MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża , zasiłki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Gazella

Post #1 Ocena: 0

2008-01-20 21:02 (16 lat temu)

Gazella

Posty: 105

Z nami od: 26-07-2006

Skąd: Luton

Witam i mam prosbe o pomoc/ informacje.

Jestem teraz w 7ym miesiacu i bede samotna matka. Pracuje i zarabiam dosc dobrze. ALe rzecz jasna jak pojde na macierzynski to nie bedzie tej drugiej pensji ktora normalnie przynosi partner, wiec bede w dosyc trudnej sytuacji. Bede musiala tez szybko wrocic do pracy a koszty opieki nad dzieckiem sa koszmarne.
Probowalam sie dowiedziec co mi jako samotnej matce bedzie przyslugiwac ale zarowno IR jak i CAB odsylaja mnie bo na razie nie mam jeszcze dziecka.
Z tego co czytam to ze pracuje i zarabiam sensownie bedzie raczej dzialac przeciwko mnie. Moj pracodawca zapewni mi occupational maternity pay w wysokosci 100% przed 4 tyg, 90% nastepne 2 tyg, i 50%+statutory maternity pay przez nastepne 3 tyg. Potem juz tylko SMP. Mam zamiar byc na macierzynskim 6 mcy. W zwiazku ze zmieniajaca sie pensja bedzie ciezko wyliczyc ile tak dokladnie mam zarabiac w skali roku. Ponadto jesli wezma pod uwage moje zarobki z zeszlego roku to nie bedzie za rozowo. Choc ponoc fakt ze mala urodzi sie w kwietniu pomoze bo to juz nowy rok rozliczeniowy.
Ja mam olbrzymi mortgage (25 lat, £740 miesiecznie) wiec bedzie mi naprawde ciezko na macierzynskim i pozniej.
Mam troszke oszczednosci na ISA na czarna godzine. Probowalam znalezc info ile mozge miec na saving account zanim to wplynie na mozliwosc otrzymania jakichkolwiek benefitow ale poza informacja na angielskim forum ze kwota ta sie zmienila nie moge nic znalezc.

Bede wdzieczna za info.
Gazella

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

frelcia

Post #2 Ocena: 0

2008-01-20 22:26 (16 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Cytat:

2008-01-18 22:31, xFish napisał(a):
Rozumiem, że to pracodawca płaci ten zasiłek ale z własnych pieniędzy czy z jakiegoś funduszu? Jeżeli to z jego pieniędzy to czy nie ma ryzyka, że gdy oznajmi mu się, że jest się w ciąży może zwolnić żeby uniknąć płacenia?


XFish ten zasilek jest wyplacany podobnym systemem jak wyplata, a zwolnic Cie niestety ale nie moze, bo jest sie chroniony prawem brytyjskim. Dokonujac tego pracodawca naraza sie na sprawe w sadzie i kolosalne odszkodowanie.

Pozdrawiam
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #3 Ocena: 0

2008-01-20 22:33 (16 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Gazella zerknij moze to Ci cos pomoze.

Pozdrawiam
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gazella

Post #4 Ocena: 0

2008-01-20 22:53 (16 lat temu)

Gazella

Posty: 105

Z nami od: 26-07-2006

Skąd: Luton

Zerknelam na to czesniej, potem wyslalam Ci pw a dopiero teraz tu zobaczylam odpowiedz.

Niestety nadal niewiele jestem madrzejsza bo wg zarobkow za zeszly rok nic mi sie nie nalezy. Tyle ze moje zarobki spadna na macierzynskim a wydatki znacznie wzrosna, zas kredyt na mieszkanie trzeba splacac:-(
Gazella

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vitek

Post #5 Ocena: 0

2008-01-20 23:20 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-01-20 22:53, Gazella napisał(a):
Niestety nadal niewiele jestem madrzejsza bo wg zarobkow za zeszly rok nic mi sie nie nalezy.

Owszem należy ci się smp, child benefit, tax credit no i nie zapominaj o maintenance od ojca dziecka. Poza tym piszesz że masz spore oszczędności. Dowiedz się jeszcze czy możesz zawiesić spłaty hipoteki na jakiś czas albo płacić tylko interest
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Gazella

Post #6 Ocena: 0

2008-01-21 20:01 (16 lat temu)

Gazella

Posty: 105

Z nami od: 26-07-2006

Skąd: Luton

No wiec na working tax credit sie nie zalapie, chyba ze wezma pod uwage biezace zarobki na maternity.

Moge miec payments holiday u mojego mortgage providera ale rzecz jasna tylko do wysokosci do jakiej nadplacilam kredyt. Dzieki bogu, mialam tyle oeju w glowie i samozaparcia w oszczedzaniu ze nadplacilam troche.

Bardziej mnie martwi co bedzie po pol roku jak bede musiala z powodow finansowych wrocic do pracy, a opieka nad dzieckiem kosztuje majatek (£210 tyg w zlobku obok). Kredyt + zlobek to bedzie wiecej niz moja pensja.
Wielu znajomych Anglikow mi mowi ze w tej sytuacji nie oplaca mi sie wracac do pracy, a przynajmniej nie na caly etat. Ale ja nie mam ochoty siedziec w domu na zasilkach, tym bardziej ze mam rozgrzebany doktorat.
O ojcu nie wspomne, nie ma nawet sensu go scigac bo i tak nie byloby z czego sciagnac:-(
Gazella

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vitek

Post #7 Ocena: 0

2008-01-21 23:39 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

O ojcu nie wspomne, nie ma nawet sensu go scigac bo i tak nie byloby z czego sciagnac:-(

No coż, można się tylko zastanawiać w jaki sposób osoba na stanowisku, zamożna, wykształcona, dała sobie zrobić dziecko komuś kogo nawet o alimenty nie ma sensu ścigać :-)
Ale w ten sposób odbieglibyśmy za daleko od tematu :-Z
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Gazella

Post #8 Ocena: 0

2008-01-22 19:10 (16 lat temu)

Gazella

Posty: 105

Z nami od: 26-07-2006

Skąd: Luton

Taaak... jakiejz pomocnej odpowiedzi moglabym sie spodziewac po uszczypliwym i zgryzliwym forumowiczu, w koncu widzialam wiele pelnych jadu, wymadrzajacych sie Twoich postow:-]

Gazella

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #9 Ocena: 0

2008-01-22 19:39 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2008-01-22 19:44 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,