MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Będe mamą - jestem mamą.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9758 z 9770 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9757 | 9758 | 9759 ... 9768 | 9769 | 9770 ] - Skocz do strony

Str 9758 z 9770

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kardam

Post #1 Ocena: 0

2014-09-09 10:42:50 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Probowalam. Pokazuje ze tez jem i ona chetnie bierze pierwsza lyzke, jak poczuje, ze to warzywa, to pluje, macha rekami, glowa itd.
Czesto jak widzi co jemy, ona tez chce, zeby dac jej z naszego talerza. Jak mamy takie rzeczy, ktore nie sa na liscie, to jej podajemy i znow to samo :-(
Normalnie sie poddaje juz, bo mi brak pomyslow *TIRED*
A nie poszlam z nia na wazenie, bo zapomnialam, ze mialam o tej samej godzinie badanie na cukrzyce ciazowa. Niestety bede miala cukier pod kontrola. Nie wiem jak to bedzie wygladalo, ale przez telefon babka powiedziala, ze mam w normie, ale blisko granicy i oni chca to mi kontorolowac. W zeszla ciaze pilam jak szalona i non stop sikalam i tez mialam wynik przy granicy, to w tamtym szpitalu nie widzieli problemu, bo przeciez zalapalam sie do normy *TIRED*
Co szpital to obyczaj. Tutaj chyba mniej patrza na koszty *YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Luna_uk

Post #2 Ocena: 0

2014-09-12 22:19:11 (10 lat temu)

Luna_uk

Posty: 370

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Polska

Cześć dziewczyny, miesiąc mnie na MW nie było, a tu raptem kilka stron.

Kardam, moja Maja nie ma żadnych alergii, ale też prosiłam dziewczyny o porady, bo rozszerzanie diety sprawiało nam kłopot. Jedno, co mogę powiedzieć to - cierpliwość. Moja jest co prawda nadal na cycu, wiec jest mi łatwiej. Mała ma 8 miesięcy i ciągle słucham od mojej mamy ze jej dzieci w tym wieku jadły normalne obiadki, ale ja nie zmuszam Mai do jedzenia. Codziennie staram się coś dać, czasem je (dziś wyjątkowo ładnie zjadła na obiad zupkę ogórkową a przed kąpielą jogurt naturalny i owocki) póki co cierpliwie pokazuje jej różne smaki, nie po to by się najadła (bo od tego ma mleko i ładnie cały czas przybiera) a po to by jedzenie kojarzyła z czymś przyjemnym. Tez u nas było zaciskania buzi, wyrzucanie jedzenia, w sumie jest to nadal i w takich sytuacjach nie zmuszam. Daje cyca i próbuje później. Próbuje również wszystkiego, papki, w kawałkach i czasem zje spory kawałek nektarynki a czasem wszystko ładuje na podłodze. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne ;)

Moja ma obie jedynki dolne i kawałeczek dolnej dwójki widać, taki tyci tyci. Jest bardzo radosnym dzieckiem. Staje w łóżeczku, posadzona siedzi, ale sama nie siada. Wszystko w swoim czasie. Uwielbia podskakiwać tak ze czasem brak mi sił.


Pozdrawiamy ze słonecznej Polski - dziś było 25 stopni! Zadomowiłyśmy się tu na dobre.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #3 Ocena: 0

2014-09-12 23:04:45 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Ostatnio miałam małe, ale krótkie zwycięstwo. Mała zjadła mi porządną porcję papki, niestety następnego dnia nie chciała już jej jeść :-(

A ja jestem na diecię i strasznie to przeżywam, bo ciągle mi się chce słodkiego :( niestety, ale ostatecznie okazuje się że mam cukrzycę ciążową. W związku z tym oprócz diety miałam zwiększyć aktywność fizyczną i wczoraj padła mi miednica. Aż nie byłam w stanie wyjąć Neli z wanny, bo z bólu nie byłam w stanie stanąć na nogi :( dziś dłuższy spacer poszedł w niepamięć i już dużo lepiej się czuję.
W dodatku w zeszłą ciąże nie miałam zmiennych nastrojów i schiz, a w tą niestety ciągle płaczę lub wściekam się na zmianę, aż mam siebie już dosyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciotkaluta

Post #4 Ocena: 0

2014-09-13 14:20:40 (10 lat temu)

ciotkaluta

Posty: 208

Kobieta

Z nami od: 19-06-2013

Skąd: matlock

kardam ja tez miałam ciążę cukrzycową i lekarz zaproponował insulinę,jeśli masz taka możliwość to się zgadzaj od razu.Możesz wtedy jeść co chcesz - często ale w małych ilościach,dasz sobie zastrzyk i po sprawie.ja przytyłam 7kg. w ciąży pomimo że jadłam co chciałam i kiedy chciałam.
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

kardam

Post #5 Ocena: 0

2014-09-13 15:03:19 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Ja już przytyłam 8kg i lekarz chce żebym teraz 5kg zrzuciła, bo mam nadwagę.
Ogólnie zrobiłam obiad zgodnie z wskazaniami, poszłam na spacer i jak wróciłam miałam kiepski wynik. A wczoraj nie wytrzymałam i zjadłam 300ml lodów z sosem na wieczór i siedziałam na kanapie oglądając film i po 2h miałam idealny wynik, więc nie rozumiem tego :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciotkaluta

