MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bloby00

Post #1 Ocena: 0

2008-03-02 19:08:03 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-03-02 15:12:10, stokesay napisał(a):
Wlasnie to jest nie bardzo trafnie przytoczone, blad w informacji...
Jak juz wczesniej napisalem placisz tv licence a nie bbc licence
...nigdzie nie wspomina o bbc, ktorej ogladanie jest bezplatne (w sensie placenia abonamentu) ;-)

Mhm, chodzi o to, ze sie placi TV License, ale kaska idzie (glownie?) dla BBC! Ktos moze wie gdzie znalezc na co faktycznie idzie? Jakos watpie, ze na ochrone srodowiska itp. Nawet sie osmiele powiedziec, ze TYLKO i WYLACZNIE dla telewizji publicznej (BBC).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ParaDox

Post #2 Ocena: 0

2008-03-02 19:28:04 (16 lat temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

Cytat:

2008-03-02 19:08:03, bloby00 napisał(a):
Cytat:

2008-03-02 15:12:10, stokesay napisał(a):
Wlasnie to jest nie bardzo trafnie przytoczone, blad w informacji...
Jak juz wczesniej napisalem placisz tv licence a nie bbc licence
...nigdzie nie wspomina o bbc, ktorej ogladanie jest bezplatne (w sensie placenia abonamentu) ;-)

Mhm, chodzi o to, ze sie placi TV License, ale kaska idzie (glownie?) dla BBC! Ktos moze wie gdzie znalezc na co faktycznie idzie? Jakos watpie, ze na ochrone srodowiska itp. Nawet sie osmiele powiedziec, ze TYLKO i WYLACZNIE dla telewizji publicznej (BBC).


To dwa z wielu przykladow gdzie nie ma reklam i zawsze jest cos nowego i za co wart placic 2.6 funta tygodniowo

http://www.bbc.co.uk/cbbc/

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/

BBC to nie tylko Eastenders, to radio (zapraszam do 4), programy edukacyjne i oczywiscie www.

ciekawostki

[ Ostatnio edytowany przez: ParaDox 03-03-2008 13:04 ]

All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

leyla76

Post #3 Ocena: 0

2008-03-02 19:37:31 (16 lat temu)

leyla76

Posty: 93

Z nami od: 11-08-2007

Skąd: milton keynes

ja nie place tv licence, mam cyfrowy polsat i turecka telewizje. jakies dwa lata temu odwiedzil nas pare razy inspektor, posprawdzal czy nie mamy angielskiej telewizji, zajrzal nawet czy nie mamy polaczenia antenowego do odbioru angielskich kanalow. potem kazal nam napisac list do tv licence team, ze angielskich kanalow nie ogladamy i wyszczegolnic kanaly jakie ogladamy z naszych satelit. dostalismy odpowiedz w ktorej bylo napisane ze licencji placic nie musimy jak narazie. przez dwa lata byl spokoj, teraz po zakupie nowego telewizora znowu zaczeli nas nekac listami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

bloby00

Post #4 Ocena: 0

2008-03-02 19:50:20 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

TY PARADOX !!! Masz dzisiaj zly dzien czy sie glowka przegrzala?

Chyba obydwa, bo jakos widze, ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Czy ja napisalem, zeby nie placic licencji? No, a widocznie jest prawda, ze ta licencja idzie tylko dla publicznej telewizji, wiec o co Ci chodzi?

...... Nie wiem szczerze, co mam na te Twoje wymioty wiecej powiedziec, bo nie chce sobie konta zablokowac....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2008-03-02 19:53:45 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #6 Ocena: 0

2008-03-02 20:02:43 (16 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

No i o to chodzi . Specjalnie przeczytalem ostatnio moja umowe i regulamin polsatu i nie znalazlem tam slowa o tym ze nie moge korzystac z niego za granicami kraju.Zglaszalem ten fakt przy podpisaniu umowy. Moze w przypadku dekodera splacanego na raty jest jakas inna umowa.
A na wydanie 135£ znam tysiace lepszych celow.

ParaDox bo sie zapowietrzysz. Ogladasz wiec placisz i tak powinno byc. Uczciwosc powinna byc taka sama dla platnika i dla poborcy :-]

Aniu niestety nie odpowiem ci jak jest . W wielu domach wlasciciel placi jedna licencje i podnajmuje pokoje .Ale czy robi to zgodnie z tutejszym prawem to nie wiem.

