MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mokry kaszel u niemowlaka

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 81

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anka77

Post #1 Ocena: 0

2008-06-10 23:22:33 (16 lat temu)

anka77

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 04-05-2008

Skąd: Manchester

czy ktoras z mam moze mi cos poradzic na mokry kaszel u 6-miesiecznego dziecka. trawa juz tydzien. bylam u lekarza i stwierdzil ze wszystko ok, pluca czyste i przepisal jak zwykle ibuprofen i paracetamol przeciez te leki działaja tak samo przeciwbolowo i przeciwzapalnie, a co z syropem? podaje mu syrop ktory polecila mi lekarka z Polski eurespal ale nie zbyt mu przeszło.mozecie cos jeszcze polecic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nenna1

Post #2 Ocena: 0

2008-06-10 23:50:08 (16 lat temu)

Nenna1

Posty: 9590

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 22-05-2007

Skąd: London - Harrow

Przerwij podawanie syropu przeciwkaszlowego, jak suchy kaszel zmienil się w mokry.Eurespal działa głównie przeciwzapalnie oraz zmniejsza wydzielanie w drogach oddechowych.Ale ma niestety skutki uboczne...nie ryzykowalabym podawania bez badania lekarza....
- Drogi oddechowe muszą się oczyszczać z tego, co w nich zalega. Pamiętaj, że maluch nie potrafi wykrztuszać wydzieliny, więc ją połyka i może się zdarzyć, że potem ją zwymiotuje.
- Dawaj dziecku duzo pic , by wydzielina była rzadsza i łatwiej ją było odkrztusić.
- Nawilżaj drogi oddechowe, korzystaj z nebulizatora./lub mokrymi recznikami "obwieszaj" lozeczko-by nawilzyc powietrze w pokoju/
- Czesto wietrz pokoj gdzie lezy dziecko.
- Ułóż dziecko w łóżku w pozycji półsiedzącej – łatwiej mu będzie oddychać. Niemowlę dużo noś na rękach.
- Możesz podawać syropy rozrzedzające wydzielinę - ale tylko po konsultacji z lekarzem!
- Oklepuj plecki dziecka Kilka razy dziennie, by ułatwić mu odkrztuszanie.Oklepywanie jest BARDZO WAZNE.
-Mozesz tez smarowac plecki i piersi dziecka specjalna mascia rozgrzewajaca...np.Pulmex baby
To ważne! Jeżeli kaszel bardzo się nasila, wzrosła gorączka, towarzyszy mu duszność i świsty, gdy staje się szczekający lub maluch „zanosi się” (pieje), szybko zadzwoń do lekarza.
...Jak latwo zapomniec,przekreslic swoj czas.. Jak latwo - w milczeniu pochylic twarz.. "

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #3 Ocena: 0

2008-06-11 08:53:53 (16 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Eurespal...to jest trozke mocniejszy syrop.
ostatnio moim dziecom dawałam zwykły Ambrosol czy Flegamine.
Te syropy sa wykrztuśne.Mojej starszje 6-letniej dawałam łyżke ambrosol ale to sie ciągnęło i ciągnęło,więc zastosowałam się do rady super pediatry,która poradziła mi kiedyś by dziecku podawac zwiększoną dawkę.Tak więc dziecku podawałam nie jedną,a dwie łyzki rano i dwie po południu.I tak po kilku dniach po mokrym kaszlu ani sladu.
mam w domu eurespal ale nie daję bez konsultacji.Lepiej flegamina czy ambrosol

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nenna1

Post #4 Ocena: 0

2008-06-11 09:01:17 (16 lat temu)

Nenna1

Posty: 9590

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 22-05-2007

Skąd: London - Harrow

ewamik..ale zwiekszenie dawki u takiego maluszka/6 miesiecy/moze byc bardzo niebezpieczne...:-?
Dlatego bez konsultacji-raczej bym tego nie stosowala.
Fakt,inaczej to wyglada z dziecmi starszymi;-)..ale to jest niemowle.
Radze/jesli chodzi o takie maluszki/ -zastosowanie jakiegokolwiek syropu i dawki-zawsze konsultowac z lekarzem.
...Jak latwo zapomniec,przekreslic swoj czas.. Jak latwo - w milczeniu pochylic twarz.. "

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2008-06-11 09:55:23 (16 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Anka, z takich "babcinych" sposobow, oklad z twarozku:
Rozsmarowac twarozek na lnianej sciereczce (jeszcze lepiej tetrowej pieluszce).
No i taka pieluszka z twarozkiem owija sie dziecko (piersi i plecki). Taki oklad owija sie duzym recznikiem, zeby nie spadlo i nie przemoklo , dziecko pod kolderka przykryc i juz. Taki oklad powinno sie trzymac jakies 3-4 godziny.
Oklady mozna robic kilkakrotnie, zalezy od potrzeb.
Bardzo skuteczne.
No i przyda sie inhalator, kosztuje moze pare L (ostatnio kupilsmy za 1L nowy na carboot), pare kropel olejku sosnowego, sol (ostatecznie odrobine Pulmeksu ) i niech sobie poparuje blisko lozeczka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #6 Ocena: 0