Post #6 Ocena: 0

2014-09-13 15:41:16 (10 lat temu)

ciotkaluta

Posty: 208

Kobieta

Z nami od: 19-06-2013

Skąd: matlock

miałaś idealny wynik bo sprawdzałaś po 2h. a w ciąży się mierzy po 1h :) ale nie przejmuj się jeśli nie przekraczasz po jedzeniu po 1h- 150 (8) to jest oki ja nieraz miałam tak że 1h po jedzeniu było za wysoko a 2 już za nisko, to dojadałam sobie hehe żeby wyrównać rachunek
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

kardam

Post #7 Ocena: 0

2014-09-13 15:57:15 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Mi kazano mierzyć jednego dnia przed posiłkiem, a drugiego 2h po posiłku (ewentualnie jak bym wychodziła z domu i nie miała gdzie zrobić testu, to w przedziale 1-2h). I ja mam mieć mniej niż 7 po posiłku i mniej niż 5 przed posiłkiem. Po 5 dniach dopiero jeden wynik przekroczył mi granicę, a reszta ciągle w przedziale 4-4.5 przed posiłkiem i 5-6.2 po posiłku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciotkaluta

Post #8 Ocena: 0

2014-09-13 20:59:35 (10 lat temu)

ciotkaluta

Posty: 208

Kobieta

Z nami od: 19-06-2013

Skąd: matlock

widzę że co szpital to obyczaj :0 u mnie było tak: przed jedzonkiem do 6 a 1h po jedzonku do 7.6 a po 2h juz ich nie obchodziło bo mówili że spada cukier więc będzie norma. wow ale wyniki masz na medal-gratuluję :) aaa i jeszcze jedno mi powiedzieli że jak poniżej 4 będzie to szybko coś zjeść trzeba.

mój mały nie chce też nic jeść, tylko cyc go interesuje a na reszte odwraca głowę albo pluje. ale zato rośnie jak na drożdzach, ma 6 miesięcy a ciuchy i buty musze mu kupować 9-12 nie umie jeszcze siadać a i jak go posadzę to się jeszcze potrafi przewrócić na bok ale zato za rączki prowadzony idzie jak szatan :)
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

kardam

Post #9 Ocena: 0

2014-09-14 08:38:38 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

No właśnie moje wyniki są dobre, więc stwierdziłam, że do czwartku zrobię próbę - będę jadła jak zwykle, tylko bez słodyczy, choć codziennie coś małego zjem, żeby nie mieć napadów i raz na trzy dni jeść nagle dużą porcję lodów. Jeśli będę miała wyniki w normie, to się po prostu nie będę przejmowała dietą, ale będę kontrolowała cukier, żeby nie przeoczyć jakby się jednak coś działo.
I zaproponowano mi dołączenie do systemu Florance. Położna mówiła, że jeśli przez kilka dni wyniki, które otrzymają ode mnie przez SMS będą dobre, to będą wysyłać informację, żeby nie przychodzić na wizytę do szpitala. Jak dla mnie będzie to idealne rozwiązanie :) bo tymczasowo mam mieć wizyty co tydzień, a jak się 'uporam' z dietą, to zmniejszą mi do jednej na dwa tygodnie ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania341

Post #10 Ocena: 0

2014-09-24 12:33:52 (10 lat temu)

ania341

Posty: 182

Kobieta

Z nami od: 11-08-2013

Skąd: thorne

czesc dziewczyny,
może temat powrotu do pracy jest wam bliski i któraś z was bedzie wiedziała jak to jest z urlopem wypoczynkowym bedac na macierzynskim, czy jest on naliczany podczas macierzyskiego czy po powrocie do pracy trzeba od nowa przepracować np. miesiac zeby mniec tam 1 czy 2 dni tego normalnego urlopu??

nie wiem jak to działa, w moje firmie zawsze nowy urop był przyznawany wraz z poczatkiem roku podatkowego i od kwietna można było korzystać z tych 22 dni (chyba??) przypisanych na cały kolejny rok, teraz ja bedac na miacierzyskim od pazdziernika czy przysługuje mi taki urlop wypoczynkowy czy musze sobie na niego zapracować??

z góry bardzo dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9758 z 9770 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9757 | 9758 | 9759 ... 9768 | 9769 | 9770 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,