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 02-03-2008 20:07 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #7 Ocena: 0

2008-03-02 20:45:44 (16 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Cytat:

2008-03-02 19:37:31, leyla76 napisał(a):
ja nie place tv licence, mam cyfrowy polsat i turecka telewizje. jakies dwa lata temu odwiedzil nas pare razy inspektor, posprawdzal czy nie mamy angielskiej telewizji, zajrzal nawet czy nie mamy polaczenia antenowego do odbioru angielskich kanalow. potem kazal nam napisac list do tv licence team, ze angielskich kanalow nie ogladamy i wyszczegolnic kanaly jakie ogladamy z naszych satelit. dostalismy odpowiedz w ktorej bylo napisane ze licencji placic nie musimy jak narazie. przez dwa lata byl spokoj, teraz po zakupie nowego telewizora znowu zaczeli nas nekac listami.


Odp :
Cytat:

Under the Communications Act 2003, you need a television licence to receive or record television programmes. This applies if they are received by a satellite, cable or land based transmitter. If you are watching any satellite service, controlled from within or outside the UK, you must have a television licence.

You may have been informed, in the past, that a television licence was not required if you received television program services from outside the United Kingdom. This was changed in the Communications Act 2003, and if you are using your TV to receive or record television programmes broadcast by satellite from outside the UK, you are now legally required to have a TV licence.

Czyli po krotce kiedys nie bylo wymogu placenia tv licence jesli odbieralas telewizje satelitarna spoza UK, ale to zmienili

Dla ostudzenia wszystkich glow, proponuje:
Cytat:
Letting us know you're not happy

If you would like to make a complaint, you should write to TV Licensing at:

Customer Relations
TV Licensing
Bristol BS98 1TL


Ci co chca byc zgodni z prawem brytyjskim, beda placic dalej licencje, ci co uwazaja to za durny przepis prawny moga nie placic jesli uwazaja ze nie musza , moga tez wyrazic swoje niezadowolenie i spytac na co tak na prawde ida te pieniadze na powyzszy adres. Jedni drugich nie przekonaja i nie o to tutaj chyba chodzi...

Ot i koniec klotni :-]
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

4ary

Post #8 Ocena: 0

2008-03-02 20:51:47 (16 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Amen :-]

Ty to CYTATOR powinienes miec pod avatorem :-]
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kossa

Post #9 Ocena: 0

2008-03-02 20:54:24 (16 lat temu)

kossa

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2005

Skąd: Knurow / London / nottinghamshire

Ja natomiast dzwoniłem i wiem że nie musisz płacić TV Lic... gdy masz tv ale nie odbiereasz sygnału tzn brak anteny podpietej do tv. Ja korzystam z tv + PS3 + home Video system i w odpowiedzi usłyszałem iż w takim razie nie muszę opłacać licencji.
Zobaczymy jak to będzie jak przyjdą w odwiedzinach któregoś dnia :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #10 Ocena: 0

2008-03-02 21:02:13 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Wlasciwie, to poprzez danie linku do artykulu chcialem wskazac dwie sprawy:
- to, ze lapia i sa spore kary;
- ze BBC lapie, bo maja na tym widocznie interes;

Moje zdanie jest takie, ze powinno sie placic, ot chociazby dlatego, ze takie jest prawo i wymagania (podawane wielokrotnie przez uzytkownikow powyzej). Z drugiej jednak strony, jest to troche niejasne za co ludzie placa. Za to, zeby BBC miala wiecej kaski na (przyznaje) bardzo czesto dobre programy.... czy po prostu ogolnie jest to podatek od odbiornika, czy tez od tego, ze sygnal telewizyjny/satelitarny/radiowy przechodzi przez teren UK, zeby oczywiscie do nas dotrzec.

Przy okazji, maja dosc czesto balagan, bo wola wyslac list z upomnieniem, nawet jesli placimy i pozniej to my mamy sie przed nimi tlumaczyc. Jednak jest to skuteczny proces: "zastraszania" bo wiekszosc z ludzi placi, jakby bylo inaczej to by placili jak w Polsce....

Tak na koniec do tego tepola PARADOKSA. Jak zaczynasz cos glupiego pisac, to chociaz zostan na forum, zeby odpowiedziec.... ale, sorry, zapomnialem, ze "Taniec Z Gwiazdami" sie zaczal.... A odnosnie tego co robia BBC - a czy Anglikow obchodzi nasza skladka WOSP? Zreszta, nie widze tutaj rozsadnego argumentu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,