MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przełom w sprawie śmierci chłopca "z Cieszyna"

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dwunasty

Post #1 Ocena: 0

2012-06-26 12:55:49 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Nuska a jeśli tym jedynym niewinnym z tej setki będzie Twój mąż? Wiesz z autopsji jak łatwo paść ofiara pomówienia...
Powiesz że miał pecha?


I tak zupełnie szczerze czy ktokolwiek będzie wstanie kiedykolwiek udowodnić że "matka" małej Madzi zabiła dziecko z premedytacją i zasługuje na kare smierci?. To że zachowuje się tak jak zachowuje jeszcze o tym niestety nie świadczy.




edit: Co by nie było. Osobiście uważam że kara smierci w kodeksie karnym powinna funkcjonować, ale niekoniecznie jestem za tym aby ją wykonywać.
A jeśli jest 100 procentowa pewność i konieczność jej wykonania to jednak dawał bym szanse i wypuszczał skazanych na środku oceanu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #2 Ocena: 0

2012-06-26 13:01:01 (12 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Darmund, zwracasz uwage na emocjonalnosc opinii na temat matki/rodzicow malego Szymka... Ja sie nie dziwie. Spytalabym Cie czy masz dzieci (nie oczekujac odpowiedzi publicznie), jesli masz, wyobraz sobie ze to Twoje dziecko. Umiesz? Nadal jestes spokojny i uwazasz ze powinno sie osadzic i posadzic na 25 lat? Przepraszam, w polskim sadzie oczekujesz sprawiedliwosci? A jaka jest sprawiedliwosc dla dzieciobojcow? Jaka jest ta wlasciwa, sprawiedliwa kara? U nas to bedzie 25 lat, gdzie indziej kulka/stryczek/zastrzyk/krzeslo - kwestia miejsca i prawa. A prawo stanowia ludzie i to ludzie w tej chwili twierdza, ze mordercom tego dziecka nalezy sie Kodeks Hammurabiego. Kwestia udowodnienia ponad wszelka watpliwosc ze popelnili ten czyn.

Nuska, ja tez po poronieniach, teraz mam kilkumiesiecznego synka - moze stad szlag mnie trafia najjasniejszy, kiedy ktos odbiera zycie dziecku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

jolantina

Post #3 Ocena: 0

2012-06-26 13:31:44 (12 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Jak to kiedyś usłyszałam w jakimś filmie - sprawiedliwość to jedno, a prawo to drugie.
Zgadzam się z Nuską w 100%,że takim wynaturzeńcom należy się odstrzał. Nie jest dla mnie wytłumaczeniem ich trudne dzieciństwo, molestujący ojciec, despotyczna matka. Morderca dzieci to morderca dzieci. Do jakiego stopnia trzeba mieć wynaturzoną psychikę, aby czerpać z tego przyjemność? Albo wyrzucić po rzekomym wypadku jak kłopotliwego śmiecia, bez wyrzutów sumienia? . I naprawdę chcecie takim ludziom fundować jakieś humanitaryzmy?
Jeśli coś jest nieuleczalnie chore, a stanowi zagrożenie dla innych jednostek, to należy się tego pozbyć.
Jeśli ktoś zachowuje się jak ścierwo, to na takie traktowanie zasługuje. I wiem jedno. Gdyby ktoś skrzywdził moje dziecko, z przyjemnością wykonałabym robotę kata.
offtopik - Nuska, ja też się zaczytuję o seryjniakach :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2012-06-26 13:35:22 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #5 Ocena: 0

2012-06-26 17:46:30 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-06-26 13:01:01, kociefraszki napisał(a):
Darmund, zwracasz uwage na emocjonalnosc opinii na temat matki/rodzicow malego Szymka... Ja sie nie dziwie. Spytalabym Cie czy masz dzieci (nie oczekujac odpowiedzi publicznie), jesli masz, wyobraz sobie ze to Twoje dziecko. Umiesz? Nadal jestes spokojny i uwazasz ze powinno sie osadzic i posadzic na 25 lat? Przepraszam, w polskim sadzie oczekujesz sprawiedliwosci? A jaka jest sprawiedliwosc dla dzieciobojcow? Jaka jest ta wlasciwa, sprawiedliwa kara? U nas to bedzie 25 lat, gdzie indziej kulka/stryczek/zastrzyk/krzeslo - kwestia miejsca i prawa. A prawo stanowia ludzie i to ludzie w tej chwili twierdza, ze mordercom tego dziecka nalezy sie Kodeks Hammurabiego. Kwestia udowodnienia ponad wszelka watpliwosc ze popelnili ten czyn.

