MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak wyglada sprwa adopcji dziecka w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

evasta4

Post #1 Ocena: 0

2010-02-07 20:38:54 (14 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Cytat:

2010-02-07 19:57:43, isztar napisał(a):
Cytat:

2009-07-28 12:06:05, Richmond napisał(a):
Cytat:

2009-07-28 11:49:03, aniolek_79 napisał(a):
Tego właśnie nie rozumiem. Nikt nie zagląda po domach prywatne!!! Pakistańczycy mieszkają po kilka rodzin i śpią na podłodze, Cyganie też, a Ty chcesz zapewnić dziecku dom a oni się nie zgadzają!!! Czy lepiej będzie miało w domu dziecka???


Nikt nie ma wplywu na przeludnienie w domu prywatnym i nie moga zmusic rodziny by kupila wiekszy dom czy mieszkanie, ale jest wplyw na to w jakis warunkach bedzie mieszkalo dziecko adoptowane, wiec jest to egzekwowane.


Jestem "świeżo upieczoną" mamą, adoptowanej w Polsce dziewczynki. Mieszkam w UK.
Oczywiście zastanawiałam się kiedyś nad adopcją w UK. Ale po przeanalizowaniu wszelkich możliwości okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest staranie się o adopcje w Polsce. Choćby dlatego, że Ośrodki Adopcyjne w Polsce (a przynajmniej te mi znane) nie oceniają kandydatów na rodziców według ilości posiadanych sypialni (choć to nie jest bez znaczenia).
Ważniejsze jest to, czy będziecie potrafili poradzić sobie z problemami jakie niesie ze sobą przysposobienie dziecka. Czy pokochacie obcą istotkę miłością bezwarunkową, nawet jeśli okaże się niedoskonała. Czy dziecko będzie wychowywać się w pełnej kochającej się rodzinie (choćby nawet dzieląc pokój z rodzeństwem ;).
Powodzenia wszystkim starajacym się.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>isztar</i> 07-02-2010 20:04 ]



Swiete slowa!
Gratuluje pomyslnego zakonczenia procedury adopcyjnej.I zycze radosci z dziecka:-)
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

isztar

Post #2 Ocena: 0

2010-02-07 21:08:40 (14 lat temu)

isztar

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 07-02-2010

Skąd: xxx

Cytat:

2010-02-07 20:27:05, buziaczek18 napisał(a):
Hej, czy moglabys napisac cos wiecej odnosnie adopcji w pl?
Jakie sa procedury, dokumenty , jak dlugo sie czeka na decyzje.
slyszalam ze w pl jest tylko jeden OAO w warszawe, zajmujacy sie adopcja zagraniczna?
pozdrawim i wielkie dzieki



Obydwoje z mężem jesteśmy obywatelami Polski oraz mamy stałe zameldowanie w Polsce, kwlifikujemy się więc na adopcję krajową(mimo, że czasowo nie mieszkamy w Polsce).
Więc o adopcji zagranicznej niewiele mogę powiedzieć. Poszukaj na nasz-bocian.pl to niezgłębione źródło informacji o adopcji wszelakiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ewita76

Post #3 Ocena: 0

2010-06-29 19:53:19 (14 lat temu)

Ewita76

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 29-06-2010

Skąd: Londyn

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow;-)Jestem tu pierwszy raz i jestem zadowolona, ze znalazlam te stronke. Staramy sie z mezem juz wiele lat o bobasa, ale niestety nic z tego nie wychodzi, a lekarze rozkladaja rece...my tego zrobic nie mozemy, jesli chcemy spelnic marzenie :-D Podobnie jak Ty mieszkamy w UK ale stale zameldowanie mamy w Polsce, wiec...napisz prosze wiecej na temat procedury!!! O co sie pytali w osrodku adopcyjnym? Czy to nie kolidowalo i nie bylo dla nich problemem, ze mieszkacie tutaj a staracie sie o adopcje w Polsce? Na stronce bocianiej;-) niestety nie ma porad praktycznych z tego zakresu...albo ja jeszcze sie nie doszukalam :-? Czekam niecierpliwie na odpowiedz...i dziekuje z gory serdecznie. Pozdrawiam Ewa.

