MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Olga Tokarczuk - Nobel!

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2019-12-18 18:17:25 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-12-18 11:45:52, sqlserver napisał(a):
czy mozesz podac przyklad takiej okazji


Mogę:
https://medianarodowe.com/polak-kandydatem-do-nagrody-nobla-z-fizyki/

Stanisław Szczepaniak - patent na lek na raka ((!))
ISKRA WYCHODZI Z POLSKI - LEK NA RAKA
https://www.youtube.com/watch?v=X3fJlTGuQYg

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/05/14/8-polakow-ktorzy-nie-dostali-nobla-a-powinni/

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #2 Ocena: 0

2019-12-18 18:43:34 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-12-18 12:29:06, karjo1 napisał(a):
Zaskoczona jestem niektorymi wypowiedziami, niechecia, agresja...

Czy to do mnie? Jezeli tak to gdzie przejawiam niechec czy agresje?
Cytat:

Zamiast uznania, radosci z osiagniec, zwyklej dumy z kolejnej nagrody dla Polki.

Nie jest to pelna radosc z uwagi na jej wypowiedzi pod adresem naszego narodu.
Cytat:

Mieszanie w to kwestii politycznych, Zydow i cyklistow jest absurdem.
Mozna nie rozumiec osiagniec, tworczosci Tokarczuk, podobnie jak osiagniec z innych dziedzin, mozna nie cenic jej jako pisarki,

Dlaczego Zydów nie? Zrobila do nich wielki uklon i dala asumpt do dalszego szkalowania Polaków. A jakich cyklistów masz na mysli? Czarne Anioly?
Niechby sobie maiala nagrode Nobla za twórczosc, ale podpiecie do tego polityki z wyolbrzymieniem okrucienstw Polaków, to juz mi sie nie podoba.
Ponadto, mam prawo do krytyki jej stylu pisania. Nie musi mi sie podobac. Meczacy, kwiecisty patos. Nie znaczy to, ze inni nie moga piac z zachwytu. Oprócz tego nie spodobal mi sie jej negatywny stosunek do antyszczepionkowców w jej przemowie. Nie ma pojecia kobieta ile zla czynia szczepionki, ale krytykuje.
Cytat:

ale mieszanie z blotem, obrazanie, przekrecanie nazwisk Szymborskiej, Milosza to duza przesada.

Kogo ja zmieszalem z blotem?
Cytat:

Wrocilam, z ciekawosci, do dawno czytanych 'Biegunow', Tokarczuk ma specyficzny jezyk, nielatwo sie to czyta, ale zeby od razu skreslac, jako cos bezwartosciowego?

Niczego takiego nie powiedzialem.

[ Ostatnio edytowany przez: niebieskieucho 18-12-2019 18:50 ]

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2019-12-18 19:56:06 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Brawo, hura, mamy Nobla z literatury. Nikt na świecie prawie tego nie czytał ale liczy się Nobel. Tokarczuk ma rację, nigdy nie zwróciliśmy dzieł zrabowanych w Sztokholmie jak kolonizowaliśmy Europę i zajumaliśmy szwedzkie dzieła sztuki i zrujnowaliśmy ich parę fajnych zamków oraz wybiliśmy trochę chłopstwa. Tokarczuk miała rację, krytykując czarne karty w historii Polski, handlowanie stalą z Hitlerem, który budował czołgi, samoloty, bomby i amunicję i dzięki naszemu wkładowi - zabijał miliony ludzi.

Zostawcie Tokarczuk, Nobel się należał bo tym razem członkowie komisji noblowskiej przynajmniej nie musieli żadnej pisarki wykorzystać seksualnie jak to się w tej pięknej, noblowskiej Szwecji zdarzało.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #4 Ocena: 0

2019-12-19 10:48:32 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-12-18 19:56:06, Jurny_Jurek napisał(a):
Brawo, hura, mamy Nobla z literatury. Nikt na świecie prawie tego nie czytał ale liczy się Nobel. Tokarczuk ma rację, nigdy nie zwróciliśmy dzieł zrabowanych w Sztokholmie jak kolonizowaliśmy Europę i zajumaliśmy szwedzkie dzieła sztuki i zrujnowaliśmy ich parę fajnych zamków oraz wybiliśmy trochę chłopstwa. Tokarczuk miała rację, krytykując czarne karty w historii Polski, handlowanie stalą z Hitlerem, który budował czołgi, samoloty, bomby i amunicję i dzięki naszemu wkładowi - zabijał miliony ludzi.

Zostawcie Tokarczuk, Nobel się należał bo tym razem członkowie komisji noblowskiej przynajmniej nie musieli żadnej pisarki wykorzystać seksualnie jak to się w tej pięknej, noblowskiej Szwecji zdarzało.


Siur. To jeszcze na odchodne dodam, co moja "kolegiata" napisala o noblistce. Cyt.:

"Hmm, jak już wspomniałam, kolega z roku pracował w Wałbrzychu przez jakiś czas z Tokarczuk i już kilkanaście lat temu określił ją jako nawiedzoną dziwaczkę pełną śmiesznego patosu.
Ja kilka lat temu... miałam z nią małą potyczkę, zarzucając jej właśnie brak logiki i pustosłowie podobne do tego jakie reprezentuje Coelho."

Du ju si nał hał? Jej koledzy wyznali sie na niej lepiej niz komitet noblowski ha ha ha
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2019-12-19 14:42:33 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Literatura to jak malarstwo, można oddać wiernie obraz lub coś tam upiększyć czy też odwrotnie.
Może też to być zwykłą fantazją, itd.
Pisząc bzdury to kto to będzie czytał ale pisząc nieprawdę kogoś szkalując i poniżając nie słusznie oskarżając to jak to się mówi "prokurator", dla tych co to pisali i też dla tych co to kolportują.

Nie czytałem książek Tokarczuk i jej nie obwiniam ani nie wybielam.
Jednak sobie przypominam wujka kolegi ze szkolnej ławy co to był zarządcą na tz. dobrach kościelnych na wschodzie skąd prawie cudem udało mu się uciec przed pogromem.
Z czasem to stwierdził że to kiedyś musiało nastąpić tylko potrzebna była iskra.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2019-12-19 14:48:25 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wara od coelho : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,