Nuska, ja tez po poronieniach, teraz mam kilkumiesiecznego synka - moze stad szlag mnie trafia najjasniejszy, kiedy ktos odbiera zycie dziecku.


Uwazasz ,ze jestem tak wyczyszczony z uczuc ze nie potrafilbym sobie wyobrazic mojego cierpienia po stracie syna ? Nie potrafie tylko sobie wyobrazic jednej sytuacji - ze to ja zabijam swoje dziecko . Matka Szymona moze otrzymac 25 lat lub dozywocie - gdyby zostala zamknieta w odpowiednim osrodku w ktorym odpowiedni dobrany personel poprzez odpowiednie dzialanie ( nie znecanie sie w jakiejkolwiek postaci ) uzmyslowi jej czego sie dopuscila - to moim zdaniem bylaby kara bardziej dolegliwa , niz natychmiastowe usmiercenie .
Powiadasz ze ludzie stanowia prawo i ludzie twierdza ze nalezy sie Kodeks Hammurabiego , czyli w domysle smierc . Jacy ludzie ? Myslisz o opinii publicznej ? Tlum ? Rozgrzany do czerwonosci motloch ?
Chcesz pomylkami sadow wypuszczajacych mordercow podpierac swoja teorie , a nie walczyc z takimi praktykami ? Pietnowac i domagac sie kary dla takich sedziow - to jest wlasciwe dzialanie .
Czarne jest czarne , biale jest biale - ideal i utopia , ale tego chca ludzie , za wszelka cene dazyc do uzyskania kontrastu , bo niektorym tylko to pozwala na uspokojenie sumienia .
Dla mnie bardziej satysfakcjonujaca ( nie wiem czy jest to odpowiednie slowo ) bylaby sytuacja kiedy matka tego dziecka pod ciezarem swojego sumienia odebralaby sobie zycie sama , jesli uwaza ze nie jest winna a jednak zabila go , niech widzi ze stracila wolnosc , mozliwosc stanowienia o samej sobie , brak moznosci widzenia tych na ktorych jej zalezy ( bo takich moze posiadac ) - czyz w tym przypadku nie bylaby to surowsza kara ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2012-06-26 18:17:59 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
A jeszcze ciekawostka. Bo jak wiecie seryni mordercy i profile to moje hobby.


Moglabys rozjasnic nature tego hobby?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2012-06-26 18:26:36 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-06-26 18:30:40 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #9 Ocena: 0

2012-06-26 18:43:33 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Masz zbyt duza tendecje do upraszczania - po pierwsze .
Co rozumiesz przez to ze nigdy nikomu nie zrobilas nic zlego ? Nie uzylas przemocy fizycznej , ale to nie znaczy ze nie zrobilas nikomu nic zlego .
Jak sama wiesz jedni po zlym dziecinstwie dokonuja morderstw a inni przeciwnie - eksponuja dobre cechy , zyja w granicach prawa . Dlaczego tak jest ? Po to m.in. tych wynaturzonych nalezy utrzymac przy zyciu - zeby sie dowiedziec .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2012-06-26 18:43:59 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cale szczescie, ze pozostawiono przy zyciu kilku fascynujacych cie mordercow, i ze ktos poswiecil im czas na badanie ich zachowan, bo nie mialabys co czytac przez ostatnie 20 lat. Jakby postapili jak proponujesz, i wyzabijali przy najblizszej nadarzajacej sie okolicznosci, nie mialabys zrodel do swojego hobby.

Tak w ramach teoretycznych dywegacji, gdyby wsrod tej setki oskarzonych/osadzonych, bylo twoje dziecko, tez powiedzialabys "cos takie jest zycie", i zgodzila sie na kare smierci dla wszystkich, zeby jednemu z pozostalych 99 nie dac szansy?

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,