MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Będe mamą - jestem mamą.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9745 z 9770 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9744 | 9745 | 9746 ... 9768 | 9769 | 9770 ] - Skocz do strony

Str 9745 z 9770

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Luna_uk

Post #1 Ocena: 0

2014-07-19 09:34:08 (10 lat temu)

Luna_uk

Posty: 370

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Polska

Hej dziewczyny. Jak to u Was było z rozszerzeniem diety maluchów? Chętnie otwierały buzię i próbowały nowych smaków?
U mnie to wielka tragedia, nie mam pomysłów jak zachęcić Maje do jedzenia. Wszystko co daje to wypluwa. Na jeden "posiłek" robię łyżeczkę kaszki i 2 łyżeczki owoców - część wyrzucam a część jest na niej. Jak ugotuje ziemniaczka i rozgniotę, dodam troszkę wody to aż się dławi, żeby skutecznie pozbyć się z buzi tego, co dałam. Przy słoiczkowych produktach tak nie robi, bo są bardziej płynne i łatwo się je wypluwa.

Oczywiście jest to powód do sprzeczek z moją mamą, bo jej zdaniem powinnam Maje "zmuszać" do jedzenia. Maja jest cyckowa, więc ja rozszerzam dietę spokojnie, nie widzę potrzeby jej zmuszania, bo z piersi może jeść kiedy chce a chyba nie o to chodzi by posiłek dziecku kojarzył się z walką? Dziś dałam jej chlebek do ręki i ładnie go ciumkała. Co mam robić? Odpuścić na np.2 tygodnie podawanie czegokolwiek czy nadal próbować? Dodam, że na wodę pięknie otwiera pyszczek i ją połyka. Maja jest bezbutelkowa.

Edit: Maja ma 6,5 miesiąca.

[ Ostatnio edytowany przez: Luna_uk 19-07-2014 09:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #2 Ocena: 0

2014-07-19 10:32:17 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Nela z chęcią próbowała ale zjedzenie słoiczka zupki zajmuje nam od pół godziny do godziny, przy tym jest zainteresowana wszystkim tylko nie jedzeniem. Choć ma 10.5 miesiąca nadal wszystko je gładko zblendowane, bo jak dam jej w małych kawałkach to się dławi, krztusi i ma później trzy dniowy protest przeciw wszystkiemu podawane mu łyżeczką. Moja mama wychowała pięcioro dzieci i mówi, że ze wszystkimi nami miała ten sam problem i jej wstyd było przed innymi mami, że my mając roczek jeszcze nie jemy kanapek.
Ja myślę, że nie ma co się przejmować innymi itd. Dwa dni temu widziałam się z moją babcią, chciała mi Nelę karmić serniczkiem, jak zabroniłam kategorycznie, bo Mała ma alergię na mleko, to mi powiedziała, że powinnam jej dać mleko normalne, bo przynajmniej dziecko sobie poje, a ja go mecze dietami 'jak ta głupia'. Nie wchodziłam w polemikę, bo nie ma sensu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kashmirka

Post #3 Ocena: 0

2014-07-19 11:23:15 (10 lat temu)

kashmirka

Posty: 28

Kobieta

Z nami od: 17-06-2014

Skąd: London

Luna nie masz powodów do obaw. Wiem ze Twoja mama chce dobrze, nie gniewaj sie na nią, ale niestety dobrymi chęciami czasmi piekło jest wybrukowane.
Zaufaj swojemu dziecku, daj jej odpocząć, nie zmuszaj do nieczego. Jak sama piszesz jest na piersi, jesli ładnie je Twoje mleczko to mozesz być naprawdę spokojna. Jak dobrze wiesz dziecku nie moze sie kojażyc jedzenie z walką, wciskaniem na siłe, o skutecznie mozesz je wtedy zrazic.
Mozesz sprobować jeszcze innej metody, bardzo pracochlonnej. Przygotuj papkę, niezbyt gęstą, taką wpółlejącą, rozbierz dziecko do pampersa, wez folie lub jakies stare przescieradło zrob w nim dzire, w srodek włoz dzidziusia, niech Ci ktos przy tym pomoze bo dzidzia pewnie sama jeszcze nie siedzi, zabezpiecz wszystko w promieniu 2 metry:) i daj dziecku lyzeczkę najlepiej taka specjalna tomi tipi od 7 miesiaca-jest tak wyprofilowana ze wygonie dziecko trzyma w roczce i zdaj sie na proby samokarmienia. Wiem ze to sie wiaze ze sporym balaganem, ale warto poprobowac, czesto dziecko z samej ciekawosci chce jesc, najlepiej gdy by udalo sie zaamgazować innych domowników zeby tez w tej chwili sobie jedli, atmosfera powinna byc spokoja i wesoła. Takie probu mozna robic, nawet codziennie jesli znajdzecie na to czas. Chyba że dziecko nie bedzie zainteresowane to dac dziecku spokuj na kilka dni.
Twoje mleko zapewnia jej dosłownie wszystko na tym etapie rozwoju, jesli dobrze przybiera na wadze i jest zdrowa, dobrze sie rozwija to nic tylko sie cieszyc. Moja córeczka zaczela dopiero probować smaki jak miala 6.5 miesiaca, jadla chetnie, ale sama, "pomimo zabezpieczen terenu" i tak zawsze jest troszke do sprzatania. Nie bierz sobie za bardzo do serca rad innych ze "dziecko musi juz jesc zupki, przecierane owoce", dziecko piersiowe moze miec na to ochote dopiero w 8, albo nawet i 10 miesiacu. Na tym etapie dla Twojego dziecka najwazniejsze jest Twoje mleko. A wszystkie inne nowosci to tzw proby smakowe i obserwacja na alergie w pokarmach stałych.
Jeśli nadal masz watpliwosci, poczytaj sobie fora o mamach ktore długo karmią dziecko piersią, tam przekonasz sie ze postepujesz własciwie i nabedziesz wiekszej pewnosci siebie w rozmowach z mama i otoczeniem ktore moze wywierac na Tobie presje "ze dziecko w tym wieku musi".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #4 Ocena: 0