2008-06-11 10:06:25 (16 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

hmmm twarozek??? zwykly czy homogenizowany?? :-D
moze wyjasnisz jak sie odnosi twarozek do kaszlu?? Bo ja jakos tu "polaczenia" nie widze (moja babcia tego nie stosowala)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

justin1976

Post #7 Ocena: 0

2008-06-11 10:07:51 (16 lat temu)

justin1976

Posty: 734

Kobieta

Z nami od: 05-06-2007

Skąd: Londyn/Croydon

A czy maluszek ma przy tym katar?? Bo to własnie to może byc rozwiązanie. Z moją córką miałam podobnie. Dorosły człowiek jak ma katar, to wydmucha nos i po sprawie. A taki maluszek co ma zrobic?? Noska wydmuchac nie potrafi i wszystko mu tam gdzies scieka... no i zaczyna to odkasływac. Też byłam u lekarza i dostałam paracetamol, bo osłuchowo była czysta... a sama kupiłam Karvol. To cos takiego jak Olbas, ale specjalnie dla niemowlaków. Minął katarek i minął kaszel bez żadnych syropków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2008-06-11 10:36:13 (16 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2008-06-11 10:06:25, AGALON napisał(a):
hmmm twarozek??? zwykly czy homogenizowany?? :-D
moze wyjasnisz jak sie odnosi twarozek do kaszlu?? Bo ja jakos tu "polaczenia" nie widze (moja babcia tego nie stosowala)



Agalon, akurat sposob podpowiedziala mi pediatra, jak mloda zaczela chodzic do przedszkola i lapac infekcje :)
A twarozek jak najbardziej zwykly.
Mozesz nie widziec "polaczenia", wielokrotnie widzialam za to efekty :P
I "nieinwazyjny", wiec bez dla dzieci bez ograniczen wiekowych.
PS. Musi miec przynajmniej temperature pokojowa, nie prosto z lodowki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #9 Ocena: 0

2008-06-11 10:46:26 (16 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

odnośnie inhalatora-olejek sosnowy.Kiedys mi to poradził ktos tam na kaszel mojej córki.Nic nie pomagało,a nawet szkodziło.Poszłam do padiatry i mi powiedziała-żadnych olejków,inhalatorków,bo podrażnia.
Jeśli wszystko jest ok,płuca czyste,oskrzela czyste,podac syropek poiwedzmy flegamina junior.Napisałam zwiększone dawki....ale wystarczy normalnie podać i oczywiście oklepywac.Ale nie tak klepać-klep,klep,klep...tylko zdecydowanie dłonia (taką łyżeczką) trzy razy z jednej prawej strony,trzy razy z prawej,nigdy po kręgosłupie i nie wieczorem.Tak mi powiedziała pediatra.
Na katarek sól fizjologiczna.Ja swoim dzieciom robiłam i cały czas robię gdy mają katar-dośc ciepła kapiel.Goraca woda,para sprawia,że wszystko zcieka z noska.
dziecko jest malutkie i nie wolno robic syropu z miodem,czosnkiem i cebulą.
Nic sie nie martw.Wszystko bedzie ok.
Kiedyś mi powiedziała pediatra,że jesli dziecko co roku o tej samej porze kaszle a niby nic mu nie jest,to byc moze jest alergikiem i trzeba będzie zrobic testy.Na razie syrop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nenna1

Post #10 Ocena: 0

2008-06-11 10:57:32 (16 lat temu)

Nenna1

Posty: 9590

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 22-05-2007

Skąd: London - Harrow

karjo1....ja tez nie widze ,jakie dzialanie moze miec serek...na kaszel?...moze to przenikanie podpuszczki przez skore i tak dziala?
Slyszalam o urynoterapii..ale o twarozkoterapii - jeszcze nie..ale coz ,kazdy ma "swoje" sposoby i nie mi osadzac czy dobre i skuteczne...sama lecze dzieci jak potrafie najlepiej/i tez stosuje niekiedy niekonwencjonalne metody/wiec..jak mowie - sa rzeczy o ktorych sie filozofom nie snilo.Wiec serek?-czemu nie?;-)
Dla kazdego - cos dobrego:-D:-D
A skoro Ci to , jak mowisz -lekarka polecila to moze i wyjasnila dzialanie?tak pytam , bo ciekawa z natury jestem..;-)
...Jak latwo zapomniec,przekreslic swoj czas.. Jak latwo - w milczeniu pochylic twarz.. "

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,