11, dominika-essex napisał(a):
Kobiety nadal beda dokonywac aborcji bezwzgledu na to co tu piszecie i oglaszacie. Moim zdaniem lepiej aby to bylo zrobione pod katrola lekarzy i psychologow niz gdzies w piwnicy.



Dzis przeczytalam, ze według tego myslenia nalezaloby zalegalizowac np. gwałt. Bo po co narażac gwalciciela na niebezpieczenstwo i szykany??

Wedlug badan naukowych zadna kobieta nie usunelaby ciazy, gdyby otrzymala nalezyta pomoc.

Chejze ojcowie- zamist mowic to jej wolna wola i jej wybor- lapac sie do roboty i prosze pomagac partnerka. I zdiecko bedzie zyc i wszyscy beda zadowoleni.



alive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #10 Ocena: 0

2009-02-24 23:06:12 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Jakos argumenty, ktore zawieraja Wielkie Kwantyfikatory (kazda, zadna, wszyscy itp) nie brzmia wiarygodnie.

Co to bylo za badanie, ze zgodnosc odpowiedzi wynosi 100% - to nie to, ze jest niewiarygodne, to po prostu brzmi jak demagogia - no chyba, ze badania byly przeprowadzone wsrod grupy osob gleboko religijnych. A po drugie, jaka pomoc? Ktos bedzie oplacal koszty utrzymania dziecka do pelnoletnosci czy tylko becikowe?

Aborcja nie jest niczym dobrym ale odebranie kobiecie mozliwosci wyboru co do decyzji na temat plodu jest zwyklym ubezwlasnowolnieniem.

Zreszta jestem przeciwny aborcji ''na zyczenie'' - uwazam, ze przed podjeciem decyzji kobieta powinna przejsc rzeczowa rozmowe z psychologiem co do konsekwencji zdrowotnych zabiegu. A przy rozmowie, a przynajmniej jej czesci powinien byc obecny partner kobiety.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 3 z 106 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 104 | 105 | 106 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,