[ Ostatnio edytowany przez: Ewita76 29-06-2010 19:54 ]

"Jesli czegos naprawde pragniesz, caly wszechswiat Ci w tym pomoze"-Paulo Coelho

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

isztar

Post #4 Ocena: 0

2010-07-21 20:56:03 (14 lat temu)

isztar

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 07-02-2010

Skąd: xxx


Witaj Ewita,
Wszystko zależy od osrodka w którym będziecie się starać o adopcję. W naszym OAO, to gdzie "przebywamy" nie było problemem. Ale wiem, że w niektóryh ośrodkach w takich sytuacjach kandydaci na rodziców są kierowami do OA zajmujących się adopcją zagraniczną.
Może więc warto zapytać o to w samych ośrodkach.
Pozdrawiam.
Cytat:

2010-06-29 19:53:19, Ewita76 napisał(a):
Podobnie jak Ty mieszkamy w UK ale stale zameldowanie mamy w Polsce, wiec...napisz prosze wiecej na temat procedury!!! O co sie pytali w osrodku adopcyjnym? Czy to nie kolidowalo i nie bylo dla nich problemem, ze mieszkacie tutaj a staracie sie o adopcje w Polsce? Na stronce bocianiej;-) niestety nie ma porad praktycznych z tego zakresu...albo ja jeszcze sie nie doszukalam :-? Czekam niecierpliwie na odpowiedz...i dziekuje z gory serdecznie. Pozdrawiam Ewa.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Ewita76</i> 29-06-2010 19:54 ]



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2010-07-21 21:56:52 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2010-07-21 23:13:19 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

amelka66

Post #7 Ocena: 0

2010-07-21 23:25:46 (14 lat temu)

amelka66

Posty: 679

Kobieta

Z nami od: 17-04-2010

Skąd: duzy pokoj

Cytat:

2010-07-21 21:56:52, agarudi napisał(a):
czesc opowiem wam jak to bylo u nas po studiach pedagogicznych zaczelam prace w domu dziecka w pl i poznalam bartka mial wtedy 6 lat zaczelismy z meze zabierac go na weekendy swieta itp(+ jego 2 starszych braci) trwalo to dwa lata i juz wtedy postanowilismy go adoptowac i zaczela sie droga przez meke kursy(pride) i tysiac innych dupereli praktycznie wszyscy byli przeciwko(nie mowie o rodzinie bo ta dala duzo wsparcia) bylismy za mlodzi nie mielismy mieszkania (oczywiscie mielismy tylko nie na papierze)i tysiace innych durnych wymowek wyjechalismy do uk po 2 latach kupilismy mieszkanie i wyslalismy papiery prosto do sadu o adopcje pomijajac wszystkie osrodki pcpeery i cala bande durnych urzedasow minal nastepny rok wiec do kupy 5 lat i bartek od roku jest z nami dopielismy swego:) ale nie da sie ukryc ze durne baby zmarnowaly dziecku 5 lat zycia mogl byc z nami od 6 roku zycia a jest od 11 ale najwazniejsze ze jest:)
Gratuluje z calego serca i wielkie wyrazy szacunku za tyle lat wytrwalosci:-]:-]
W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2010-07-22 09:12:47 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-07-22 09:14:30 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

emi268

Post #10 Ocena: 0

2010-07-22 09:30:52 (14 lat temu)

emi268

Posty: 647

Kobieta

Z nami od: 25-06-2010

Skąd: Burnley

AGARUDI szczerze powiedziawszy większość ośrodków w polsce to kpina mają swoje durne procedury przez to adopcja trwa bardzo długo i nie zawsze kończy się sukcesem a takie dziecko tkwi w takim ośrodku i marnuje swoją psyhike gdzie mogłoby być już dawno przy kochających rodzicach. Mam sporo znajomych nawet mieszkających tu zagranicą którzy starali się o adopcje w polsce bo nie mogli mieć własnych dzieci spełniali warunki i ciągle było coś i większość z nich zdecydowała się na coś takiego jak adopcja ze wskazaniem tzn znajdowali choćby przez internet nie chodzi mi o matki które sprzedają swoje dzieci tylko o takie które z różnych przyczyn nie mogą wychować swoich nienarodzonych dzieci i same szukają domu dla nich odpowiednich rodziców. Taka matka z rzeka się praw na rzecz innej rodziny oni oczywiście muszą przejść test itd a po 6 tygodniach jak biologiczna matka nie zmieni zdania dziecko jest ich.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,