2014-07-19 11:36:38 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Można też kupić taki gryzak na jedzenie z siateczką i tam wkładać pokrojone warzywo czy owoc. Dziecko się nie zadławi, będzie ciamkało z ciekawości i może nabrać chęci na próbkowanie innych smaków i konsystencji. Ja coś takiego kupiłam w Tesco na dziale z akcesoriami do podawania jedzenia dzieciom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

angela89223

Post #5 Ocena: 0

2014-07-19 14:31:46 (10 lat temu)

angela89223

Posty: 750

Kobieta

Z nami od: 29-05-2013

Skąd: Mk

Moja mala ma biegunke i stan podgoraczkowy;-( i nie wiem narazie czy to przez zeby czy co poczekamy zobaczymy nie dawno usnela.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

paryzanka

Post #6 Ocena: 0

2014-07-19 14:44:22 (10 lat temu)

paryzanka

Posty: 95

Kobieta

Z nami od: 07-12-2008

Skąd: Greenford

Hej,

Luna-mój Misiek wczoraj skończył pół roczku,rownież jest na piersi(w roil glownej),rano zjadla kaszke(glutenowa lub nie)z owocami,obiadek-rożne warzywka,w roli głównej marchewka,pietruszka,ziemniaczek normalny i słodki,dynia,brokol,.
Jak do tej pory,bez problemu,"dziwi sie" mniej lub bardziej,ale zjadla calkiem ladnie.
Bardzo lubi pic wode z malutka zawartoscia soczku(jabluszko,brzoskwinia),jesli zauwazy,ze po 2,3lyzeczce jedzonka jest jego ulubiona woda,bardzo chetnie otwiera buzie.Czasem,by chetniej skosztowal danego warzywka,polewam mu odrobina tej wody(potem juz nie musze,wystarczy ze popije na koniec),wowczas szybciej przekonuje sie do podawanego obiadku;)
Zdecydowanie bardziej woli gdy zupki sa rzadkie,niewiele gestsze od mleczka,na jedzenie stalych lub w kawalkach jedzonka przyjdzie jeszcze czas.:)
Absolutnie nie zmuszac do jedzenia,zrobic mala przerwe i zaczac od tego co lubi,w momencie gdy dziecko jest np.po drzemce,wyspane,i w dobrym humorze ale juz troszke glodne;)

Kardam-ja mam ta siateczke,gdzie mozna wlozyc jedzonko:)jest super,moj Misiek uwielbia w niej jadac brzoskwinia,nektarynki:)to jego jak narazie ulubione owocki.

[ Ostatnio edytowany przez: paryzanka 19-07-2014 14:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #7 Ocena: 0

2014-07-24 12:26:52 (10 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Tesco ma baby event i pieluchy Pampers sa na promocji buy one get one free.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaMyszow

Post #8 Ocena: 0

2014-07-24 12:48:57 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-07-24 12:26:52, jotkadakotka napisał(a):
Tesco ma baby event i pieluchy Pampers sa na promocji buy one get one free.


Wychodzi potwornie drogo, bo ja za monthly pack pampersow active fit w rozmiarze 4 place £19. W monthly pack'u mam 168 pieluchy i na razie nigdzie taniej nie znalazlam ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #9 Ocena: 0

2014-07-24 13:42:57 (10 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

MM, ale Ty piszesz o Amazonie club, tak?
Jesli chodzi o 'normalne' sklepy, to chyba raczej bardzo dobra okazja?


Edit:
Tesco - pampers super dry 45 pieluch za F9.99 druga paczka gratis. F19.98 kupuje ci 180. To nie taniej niz ty kupujesz?

[ Ostatnio edytowany przez: jotkadakotka 24-07-2014 13:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaMyszow

Post #10 Ocena: 0

2014-07-24 14:08:59 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem kompletnie jakie sa ceny w sklepach "normalnych" bo nic w takich sklepach nie kupuje ;-), ale bardzo czesto porownuje ceny. Tak, mowie o amazonie prime polaczonym z subscribe&save. Nie wiem tez o jakich Ty pieluchach mowisz, bo nie znam super dry, ale jesli chodzilo Ci o simply to dla nas sa najgorszym wynalazkiem i ich nie uzywamy. Baby dry moge miec 174 szt za £19. Kupuje tez easy up, za 75 szt place £9 ;-) no i widzisz, u nas nie ma tesco, musialabym zamowic delivery, a to juz sa dodatkowe koszta. Ale tak, jak ktos ma dostep do sklepu to okazja jest.

My akurat wszystkie zakupy robimy w amazonie dlatego nam sie oplaca miec amazon prime.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9745 z 9770 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9744 | 9745 | 9746 ... 9768 | 9769 | 9770 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,